Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek megőrültem, vagy...

Szerintetek megőrültem, vagy ez lehet normális kamasz korban?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van velem mostanában, talán túl sok dolog halmozódott fel, de olyan állapotban vagyok, hogy a legaprobb dolog miatt is kifordulok önmagamból, elég durván.

Azzal kezdődött, hogy veszekedtem valakivel, és előtörtek az elfojtott szuicid gondolataim, és észre se vettem, de csak azt kiabáltam, hogy meg fogom ölni magam. Nem voltam teljesen tudatomnál szerintem, mert én az ilyen hajlamaimat mindig igyekeztem teljes erővel elfojtani, kioltani, nehogy valaki megtudja. Az életemet is egész nyugodtan éltem, nevettem szóval semmi jele nem volt annak, hogy lenne valami ilyesmi a háttérben. És ez egészen par nappal ezelőttig tök jól működött, csak aztán mintha elszakadt volna a cérna. És azóta kB mintha megbénultam volna. Éjszakákat sírtam végig, és mindennek a rossz oldalát látom, teljes reménytelenség vett uralmába. Bárki hozzám szól egy kicsit megemelt hangnemben, én rohanok haza sírni, és ezt nagyon szégyellem, de nem tudok uralkodni magamon, az nyugtat meg ha ütöm magam. Ez nem en vagyok. Nagyon ijesztő az egész. Szerintetek kihagyhatok par napot a suliból ? Hátha ez csak valami pillanatnyi elmebaj kicsit elhuzodva. Nagyon remélem, mert én nem ilyen vagyok, nem is tudtam, hogy ez bennem van. Mármint... Régen voltak nagyon mély időszakaim, de azt hittem, annak vége, és minden jó, harmónia van. Aztán most úgy érzem magam, mint egy szörnyeteg, és próbálom elbujtatni, nehogy mások is meglassak.

Ugye nem vagyok beteg? :(


2019. ápr. 16. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Sírás nem szégyen, őszinte reakció, amire nem mindenki képes. Aki tiszteletlenkedik veled szemben, az saját magának árt vele a legjobban...
2019. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:
Elmennék orvoshoz esetleg, ezek nekem depressziós tüneteknek tűnnek. Depresszió alatt azt értem, hogy lehet olyan kémiai elvváltozás az agyban, ami abnormális hangulatot, reakciókat eredményez. Ez lehet sima pszichológia, lehet hogy csak szokásokon, életmódon változtatással teljesen kivédhető. De lehet valóban valami hormonális, szervi ok is. Énazért mennék utána már most, mert minden betegség, hajlam javítása sokéves folyamat, részben magadnak kell felelősséget vállalni és mindennek utánajárni, és most még könnyebben meg tudod tenni. Ha úgy alakulna, hogy súlyosbodik, nehezebb lesz feltehetőleg rávenni magad. Depressziótól nem kell bűntudatosnak lenni, egy amúgy tök jó fej ismerősöm is küszködik vele sok éve, teljesen ártalmatlan embereknél is előfordul, csak az agy érzelmi részének a hibás működése is lehet. Ha felismerted a problémát, teljesen magadtól, és teljesen normalisan kommunikálsz velünk is, az jó jel, szerintem te ezt meg tudod oldani (de azért jó, ha van melletted támasz biztos ami biztos), de ne várd meg, hoyg helyrejönne vagy rosszabb lesz, menj el orvoshoz, akár oszichiáter szakorvoshoz amint tudsz. (Tájekozódj a neten, hogy hozzáértő fazon legyen.)
2019. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Menjel napra orakig. Jarj futni/uszni/biciklizni a szabad levegon lehetoleg napsutesben. A lisztmentes etrend (paleolit etren) is segit a hangulatjvitas/hangulat kiegyensulyozasaban. Az omega 3 szinted is emeld napi tengeri hal fogyasztasaval.


Az orvosokhalnak legkorabban. Helyetted nem fignak sportolni,napozni meg halat enni. Hagyd ki az orvosokat.

2019. ápr. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!