Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakori kérdéseken miért...

Gyakori kérdéseken miért általában az alacsony százalékúak válaszolnak racionálisan? Demagóg válaszok miért értékesebbek?

Figyelt kérdés
Sokszor az értékesnek minősített válaszok érzelmekre ható részigazságokat tartalmaznak csak!

2019. ápr. 19. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az embereknek fáj az igazság, ezért lepontozzák azokat a válaszokat amikben mondjuk magukra ismernek.
2019. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Mert az alacsony százalékuak gondolom bemerészkedtek a politika, család, állatok, stb kategóriába is.


Kommentelj oda egy hétig, garantálom úgy lezuhan a százalékod, hogy az állad leesik.

2019. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
A gyakorit látogató emberek átlagos intelligenciaszintje elég alacsony. És hát ezek az emberek pontoznak. Radásul nem is az alapján pontoznak amire az oldal is rákérdez, vagyis hogy mennyire volt hasznos, releváns és részletes a válasz, hanem hogy ő személy szerint mennyire értett egyet az adott válasszal. Gyakran látható hogy 50% alatti egyének szókincse bucira veri a 90% feletti válaszolóékat. Magas százalékot csak úgy érhetsz el ha kiszolgálod ezt a trash-t. És úgy 44% körül van az, amit egy meg nem értett géniusz elérhet.
2019. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó :) imádlak
2019. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért, mert amit írtál: kimondják a frankót és az fáj sokaknak.
2019. ápr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akadnak kivételek is -amikor reális az értékelés-, de az valóban jóval ritkább. Fentebb olvashattál több érvet is, többségével egyet értek. Csak annyit teszek hozzá továbbá, hogy aki nem béget a tömeggel, azt mindig is igyekeztek kitúrni.


Nyilván nem az öncélú szembemenés a megfelelő, ellenben a mélyebben és átfogóbban gondolkodó emberi lények -pont ezen vonásuk folytán- kilógnak a sorból, a tömegnek ez meg jó ürügy a rugdosásukra.


Pedig a mélyebben, átfogóbban és alaposabban, körültekintőbben gondolkodók viszik előrébb a világot, általában pozitív irányba.


Nagy arányban önigazolók járnak a gyakorira sajnos, a válaszadók között, főleg a kérdezők között. ("Ugye jól teszem azt, hogy...?" típusú kérdés az egyik tipikus eset; aki higgadtan, ész érvekkel ellent mer mondani, a kérdező -valamint a "birkakollégái- lepontozzák.)


(Természetesen hasznos a piros kéz megnyomása, de csak amennyiben az igényesebb felhasználó úgy sejti, hogy inkább haszontalan és/vagy káros következményekkel bírhat az adott válasz.)

2019. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember arra reagál pozitívan, ha mindig azt mondják neki, amit hallani akar. A valóság negatív részével senki nem akar szembesülni, ha valaki mégis kimondja, rögtön bünteti a közösség. Ennek a büntetésnek az egyik formája a lepontozás.
2019. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a VÉLEMÉNYED a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"


Ez van a szabályzatban, így lényegében a zöld, piros gomb tényleg egy "tetszik" - "nem tetszik" gomb, hiába van az odaírva, hogy "Mennyire hasznos számodra a válasz?"


Meg, ha az alapján értékelnék, akkor, ha megkérdezi, "Hogyan kell felmondani?" , "Kutyát kell télen kullancs ellen védeni?" , "Mit csináljak, ha egyetemen túllépem az X óra hiányzási keretet?", stb., az alatta levő válaszok SZÁMOMRA nem lesznek hasznosak, elvégre én is tudtam a választ, ergo, én mindenre rányomhatnám a piros kezet.

2019. ápr. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
3-as válaszadó miért lett lepontozva! Kérek indokot, aki lepontozta!
2019. ápr. 20. 15:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, sajnos az a tény, hogy lepontozták sokan a 3-ast, csak út igazolja még jobban, és igaza van. Persze több oka van, ki miért pontoz le, de a tipikus esetek egy részét elmondta.


Egyébként nem értem, hogy unatkozhat ennyi sok troll. És most nem azon trollokra gondolok, akiket a hatalom bérel fel, azok fizetett egyének, az ú dolguk, hogyan szervezik ezt meg és az ő felelősségük, az ő bajuk (hosszútávon).


Tehát nem azokra, hanem az unatkozó (főleg tini) trollokat nem értem. Mitől lesz jobb nekik, ha ok nélkül pontoznak fel / le? 3 másodpercre megnyugszik a kis érzékeny agresszív lelkecskéjük. És? Utána...? Szálmalomharc, alap nélkül.


Kissé nyomasztó, hogy rendszeresen hozzá nem értők is hozzászólnak. Én olyan szinten szoktam hozzászólni adott kérdéshez, amilyen szinten hozzáértek, és van, amikor jelzem is, hogy csak bizonyos szempontból szóltam hozzá, ha más vonatkozásában bizonytalan vagyok.


De valami eget verő hülyeségeket írnak tudományos kérdésekre is. Sokszor ég és föld egyes hozzászólások, és a valóság között.


Pl lövése nincs az adott nyelvről, de iszonyú nehéznek írja le, ha valójában (biz.szempontból) a legkönnyebbek közé tartozik, avagy a nagyon nehezet nagyon könnyűnek (persze szubjektív az, ha szempontonként nézzük, de léteznek összességében nagyon könnyű, illetve nagyon nehéz nyelvek).


De ha legalább adott szempontból írt volna értékelést, azt mondanám, hogy oké, ha volna mi alapján... Csak hát ugye a sztereotípiák... Az a szent a többségnek, sajnos.


Pedig egyszerű... ha valamihez ért az ember olyan szinten, hogy átlátja: szélső értéket képvisel (ismeri és tudja, hogy nagyon könnyű, vagy nagyon nehéz a többségnek elsajátítani pl ha magyar ajkú), akkor az tény. De ha alig van tudomásom valamiről, akkor nem ugatok bele. Ez miért nem megy tinik tömkelegének...? Ennyire unatkoznak, hogy tippelgetniük kell?


Vagy éppen a téves közhiedelemre hagyatkozniuk.


De ott vannak az akadémikus tudásnál megragadó egyének. Egyáltalán nem vitaképesek. Holott a tudománynak erről kellene szólnia.


Ha egyszer tele a gyakorikérdések oldal ilyen fajta kontár és unatkozó hozzászólókkal, akkor nem csoda ez a tendencia, bár ettől még engem elszomorít.

2019. ápr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!