Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dolgozó emberek, ti nem...

Dolgozó emberek, ti nem irigykedtek az egyetemistákra/kollégistákra, hogy sokkal több szabadidejük van, mint nektek, nyugodtan elmehetnek akár hétfő este szórakozni, ha úgy van, és nincs 7-ből 5 napjuk teljesen elvéve?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 22:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2019. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem, mert ha akarnék és eléggé elszánt lennék én is mehetnék tanulni csak túl lusta vagyok hozzá. Az meg hogy mennyi szabadidőd van megint rajtad múlik, lehet vállalkozni is és akkor te mondod meg mikor mennyit dolgozol.


Engem azok az emberek idegesítenek akik irigykednek másokra holott nem veszik észre, hogy számukra is megvalósítható lenne a dolog de könnyebb rinyálni, mint tenni a saját boldogulásodért. (tudok olyan házaspárt akik 3 gyerek mellett diplomáztak le 40 évesen)

2019. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Baromi nehéz volt az egyetem, ennyi járt közben kikapcsolódás gyanánt. Utána úgy is ráérnek dolgozni. Sőt, sokan dolgoznak egyetem mellett is.
2019. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%

Nem.


Időm nekem is van, és mellette van lóvém és lakásom.

Így én dugom a csajokat, akikkel egy évfolyamba járnak.

2019. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Jó vicc.


A hetirendem:

Hétköznap

8-9:45 előadás

10-11:30 labor

11:30-12:00 ebédszünet

12:00-13:45 gyakorlat

14:00-15:45 előadás

16-17:45 labor

18:00-19:45 gyakorlat

20:00-02:00 tanulás,kajálás,jegyzet letisztázása,beadandók,mosakodás stb

02:00-07:00 alvás


Majd az egész elölről.


Hétvége meg 16 órázás,árufeltöltőként hogy kajára és kolira legyen pénz!

2019. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem. A szórakozás számomra nem csak a hajnalig tartó bulizás, sőt, én alkoholt se iszom, így belefér, hogy a hétköznapokon is összejöjjünk a barátokkal, csak nem maradunk hajnalig, mert család, másnap munka van. Ha bulizni támad kedvünk, az meg ráér akkor, mikor senki nem megy másnap dolgozni. Volt idő, mikor én is megtehettem, hogy akár minden hétköznap bulizzak, szép volt, jó volt, elmúlt és most már nincs igényem rá. A dolgozó embereknek is megvolt a korszakuk, mikor bulizhattak, hacsak nem 12 évesen küldték el őket dolgozni, mint papámat, tehát kiélhették magukat. És az egyetemisták is fognak dolgozni, akkor miért kéne irigykednem rájuk, hogy ők még tanulnak? Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy nem irigykedünk az óvodásokra, hogy nekik egy óra alvásidő van?
2019. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, most is van időm és most már pénzem is.
2019. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én egyetemre járok, van olyan nap,amikor reggel 8-tòl este 8-ig órám van. Emellett heti 3 napot dolgozok (24 órát hetente).

A legtöbb egyetemista dolgozik is suli mellett. Ez, hogy mennyi idő van bulizni mellette, kicsit kamu szerintem. De biztos mindenki máshogy éli meg, de szerintem nem biztos, hogy irigylésre méltó az egyetemista élet.

2019. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8# vagyok, még az jutott eszembe, hogyha meg nem dolgozik valaki egyetem mellett, akkor miből szórakozna?

Egyik félévben kaptam ösztöndíjat kb havi 1 mozira és előtte egy mekizésre volt elég. Vagy havi 1 bulit talán kifutott volna az ösztöndíj..

2019. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

De látszik, hogy kedves kérdező, hogy vagy komoly életvezetési problémáid vannak, vagy lövésed sincs, hogy milyen egy egyetem. (Vagy mindkettő.) Esetleg távolról láttál valami büfészakos képzést, és az alapján próbálod meg a saját frusztrációidat a hallgatókra kivetíteni.


Tudod, 35 éves vagyok. Több, mint 10 éve dolgozó ember. És semmi pénzért nem ülnék vissza az iskolapadba.

Igen, ha úgy nézzük, hogy jaj, de jó nekik, mehetnek bulizni, és nem kell minden reggel bemenni dolgozni, akkor tényleg jól hangzik. De ha hozzátesszük, hogy valóban nem kell reggelente dolgozni menniük, hanem helyette előadásokra, szemináriumokra, gyakorlatra, meg laborra kell járniuk, hogy aztán az ott megszerzett nem kevés információkat betanulják, és félévente 10 vizsgát letegyenek belőle, akkor máris nem tűnik olyan vonzónak az egyetemi élet. Főleg, ha nem annyira szerencsés az illető, hogy a szülei fizessék a tanulmányait; akkor ugyanis egyetem mellett keményen dolgoznia kell.


Összességében egy egyetemistának is kb. annyi idejét elveszi az egyetem, mint amennyit egy dolgozónak a munka. Téged sem tart vissza senki, hogy kedd este elmenj bulizni.

2019. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!