Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bukjak meg? 16/l

Bukjak meg? 16/l

Figyelt kérdés

Megprobalom roviden leirni a dolgot.

Szar kozepsuliba mentem. Szakgimnaziumba.

Jovore at fogok menni egy gimibe. Most tizedikes vagyok. Es ugye nekunk itt nem volt se kemiank, se biologiank, se foldrajzunk egy evig. Elso felevben komplex tantargy keretein belul volt, de az az ora semmit sem ert...

A tizedikben tobb, mint egy egesz jegyet rontottam. Nem tanultam pl a tortenelmet. Illetve csak egy idegen nyelvet.

Eddig ugy voltam vele,hogy ez nem olyan eros gimi ahova szeretnek atiratkozni, megyek tizenegyedikbe. De ma nemet tanarom azt mondta, hogy inkabb tizedikben kellene kezdenem, mivel sok lemaradasom van.

En eddig errol hallani sem akartam, viszont most nem tudom.

Hisz ez olyan, mintha megbuktam volna. En egyetemre szeretnek menni. A jelenlegi iskolambol oda nem mehetek.

De ha most tizedikbe megyek, akkor nalam fiatalabbakkal leszek. A barataim nalam fiatalabbak lesznek es ezt nem tudom, hogy mennyire jo. En leszek a 'bukott gyerek'.

Itthon is eleg sz@r a helyzet, mar ugy voltam vele, hogy 19 eves sem leszek mikor Pestre megyek egyetemre(kollegiumba) es elkoltozom. Igy megegy evet kene igy itthon maradnom.


A masik pedig. En itt bukasra allok egy szakmai tantargybol. Nagyon igyekszem kinavitani, de ha megbuknek, akkor potvizsgaznom sem kene, hiszen amugy is tizedikbe mennek?(ha mennek) Es ott mar ilyen tantargyam amugy sem lesz.

Koszonom a valaszokat!



2019. ápr. 14. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg az a célod, hogy egy (erős) gimiből egy (erős) egyetemre juss be, akkor ne filózz azon, hogy te leszel "a bukott gyerek". Ha számít ez az egy év némettanulás, akkor csináld így. A jövőd a legfontosabb!
2019. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha a szakgimit se bírod, a sima gimit se fogod, azt kell hogy mondjam. De ha már ázmész, legyél szorgalmasabb sokkal, ne bukj meg év végén, javíts, és igen, menj 10-be, fűggetlenül ettől. Min. kettesekkel menj valahogy át, gimiben viszont ne csináld ezt.
2019. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem tanulasilag nem birom, hanem lelkileg. A folyamatos megalaztatas, mert en nem ertek ehhez a szakmahoz nagyon durvan kikesziti az embert egy ido utan. Ilyenkor mar tanulni sincsen kedvem, mert minek. Ugyis en leszek az osztalyban az a hulye, akit mindenki kirohog, mert nem tud alapveto dolgokat a szakmaval kapcsolatban.

Egyebkent altalanosban kituno voltam. Tehat tudok tanulni, csak rossz iskolat valasztottam.

2019. ápr. 14. 14:13
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

Azért ez gyenge kifogás. Az egyetemen is lesz olyan tárgy, amit utálni fogsz de azt is meg kell majd tanulni. Hamár most így állsz hozzá az elég nagy baj.


Ezt az általános iskolás marhaságot meg felejtsétek már el, minden átlagnál kicsit is ügyesebb diák a 4.5-5 egész között van általánosban. Az nem mérce. Még javarészt a középiskola se. Ezt csak a sok marharépa kitalálta és azóta egy csomóan ezt fújják.

2019. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor gyenge kifogas, nem erdekel.

Majd te biztos jobban tudod nalam, hogy hogy ereztem magam, milyen szinten lehuzott.

De kivanom, hogy sose tapasztald meg ezt az erzest ezentul sem.

2019. ápr. 14. 14:21
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Általánosban és középiskolában egyszerű minimum közepes eredményt elérni. Gyakorlatilag a szádba rágják az anyagot annyi ismétlés van. Az egyetem nem ilyen.

Válts sulit, kezdj 10.-től és szedd össze magad.


Nekünk is volt egy "bukott" osztálytársunk. Nyelvi osztályt kezdett el, de nem akarta folytatni. Átjött sima 4 évesbe. 2 napig volt csoda. Mindenki felfogta, hogy az eltérő tanterv miatt újra elsős lett.


Barátok: iskolán kívül is léteznek. Nem veszi el senki a meglévő haverjaid. Na meg egy év az semmi.

2019. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1%
Megsértődhetsz ha akarsz, de az élet akkoris ilyen. És igen nagyokos, énis tanultam már olyat, amit rühelltem, de muszáj volt a céljaim eléréséhez. De majd rájössz ahmár nem lesz ott a tojáshéj a fenekeden.
2019. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy másik iskolában te nem a bukott gyerek leszel, hanem az új gyerek. És senkit nem fog érdekelni, hogy előtte hogy tanultál. Jobban jársz, ha újratanulod az eddig csak mutatóba látott tárgyakat. Különbözeti vizsgát nem kérnek? Biztos, hogy átvesznek?
2019. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

En nem sertodtem meg, hol erdekelsz te engem?xdd

De elmagyarazom. Nekem nem azzal van a bajom, hogy nem szeretem azt a tantargyat. Hanem, hogy folyamatosan megalaznak a tanarok. Az osztalytarsaim ostobanak hisznek. Es lehet, hogy ez teged nem erint meg, de nekem nem esik jol. Foleg, hogy nem csak az iskolaban vannak problemaim, hanem azert itthon is eleg kemenyen.

Volt mar, hogy utaltam egy tantargyat, nagyon is. De megcsinaltam, mert a tanar nem alazott meg. Beirta az egyest ha ugy volt. Na es? Annyit erdemeltem.(ennek ellenere negyes voltam evvegen) De nem jaratott le a tobbiek elott.

De nem akarok magyarazkodni, ugyis lesz kifogasod. En igy dontottem, ettol nem leszek rosszabb ember es az is meresz kijelentes, hogy kesobb is feladom majd a dolgokat.

Koszonom a tobbi valaszt. Valoszinuleg atvesznek, igen. Azt nem tudom, hogy kell-e kulonbozetit irnom de ugy gondolom, kell.

2019. ápr. 14. 14:50
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha altalanosban kituno voltal akkor nem kerultel volna ebbe a szerinted szr suliba. Szoval ez kamu. Egyebkent at se fognak venni gimibe. Foleg ha meg itt is megbuksz.
2019. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!