Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell megbélyegezni és...

Miért kell megbélyegezni és lenézni azt, aki értelmetlen diplomát csinált?

Figyelt kérdés
Rosszul döntött, de attól még nem kellene lenézni.
2019. ápr. 15. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Alapból senkit sem kéne lenézni. De ilyenek az emberek sajnos.
2019. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Viccesek.
2019. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

20+ évesen elvárható mindenkiről hogy megfogja a kormányt, és irányítsa a saját életét, képes legyen felelősen mérlegelni hogy mi lesz jó hosszú távon, mennyire rizikós elvégezni valamit.


Egy egyetem elvégzése nem olyan döntés mint az hogy a boltban véletlenül málnaszörpöt vettél meggyszörp helyett.

Van több lehetőséged is kiszállni valahonnan ha 1, 1,5, vagy 2 év után jössz rá hogy ez így nem lesz jó.


De igazából ha mindezek ellenére is rossz döntést hozol, és 3-5 évet egy nem piacképes végzettség megszerzésére áldozol, még azután se feltétlenül szabadna lenéznie a környezetednek.


Ha az ember azt mondja hogy "Oké, rosszul döntöttem, én hibám", akkor már nem szabadna folyamatosan ostoroznia a környezetének. Mert elismerte. Aki pedig elismeri egy hibás döntését, azt nem kéne továbbra is emlékeztetni rá.

2019. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem pl. 18 évesen kellett döntenem, hiszen gimnázium utolsó tanévében februárig kellett leadni a jelentkezést. Sőt ha azt nézzük, hogy második évben kellett fakultációt választani, akkor 16 évesen.

Kiszállni pedig nem könnyű, főleg ha az elején még félrevezetik az embert, aztán pedig vissza kell fizetni a képzési díjat, hogy ha ott hagyod menet közben.

2019. ápr. 15. 18:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás vagy olyan néz le akinek nincs?


En is kaptam már rengeteg beszolast pl fogatlan betanitott munkasoktol, de még igazgatotol is akinek nincs diplomaja.

En mindig elmomdom hogy azert a diploma mögött kőkemény munka áll, vértizzadtunk, 80an kezdtunk es 40 kapta csak meg. Es oriasi büszkeség volt nekem pl hogy haptakban allva katonai egyenruhában es tisztelegve adták át az amugy penzugyi diplomam, akkor érezni hogy a sok kin megérte.

Szoval aki csak az asztal mögül tud röfögni inkabb maradjon magának.


Amugy az eletben es munkahelyeken irto fontos hogy magadat tudd prezentalni! Nem azt dicserik agyon aki halalra dolgozza magát, hanem aki vegigorditja a folyosot hogy ezt a tollat is én tettem arrébb mindent en csinalok.


Tanuld felemelni magad.

2019. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

NINCS értelmetlen diploma, csak olyan diploma van ami kevésbé keresett végzettséget ad, mint más.

Ha végig csinálod akkor máris többel rendelkezel mint sokan mások. Ne azt nézd, hogy mire nem jó a diplomád, hanem keresd meg, hogy hol fogod tudni használni és aki leszól, annak ezt válaszold legközelebb.

Nagyon sok munkahelynél nem a diploma jegye, szakja a lényeg, hanem hogy legyen diploma, beszélj jól idegen nyelven, érts az infokommunikációs eszközökhöz (mobil, net, excel, world, ppt szerkesztés és a többi szoftver) és legyél tárgyalóképes. A szakmát majd ők megtanítják neked. Anno a Tungsram-hoz kerestek úgy fiatalokat, hogy direkt nem akartak mérnököket vagy a szakmában végzetteket, jobban örültek egy bölcsésznek, mert az még nincs "megfertőzve" és ők majd kitanítják arra ami nekik kell.

Ha nem tartod elég értékesnek a diplomádat akkor tedd azzá. Vegyél fel olyan tárgyakat, amik hasznos ismereteket adnak neked más területeken is és amikre majd tudsz hivatkozni egy állásinterjúnál. Hiába nem olyan lesz a diplomád, de elmondhatod, hogy foglalkoztál vállalat gazdaságtannal 2 félévet vagy pénzügyi ismereteket is szereztél valamennyit közben stb. És mindenképpen legyen nagyon jó nyelvtudásod!

Aki meg beszól, annak mond, hogy NEKI nem lenne jó a te diplomád, de TE mást szeretnél kezdeni az életeddel és NEKED tökéletesen meg fog felelni.

Volt egy ismerősöm, aki azzal a taktikával szerelt le minden rosszakarót, hogy mindig csak jókat mondott másoknak a dolgairól. Pl. nyaralni volt és közben 10 fok lett meg esett végig, mégis amikor valaki megpróbált sajnálkozni csak annyit mondott: ez így volt tökéletes, minden nagyon klassz volt és jól éreztük magunkat. Tedd te is ezt, ne hagyd, hogy más leszóljon, mert ez a te életed és nem az övé, ne magához kell mérnie!

2019. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért azzal vitatkoznék, hogy nincs értelmetlen diploma...kapásból tudok mondani kettőt.
2019. ápr. 15. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!