Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen “magyaros”...

Szerintetek milyen “magyaros” ajándéknak örülhet egy kínai család?

Figyelt kérdés
Két hetet fogok eltölteni Kínában egy program keretében, aminek része, hogy egy kínai család hazavisz egy-két napra és megvendégel. Ez egyfajta cultural exchange dolog, nyelvtanulással stb. Előre csak annyit lehet tudni, hogy a partneregyetem oktatói közül kerülnek ki a családok, gyerekesek (kor változó) és legalább egy ember beszél angolul. Ők megmutatják hol élnek, körbevezetnek, elvihetnek a környéken kirándulni stb. és ezért cserébe illik ajándékot is adni. Azt kiemelték, hogy mindenképpen valami magyar dolog legyen az, viszont nyilván olyan kell amit lehet “repültetni” és azért tényleg valami olyat szeretnék adni, aminek örülnek vagy érdekes lehet számukra.
2019. ápr. 19. 14:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az egyik nap keresgéltem a neten és találtam magyar verseket kínai fordításban, viszont konkrét megvásárolható köteteket sajnos nem... Volt egy hasonló program Németországban és akkor csomóan vittek olyan könyveket (pl. irodami művek vagy magyarországot bemutató könyvek), amik két nyelven is tartalmazták a szöveget és nekem ez nagyon tetszett. Ezért gondoltam valami hasonlóra, bár ilyet kínai nyelven valószínűleg nehezebb lesz találni. Ha valaki esetleg erről tud bármilyen információt, akkor azt megköszönném! Viszont tényleg bármilyen ötletnek örülök!
2019. ápr. 19. 14:27
 2/11 anonim ***** válasza:

A könyv az nagyon jó ötlet, esetleg antikváriumokban érdeklődhetsz.

Én valami ajándékcsomagot vinnék, amibe több apróságot beletennék.

Ezeken az oldalakon találtam pár, szerintem klassz ötletet:

[link]

[link]

[link]

2019. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A könyv baromi divatos ajándék, de semmire sem jó. Nem tudhatod, hogy mit szeret olvasni. Egy kiló erőspaprika, két liter házipálesz, sültkolbász, hurka mustárral fehérkenyérrel oszt kész. Jaa, nem viheted fel a gépre. Szívás.


Mindenesetre ne könyvet!

2019. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

NE könyv, nem értik.

NE élelmiszer, mert elveszik a határon.


Vegyél egy ostort! [link]

2019. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Matyóbaba, halasi csipke, ilyesmi esetleg.
2019. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Pálinka?
2019. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Mint említettem az egyetem oktatói fogadnak be minket, tehát mondhatni “értelmiségi” családokról van szó. Azt viszont elfelejtettem írni, hogy mind nyelvészettel, irodalommal, kultúrákkal stb. foglalkoznak (ők fogják tartani a mi nyelvóráinkat is) és ezért gondoltam, hogy örülnének valami ilyesmi ajándéknak. Valamint az egész program a különböző kultúrák, nyelvek megismeréséről szól. Én is nyelvszakos vagyok, de én tényleg azt gondoltam, hogy ez sok embert érdekel, legalábbis én is kíváncsi lennék mondjuk kínai versek magyar fordítására. Valamint én a könyvet hasznos ajándéknak is tartom. Lehet, hogy velem van a baj, de én pl. nem annyira szeretem az ilyen csecsebecséket, mert szépek, érdekesek, akár értékesek, de nem lehet velük mit kezdeni. Szóval az ilyenek mellett szeretnék vinni valami tényleg használható, élvezhető vagy személyesebb ajándékot is.

2019. ápr. 19. 15:25
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Akkor jó szívvel tudom ajánlani a Viledát.
2019. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

A Bomo Art oldalát túrnám fel. Vannak tőlük gyűrűs mappáim, felírótábláim, csudajó minőségűek és 4-5 Budapest ihletésű mintát tartanak.


MME kitűzők esetleg.


A irodalom kínai fordítással tök jó ötlet :) Viszont ha már művészetekről van szó: Robert Capa, André Kertész, Lucien Hervé, Brassaï, Martin Munkácsi és Moholy-Nagy László, igaz nekünk a kutya se tanítja suliban, de őket ismerik világszinten. Meg Tarr Bélát.


Esetleg valami normálisabb múzeumbolt is megérhet egy misét, ha olyan helyen jársz. Felénk pl. döbbenet jó régészeti műtárgymásolatokat lehet kapni.

2019. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Legyen:

- magyar

- hasznos

- kultúrális

- örök emlék

- minőségi

?


Egyértelmű: [link]

2019. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!