Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek szinta csak azokat az sajnálják akik fizikailag sérültek? A mentálisan beteg embereket miért nem értik meg az emberek, sőt lenézik öket.

Figyelt kérdés
Valakinek eltörik a lába, a korházban egy csomó látogatója van, egy depressziós emberre pedig csak azt modják hogy szedd már össze magad és hogy csak épp lusta időszakában van. Miért ez a nagy különbség, hisz mi 2 betegség. Nyilván nem azt mondom hogy egyik rosszabb mint a másik, mert nyilván nem összemérhető.

#megértés #mentális betegség #Fizikai betegségek
2019. ápr. 22. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos manapság nagyon sokan "divatból" depressziósak, ezáltal akinek tényleg problémája van, sokszor azoknak sem hiszik el. Illetve valamiért az emberek nem képesek felfogni hogy egy lelkileg sérült személy min megy keresztül naponta.
2019. ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

A mentálisan beteghez sokszor az emberek nem tudják, hogy hogyan is kezeljék őket, hogyan szóljanak hozzájuk, mert nem lehet tudni, hogy éppen az adott illető milyen hangulatban van.


Az, hogy az embernek el van törve a lába, hozzá szimplán lehet hétköznapian szólni, de egy mentálisan beteghez nem. Sokan nem tudják kezelni ezt az állapotot.


Egyetértek az előttem szólóval, hogy sokan csak saját h..lyeségük miatt betegítik meg magukat, vállnak depresszióssá, pl. egy régi kapcsolatot képtelenek, nem akarnak feldolgozni, aztán eljátszák a hattyú halálát is, csak hogy figyelmet kapjanak.


A depresszióból is ki lehet gyógyulni, csak sajnos nagyon sokan nem akarnak, megelégszenek azzal, hogy szedik a gyógyszert, meg betegségük miatt kevésbé megterhelhetőek. Az, hogy egyébként néha a környezetük idegeire mennek, az megint egy másik lapra tartozik.

2019. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Bár bocs, de senki sem szokott lenézni vagy bántani mentális betegeket, akik valóban orvosi esetek.

Akikre te gondolsz, azok szimplán csak hülyék, nem mentális betegek, gondolom öndiagnózisból tartod magad annak.

2019. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem öndiagnózist állítottam fel, nem tartom magam depressziósnak. Viszon van ismerősöm aki depressziós és pánikbeteg és hát hallpttam elég erős ki eszéléseket róla, pedig ha tudnák min ment keresztül. Illetve kórházi tapasztalatom, hogy egy fizikai sérültet körüllengték a barátai, hogy jajj de sajnálják az illető pedig nevetett nem igazán látszott rajta a fájdalom. Mellettem volt egy mentális beteg akire azt mondták, hagyd már ő úgy is bolond(lenézően beszéltek róla) pedig én eltudtam vele beszélgetni, csak tudni kell/érezni kell mikor kell hozzá odamenni és miről kell beszélni.
2019. ápr. 22. 21:54
 5/10 A kérdező kommentje:
*kibeszélés
2019. ápr. 22. 21:54
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

#4 Nem mindenki tudja/èrzi, ez van. Szerintem ez nem is a fàjdalom mértékétōl függ. Pl. ha valakinek olyan fizikai betegsége van, ami fertōzō, ártalmas a többi emberre, attól is távolódni fognak.


Én úgy gondolom, hogy a többiek is emberek, ōket is meglehet érteni, nem csak a betegeket, ha mondjuk arról van szó, hogy valaki valamilyen okból rosszul érzi magát a mentális beteg ember társaságában, mert nem tudja kezelni, akkor érthetō, ha nem akar ilyen emberekkel foglalkozni. Amint látom neked nem is a lenézéssel van a gondod, hanem azzal, hogy nem lengik körbe ōt.


Amúgy nem mindenkinek vannak barátai, a példàdban két olyan embert írtál le, akikbōl az egyiknek van széles baráti köre, ez a különbség. Azt hiszed nincsenek fizikai sérültek, akik magányosak? Ha valakinek sok barátja van, akkor éppen van aki körbe lengje ōt, és nem a sérülése miatt, hanem mert a baràtok már csak ilyenek, jóban-rosszban együtt.

2019. ápr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Akik fizikálisan betegek, azokat is szokták sokan 1000-el csesztetni, hogy "csak megjátssza magát", meghogy "menjen dógozni, stb.".

A mentális betegségben szenvedőkkel szemben többet ér egy megfelelő ember megfelelően megfogalmazott mondata, ami hatásos tud lenni, mert pl.: kizökkentheti abból az adott negatív élethelyzetből az illetőt. Ez lehet pszichológus-, de egy jóbarát is.

A lényeg: a mai társadalomban sajnos mindenki kiosztja a másikat akár okkal, akár ok nélkül.

2019. ápr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is depresszióban szenvedek, de nem mutatom a külvilág felé, minden nap óriásit küzdök, hogy kijöjjek belőle, de a kisebb kudarcok is nagyon vissza tudják lökni az embert. Ez az állandó őrlődés, szenvedés nagyon megvisel, de tényleg mindent megteszek, hogy felülkerekedjek.
2019. ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hinném, hogy van, aki "divatból" depressziós, tekintve, hogy erősen stigmatizált betegség, ezzel rokonszenvet kicsikarni nemigen lehet. Épp az ellenkezője a jellemző, az, hogy az ember nem mutatja ki és mindig vidámnak tetteti magát. (Klasszikus példa Robin Williams.)

Azzal meg csínján kellene bánni, hogy "egy megfelelő ember megfelelően megfogalmazott mondata kizökkentheti abból az adott negatív élethelyzetből az illetőt", mert ez valóban lehet így, egy rossz mondat viszont mélyebbre lökheti (találkoztam már olyannal, akinek egy rosszkor mondott mondata volt az utolsó csepp, ami az öngyilkosság felé lökött valakit, hát, nem akarnék a helyében lenni, mert még ha csak egy ezrelékét tette is hozzá annak, ami a srác öngyilkosságához kellett, akkor is ő tette hozzá azt az utolsó ezreléket.) Szóval ilyenekkel ne kísérletezz inkább, ezt csinálja szakember.

2019. ápr. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt én is észrevettem hogy sokkal jobb fizikai betegnek lenni mint pszihikai betegnek. Tényleg,valahogy a fizikaiakat jobban szeretik meg a fizikai beteg tud boldog is lenni mig a pszihikai nem.
2019. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!