Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek eseményt...

Van itt olyan, akinek eseménytelenül telt a gyerekkora, vagy nem volt pénzük hobbira, társasági életre, de huszonévesen mindezt meg tudta valósítani?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy van-e itt olyan, aki a gyerekkori eseménytelenség után tudott hobbit, tapasztalatot, barátokat szerezni, önerőből.


Hogyan csinálta? Mennyire volt nehéz?


Sajnos nekem elég eseménytelen volt a gyerekkorom. Itt vagyok 21 évesen és nem tudom mi érdekel, merre induljak az életben. Van még rá esély, hogy valami hobbit össze tudok hozni?


Bármibe is kezdenék, úgy érzem, túl késő elkezdeni, illetve nekem úgysem menne, és beégnék vele. Mint mikor a filmeken hirtelen mindenki ellhallgat és ránéz a főhősre, na úgy gondolom ilyen reakciót váltanék ki emberekből, ha pl sportolni, gamerkedni kezdenék, vagy bármi hobbit, elfoglaltságot elkezdenék.


Nem is nagyon van személyiségem, olyan semmilyen vagyok, nem haladok sehova és annyira dühít és kétségbe vagyok esve.



2019. ápr. 22. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen volt. Azzal a különbséggel, hogy én tudtam mit szeretnék csinálni, csak nem lehetett. Felnőttként ezeket megvalósítottam, illetve most is hobbim.
2019. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jelen. Én nekem érettségi után tudatosult bennem mikor ott voltam céltalan, ráadásul akkor lett vége egy hosszú kapcsolatomnak és jött a felismerés hogy semmit nem foglalkoztam magammal azt sem tudom ki vagyok....stb Aztán szépen, lassan de haladok tudom már mi a célom, rengeteg dolgot helyretettem...stb ne ijedj meg. Adj magadnak időt, nem hajt a tatár. :) 21/F
2019. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Miért ne kezdhetnél el gamerkedni? :D

Nem az a lényeg, hogy pro legyél, hanem, hogy élvezd. Előbb-utóbb úgy is jobb leszel. De ugyanígy a sporttal is. Ott még nem is szólnak le, ha kezdő/gyakorlatlan vagy.

2019. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenből lehet várat építeni.
2019. ápr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen volt, mivel a szüleim vállalkozók voltak, sosem értek rá, heti 6 napot dolgoztak, sosem mentünk szinte sehova 50 km-nél messzebb. Nem lehetett hobbink, mert anyám szerint a tanulás rovására ment volna.


Felnőtt koromra ezen változtattam. Kerestem sportolási lehetőségeket, eljárok fotózni, rengeteget utazunk és kirándulunk, igaz, anyagilag is soksorosából élünk, mint a szüleim. Tele vagyok hobbikkal. Barátaim nincsenek, de ez már lassan a korral jár, 30 felé sajnos kezdenek lekopni szinte mindenkinél. Néha összefutunk 1-1 régi ismerőssel, de ennyi, heti szinten nincsenek baráti összejövetelek. De a sok hobbi mellett nem hiányzik általában, lefoglalom magam nélkülük is.

2019. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem az a bajod, hogy eseménytelen volt a gyerekkorod, csak sokkal könnyebb a szüleidre kenni, hogy ott állsz a felnőttkor küszöbén a semmivel a kezedben.

Igen, engem anyám pl. túlféltett.

De igen, ki lehetett törni belőle.

Hobbik, társaság, diákmunka - mindent meg lehetett tenni, de ha semmi elképzelésed sincs, csak ülsz a négy fal között és sírsz, hogy milyen sz*r az élet, úgy nem fog menni.

2019. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a te bajod Kedves Kérdező, hogy túl sokat foglalkozol mások véleményével. Már megbocsáss, de ki a fenét érdekel, ha pl gamerkedni kezdesz, vagy bármi mást. És ha meredten néznek rád, akkor mi van?

Dobolok, pedig mindenki le akart beszélni. Motorozok, szerelek, pedig azt is utálja mindenki. De Anyum meg kertészkedik, és az se érdekel senkit. Mármint hadd csinálja, ha azt szereti.

2019. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is eseménytelennek képzeltem a sajátomat. Meg hogy sokat unatkozok. Aztán rájöttem hogy nem eseménytelen volt hanem SZÖRNYŰ. De tényleg, maga a horror, csak erről nem ildomos nálunk még ma se beszélni. Erre azért már lehetett építeni és hirtelen elkezdett egy csomó minden érdekelni a csajozástól a testedzésig. A csajozás (elmélet + gyakorlat) önmagában is az egyik legjobb motiváció volt. Az ment de az érdeklődési körök maradtak. Tényleg ne érdekeljen hogy mennyire lehetsz pro, vagyis azt kell valahogy elfogadnod hogy olyan úszó már pl. nem leszel mint az a volt osztálytársad akit 4 éves kora óra úszóedzésre cipelnek de mi van ha találsz egy olyan típusú úszást ami téged érdekel és a környezetedben meg senki még csak nem is hallott róla? Pl. jég alatt úszás vagy a canyoning ami az úszás és más extrém sportok keveréke. Természetesen csak példák ezek.

Nekem 21 éves korom, egy hasonló "ébredés" óta volt legalább 20 ilyen ötletem és ennyi idő távlatából (lassan 10 év) elmondhatom hogy az egyetlen amit bánok hogy nem kaptam bele rögtön az elsőbe és nem vittem végig! 21 évesen még semmiről se lettem volna lemaradva, sőt, nagyobb pro lehettem volna minimum 1 dologban mint az összes ismerősöm közül bárki bármiben (legalábbis a korosztályomban.)

Ma már 1-be max 2-be kapaszkodok és azokat végig is viszem.

2020. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Férjem. Most éli ki magát 30+ évesen.
2020. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez mit jelent?
2020. júl. 1. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!