Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gáz az animékben a kis...

Miért gáz az animékben a kis mell?

Figyelt kérdés
Rengeteg animét láttam már, és a legtöbb shoujoban megjelenik ez az elem, amikor a kis mellű lányokat bántják/sértegetik ezzel. Nem igazán értem, mivel erről nem ők tehetnek. Tényleg így van ez a valóságban is?

2019. ápr. 19. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Nincs így a valóságban, ugyanannyi embernek bejön a kis mell is mint a nagy.
2019. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Én azt vettem észre férfiként, hogy 10-ből 9 férfi pont leszarja a mellméretet....10-ből 9 nő pedig nem...
2019. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Mert ott különleges a nagy mellű nő, tekintve, hogy nem sok van.


A jakuzáknál például státuszszimbólum ha fehér, szőke, magas, nagy mellű barátnője van.

2019. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vree ***** válasza:
84%

Vigyázz, nehogy komolyan vedd az anime kliséket. Először is ezek japán kulturális klisék, vajmi kevés közük Európához. Másodsorban társadalomfejlődésileg elmaradott nézetek, gondolj arra hány ósdi előítélet van, amit meghaladtunk, Japán régimódibban elmaradott sok ilyen tekintetben, vagy olyan szokásokat ápol, ami nyugati embernek szokatlan vagy visszatetsző. Harmadsorban ezek anime klisék, tehat a valóságban ott se feltétlen igazak. Gondolj bele, a nyugati filmekben mennyi klisé van folyton, aminek köze nincs a valósághoz.


Amúgy meg jusson eszedbe Konata véleménye:

[link]

(Nyugati animefanok között mém ez a “flat is justice”, a lapos mellek dícsérete.)


Egyébként a mellméretmániás lányok mellett egy csomó anime klisé van, ami baromi idegesítő és nem szabad komolyan venni:

-srácok perverznek vanna bélyegezve azonnal bármi apróság miatt, mondjuk ha véletlen benyitnak valahova, ahol lányok vannak, amit a lány részéről komikus fizikai erőszak követ.

-háremek és minden vagány önálló lány rögtön belezúg a lúzer srácba és onnantól engedelmes feleség (nyilván egy egészséges kapcsolat vagy egy vonzó férfi nem ilyen)

-alsónemű-fétisizmus; minden srác igyekszik meglibbenteni a nők szoknyáját. És egy nő lóghat akár a szakadék széléről, a fő aggodalma az lesz, hogy a bugyija ki ne villanjon. És a főhőst megvádolják majd alsóneműk ellopásával. (Mindenki hallott róla, hogy japánban elvileg még használt alsónemű automata is létezik perverzeknek)

- “kabedon”: ez egy érdekes szokás: japánok nagyon romantikusnak találják, ha a srác kvázi a falhoz szorítja a lányt, egyik karját lazán a falon nyugtatva, miközben a lány háttal a falnak dől. Próbálnal csak meg nyugaton ilyen módon fizikailag erőszakoskodni :D tuti hogy más hatása lenne.


A lényeg, hogy se a filmes kliséket, se a japán kulturális kliséket nem kell komolyan venni. Különösen nem a szexista elemeket. Sok mangát perverz japán tini-fiatal felnőtt srácoknak írnak és az ő fantáziáikat hivatottak kielégíteni, nyilván az így kapott kép, aminek sokszor csak egy szexi jelenet a célja, vajmi irreális lesz.

2019. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vree ***** válasza:
53%

^Amúgy az jutott még eszembe, hogy:

gondolj a nyugati filmekben a “szemüveges lányra”. Hollywoodi logika szerint ez “csúnya”. Általában apvan egy pillanat, amikor a csaj leveszi a szemüveget és leengedi hosszúra a haját. Így van ez? Tapasztalatom szerint csomó srác megőrül a szemüveges lányokért, az meg, hogy a hosszú leengedett haj vonzóbb-e, mint a feltűzött frizura, szerintem szót sem érdemel.

Ugyanígy meg tudom erősíteni, hogy rengetegen a kisebb melleket találják a valóságban vonzóbbnak. Még csak ki se merném jelenteni, hogy a nyugatiak nagyobb arányban lennének nagy mell vagy közepes mell pártiak.

2019. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Mert a fejlettlenség, az éretlenség szimbóluma. Legalábbis nekem ez esett le az olyan animékből, amikben ez téma.
2019. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen mértékben nem, de azért kevésbé értelmesebb körökben gyakori, hogy a kis mell, és férfiaknál a kis farok gúny tárgya.

Pedig amúgy szerintem a kis mell még jobban is tetszik.

2019. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Azért anime-t azonosítani a valósággal elég noszensz. Mégis hogy jutott ez egyáltalán eszedbe egy anime alapján, hogy valóság?
2019. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

a valóságban is nonstop gúnyolják a kismellű/melltelen lányokat, csak itt a gykn tud mindenki szépen viselkedni. szóval igen, így van, valahol az animék is csak filmek, a szereplők viselkedését csak az emberekéből tudják mintázni...

üdv,

20/L/elöldeszka

2019. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Petrovics Milán válasza:
Rátapintottál a kérdésre kedves kérdező. Meglepően gyengéd fogattatásban van rèszed.
2019. ápr. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!