Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha már egy...

Mit lehet tenni, ha már egy hónapja nem bírom feldolgozni egy számomra fontos ember elvesztését?

Figyelt kérdés
Nem meghalt, hanem önszántából, egyik napról a másikra, ráadásul minden előzmény nélkül, úgy döntött hogy nem áll velem többé szóba. Semmiféle összeveszés nem előzte ezt meg. Azóta nem reagál semmire, semmilyen formában, teljes mértékben ignorál engem. Mindezek mellett a megszokott módon éli az életét, csak engem nem méltat egyetlen szóra se. Pedig fontos személy volt az életemben, volt köztünk egy kötelék már, és régebben nagyon jól bánt velem, egy segítőkész, laza, barátságos, jóérzésű és jóindulatú embernek ismertem meg. Régebben is volt, amikor átmenetileg lekoptatott, de most úgy néz ki, hogy végleg, ilyen tartósan még sose. Mit tegyek, ha nem bírom feldolgozni azt, hogy elveszítettem a legfontosabb embert az életemben?
2019. ápr. 22. 08:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Szard le.
2019. ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Velem is ez van,csak annyi különbséggel hogy ő 5 hónapja minden ok nélkül lelépett. Ő is pont ugyanilyen volt. Nekem is fontos volt. Fogalmam sincs mit tehetnék.
2019. ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Honnan tudod, hogy ugyanúgy éli az életét mintha mi se történt volna? Van közös ismerősötök?

Sokminden miatt lehet, tudom: az emberek azt viselik legnehezebben, ha bármiféle magyarázat, vagy előzmény nélkül történik ilyen. Én is ezt viselném legnehezebben...

Nem tudom mennyire vígasztal, hogy ha ő egy ilyen ember, akkor valójában nem lehet rá számítani...

2019. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Akinek fontos valaki, az nem viselkedik így a másik emberrel. Tartsd tiszteletben a döntését. Majd talál olyan embereket, akik értékelni fogják az effajta viselkedését...
2019. ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet, hogy valami miatt elege lett belőled? Általában kettőn áll a vásár, csak ugye a szálka meg a gerenda esete...
2019. ápr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Az élet túl rövid ahhoz, hogy olyanokra pazaroljuk, akik nem becsülnek, nem értélelnek minket... Szomorú, de nem érdemes tovább foglalkozni vele.
2019. ápr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már a "másik oldalon". Én mindent megtettem érte! Nagyon jó barátok/haverok voltunk. De azt egyszerűen képtelen voltam elviselni, hogy már milliárdszor "eljátszotta" azt, hogy ignorál, amikor írtam neki. Én amikor fent voltam, mindig rögtön válaszoltam neki, én írtam rá az esetek nagyon nagy többségében. Ráadásul úgy éreztem, hogy ez kezd nagyon egyoldalú lenni. 20-30, nem ritkán 50 óra múlva írt vissza, miközben ezt-azt lájkolgatott (ha valakivel beszélsz Face-n, akkor kiemelt ismerős lesz, rögtön feldobja, hogy mikre reagál, amikor fent van..). Persze mindig-mindenre volt kifogása, SOHA nem hagyta el egy bocsánat a száját! SOHA. Megmondtam neki, ha ennyire teher vagyok neki, ennyire nem vagyunk egy hullámhosszon, akkor szia. Azóta 180 fokos fordulatot vett, flegma volt, rengeteg emberre azt mondta, hogy primitív. Érdekes, amikor befejeztük hirtelen elkezdett feléjük nyílni, ma képes lenne arra, hogy az ördöggel lepaktáljon csak azért, hogy engem feledtessen! Tegyük azt is hozzá, hogy a többiek szrba se nézik, de futkos utánuk! Azóta persze rájött, milyen nagy kincs voltam neki. Ezt tudom. Már nem is köszönünk egymásnak az utcán sem, egymásra sem nézünk.
2019. ápr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
A való életben sem találkozunk már, nem vagyunk osztálytársak, elballagtunk pár éve. Nyilván azóta más barátaim vannak. Ezt elfelejtettem hozzátenni, bocsi.
2019. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Nincs olyan, hogy minden előzmény nélkül! Biztos volt annak előzménye, csak próbálod úgy beállítani, mintha semmi nem történt volna. Pedig történt! Biztos történt. Lehet egy régebbi sérelem jött elő nála a tudatalattijából, vagy akármi. Nincs olyan ember a Földön, aki secperc alatt megsértődik és eltávolodik. Mindig van oka. Ha nincs, akkor egy szociopata. De ez 1:100000-hez.
2019. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt, dettó előzmény nélkül. Már 2 éve, de még mindig fáj, ha rágondolok. Annyi, hogy már nem egyfolytában gondolok rá, folytattam az életemet. De azért minden nap eszembe jut, nem könnyű feldolgozni. Pont azt, hogy azt sem tudom elképzelni, mi rosszat tettem vagy mi nem tetszett neki. Addig miért volt jó, aztán miért nem? És hohy talán soha nem derül ki.
2019. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!