Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka ezen az oldalon a...

Mi az oka ezen az oldalon a "túlzott" pozitívságnak; kirívóan más szemléletmódnak, mint bárhol máshol?

Figyelt kérdés

Ha valaki feltesz egy kérdést, ami arról szól, hogy visszasírja a fiatalkorát, legszebb éveit, én naiv "várnám", hogy kb. fele visszasírja, fele meg nem. Ehhez képest nagyjából én szoktam lenni az egyetlen válaszoló, aki visszasírja.


Ha szóba kerül a fizetés, mindenki olyan összegeket ír be, amiről egyszerűen az ember nem hall avaló életben sehol se, ha pályázik 150 helyre és elmegy 10 interjúra, akkor se.

Pl állítólag Budapesten mindenki nettó 200 felett keres. Én mondjuk 2-3 embert ismerek, akire ez igaz, de sebaj.


Még ami számomra kirívó eset, hogy az itteniek szerint Budapesten nem romlik a közbiztonság. Valahogy akármikor szóba kerül ez a téma élőben, mindenki negatív véleményen van.


Totál más téma.

Egy rovar elszaporodott nálam. Válaszolók: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan. Visszakeretem ezen az oldalon, pár éve feltett kérdés alatt is: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan, de édes. Utánakerestem máshol: panaszkodás a rovarról és valós diskurzus kiirtási praktikákról.


Ami feltűnik még, hogy pl ha egészségi állapotról van szó, egyrészt itt mindenkimegészséges (a való életben nem is látok kb egészséges embert) másrészt itt mindenki szerint az életmódon múlik.


2019. ápr. 21. 09:22
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
17%

Mint végzős orvostanhallgató, kíváncsi vagyok szerinted min múlik mégis az egészség, ha nem az életmódon? A genetikátle ne írd, mert kiröhöglek.


Egyébként ugyanazt csinálják, amit te. Olyanokhoz szólnak hozzá, amihez közük sincs, nem értenek hozza,.

2019. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:

Mindenki csak azt veszi észre, amit észre akar venni!


Én csak azért sírnám vissza a pár évvel ezelőtti életemet is, mert akkor még élt anyukám, de ő sajnos 2017 februárjában 56 évesen 12 évig tartó daganatban meghalt.


Fizetés: ma már gyárban jóval többet keresnek, de akár egy délutános kereskedelmi műszakban is többet lehet keresni és az se mindegy, hogy hol dolgozol, melyik városban, országrészben. Nehogy azt mond már, hogy aki Pesten egy plázában dolgozik az csak minimálbért kap.


Egészség: a világ egyik legbetegebb nemzete vagyunk, hazánk a 4. legelhízottabb ország a világon. Daganatos, szív és érrendszeri megbetegedésekben is vezetők vagyunk. Azonban már jó páran rájöttek arra, hogy ha te nem teszel saját egészségedért, akkor ki fog?


A pozitív gondolkodás az élet előre vitelében sokat segít. Ha pl. ér egy csalódás, kisírod magad, aztán megmutatod, hogy csak azért is talpra tudsz állni, mert egy életed van, azért meg egyedül csak te vagy a felelős, azt nem engedheted meg, hogy más belerondítson. Az élet szép. Most is süt a nap, a madarak csivitelnek.

Élsz, van hol laknod, van mit enned, van családod, van munkád, remélhetőleg egészséged is van, és meg van minden végtagod. Ez nem elég pozitív? Ja, mert ez természetes, persze. De mond ezt egy vaknak, aki nem lát, vagy egy hajléktalannak, aki az utcán alszik..stb.


Sok ember már felfedezte, hogy fontos, hogy az életét fejlessze, foglalkozzon pszichológiával, önismerettel. Mindenki úgy alakítja az életét, ahogy akarja.

2019. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is feltűnt már ez a sok irreálisan magas fizetés, amiket itt lehet olvasni. De a való életben is, ha "csak" 150 ezret keresel egy minisztériumban köztisztviselőként (mert épp az adott pozícióra annyit mond a bértábla), akkor élőben is úgy néznek rád, hogy vagy hazudsz, vagy te vagy csak ennyire szánalmasan béna, mert aki minisztériumban dolgozik, az tuti megkeres 300 ezret. Közben a valóság másként fest. A való életben vannak szörnyűbb esetek az itteni embereknél, pl. Dopeman és az ő információja szerinti 300-350 ezer Ft között kereső kukásautós emberek (és ő komolyan is gondolta).

A rovar téma is olyan, hogy a való életben is megkaptam, amikor a poloskáról panaszkodtam, hogy "mit fééélsz, nem csííííp!", és családon belül majdnem leharapták a fejem, csakmert egy óráig kerestem azt a nyamvadt poloskát, mert utálom őket, hogy szanaszét repkednek.

A budapesti közbiztonság meg úgy általában a fővárosról való vélekedésnél szerintem fontos, hogy ki az és hol lakik az, aki mondja az adott véleményt. Nekem sok negatív tapasztalatom van a vidékiekkel, akik szerint Budapesten el vannak kényeztetve az emberek, elpuhultak, minden sokkal jobb, pedig Szegeden jobbak a bicikliutak és nem gázol halálra az autós, máshol modernebb buszok/villamosok vannak néha, mint itt (gondolok a régi csuklós buszra, meg a 2-es villamosra).

Arra viszont én se tudom a választ, hogy mi az oka az itteni sajátságos nézeteknek. Facen a csoportokban ugyanilyen hülyék az emberek, pedig ott névvel és arccal kommentelnek.

2019. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

A lakásból nem igazán hat meg, süt-e a nap, főleg, hogy én bírom a borultságot is és szeretem a hideget is.


Viszont én szívesebben vakulnék meg vagy kerülnék tolószékbe, ha cserében boldogabb életet kapnék.


Nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a testi fogyatékkal élők boldogabbak.


Tényleg idióták az emberek a Facebookon is, de én ott inkább az agressziót figyeltem meg, a szélsőségesen más szemléletmód itt uralkodik, gyakorin - az agresszió mellett.

2019. ápr. 21. 09:44
 5/57 anonim ***** válasza:
27%

"Viszont én szívesebben vakulnék meg vagy kerülnék tolószékbe, ha cserében boldogabb életet kapnék."


Kívánom, hogy minden vágyad teljesüljön.

https://www.youtube.com/watch?v=YJfqFUipGv0&t=2s


És honnan tudod, hogy vakként boldog lennél? Aztán meg azért sírnál, ha pl. nem láthatnád a gyerekedet!


A saját boldogságodért egyedül te vagy a felelős, senki más!

2019. ápr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Ezt olvastad?


"ha cserében boldogabb életet kapnék"

2019. ápr. 21. 09:52
 7/57 anonim ***** válasza:
0%

Te meg azt érted, hogy attól, hogy megvakulsz, nem leszel boldogabb!!

Vagy neked az a boldog élet, ha nem láthatod felnőni a saját gyerekedet? Ennyire egy önző buta ember lennél?

2019. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Még mindig szövegértés 0.



Ha az élet adna egy lehetőséget, hogy választhatok:

- Marad a jelenlegi életem

- Megvakulok, de fog történni valami olyan is, amitől boldog leszek (legyen az bármi)


Akkor szemrebbenés nélkül választanám a másodikat.



De a kérdés nem ez volt, sőt, nem is az én életem.

2019. ápr. 21. 10:00
 9/57 anonim ***** válasza:

Csak a fizetés részbe szólok bele.

Nálunk átlagban mindenki 200 alatt kap, kivéve a szakik (pl én is). Azt tudom, hogy a mi fizunk lehetne jobb is, ugyanakkor tudok másik ugyanilyen végzettségű emberről, akinél többet keresek és ő egy komolyabb cégnek dolgozik, mint én. Egy harmadik meg nagy multinál jó helyre került és simán a 300. Elég nagy a szórás.

A pláza meg nem egy kiemelkedő hely, egy alkalmazott bizony minimált kap, mert min keresne a tulaj, ha túlfizetné a dolgozót? Kizsákmányolás van, nem szeretetszolgálat.


Úgyhogy lehet, a fővárosban keresni a legjobban, de csak a mérnök, diplomás (nem büfé egyetem szak, hanem valami értelmes szakma), és keresett szakmák művelői keresHETnek sokat. Akinek csak érettségi van és nincsenek jó ismerősei, az bizony gürizhet a minimálbérért.


Amúgy igen, itt feltűnően sok a pozitív ember. Akik élőben pont ugyanolyan savanyúak, mint mindenki más, csak hát neten és főleg anonim módon az ember annak adja ki magát, akinek akarja. Meg mert mindenki szeret megmondó embert játszani és kioktatni. Nem tagadom, én is. Ezért járok csak fel, de én legalább elsimerem.

Ezért le is leszek ugatva mint a szemét, viszont csak az húzza fel magát, akinél betalál. Akár tudatosan, akár tudat alatt. Ez egyszerű pszichológia. :)

2019. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
0%

És még mindig mi akadályoz meg téged abban, hogy a mostani életedet jobbá tedd, hogy változtass rajta? Hogy kihozd magadból a maximumot?


Ja, csak egy lusta dög vagy, tenni nem akarsz, de panaszkodni azt tudsz.

2019. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!