Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szemétség lenne...

Szerintetek szemétség lenne imgyen elvitt tárgyakat értékesíteni?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy nemrég mentem egy facebookon meghírdetett ingyen elvihető holmiért. Vettem cserébe édességet meg mindent. Csak az kellett. De a tulaj nagyon lelkes volt és a fél garázst bevágta a csomagtartómba hogy vigyek ezt vigyek azt. Hiába mondtam hogy nem kell nekem meg nincs is hova tennem, erőltette. Így elhoztam.


Eltelt pár hét és itthon ránéztem mik is ezek. És működőképes jó állapotú de régi és ritka cuccok amikre ebayen van kereslet. Egyikből van 5 darabom, ebayen a használt 35 ezer plusz postaköltsèg és a múlt hónapban 190 darabot adtak el belőle. Így fele áron meghírdetve biztos tőlem is elmenne.

És őszintén megmondom nekem helyem nincs tárolni őket a végtelenségig, kell a hely, a pénz meg jól jönne. Nem véletlen mentem el az ingyenes cuccért sem.

De kicsit szemétnek érezném magam ha az így szerzett tárgyakból húznák hasznot. Pedig átszámolva mindent fél áron adva, úgy hogy az ebay is levon belőle és adózok is utána, egy 150 ezer forintot meg tudnák vele keresni.


Szerintetek etikátlan lenne kiárulni amit így ingyen kaptam?


2019. ápr. 16. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Mert eredetileg miért hoztad el azt a sok cuccot? Gondolom nem azért, hogy a te garázsodban is álljanak évtizedekig, aztán majd te is elpasszold valakinek ingyen.

AJÁNDÉKOT eladni parasztság, de ez nem ajándék volt, csak ingyen kaptad. Jó, nyilván az eredeti tulaj nem tudott róla, hogy ilyen értékes holmi van a birtokában.

Dehát a lomisok is csak ezt csinálják, beszerzik innen-onnan ingyen vagy nagyon olcsón a cuccot, és tovább adják, hogy hasznuk legyen rajta. Nincs ebben semmi.

Szerintem ha nagyon tiszta lelkiismerettel akarod lebonyolítani ezt az ügyet, akkor add el a dolgokat, és a kapott pénzből juttass el valamennyit az eredeti tulajnak.

Ha meg nem akarsz vele osztozni és nem akarod, hogy megtudja, hogy mekkora hasznod volt belőle, akkor csak add el a zsákmányt, tedd el a pénzt és nyugtasd meg magad, hogy ez így rendben volt.

Maga az eladás semmiképp nem lesz etikátlan, hisz mint mondtam, nem ajándékot kaptál, és eleve azzal a céllal hoztad el a holmit, hogy hasznot csinálj rajta. Senki nem várná el tőled, hogy a végtelenségig tárolgasd, még az előző tulaj sem.

Egyébként milyen tárgyakról van szó, ha szabad érdeklődni?

2019. ápr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Nincs ezzel semmi baj. A tulaj odaadta, már a tiéd. Azt csinálsz vele amit akarsz. Ha neked nem kell, add el nyugodtan.
2019. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!