Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik messze laktok a munkahely...

Akik messze laktok a munkahelyetektől, hogy élitek meg mentálisan, anyagilag, stb?

Figyelt kérdés
Egy ismerős mesélte, hogy néhány éve, amikor elvált, akkor a szüleitől örökölt házba költözött, ami munkahelyétől kb 45 km-re volt. Ráadásul országúti szakasz, pár faluval. Részletesen nem mesélt róla, de látszódott rajta, hogy nem volt valami hű de jó. Itt is olvastam ilyen esetekről. Gondolom jó sokat elvisz időből is, s a kocsira is durván kell költeni. Lehet-e emellett félre rakni, élni, stb? Mi lehet munkájuk ezen embereknek? Egyetem után én is gondolkodom, visszaköltözöm szülőfalumba, ahol semmi nincs, viszont a munkahely is kb 40-45km, de olcsók a házak, tehát hitelt nem feltétlen kell felvenni. Ti hogy vélekedtek erről?
2019. ápr. 24. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Barátaink vettek így házat, pár hónap után feladták, most péntek délutántól hétfő reggelig vannak ott, hét közben meg a városi lakásban. És fizetik a törlesztőrészleteket, hiszen eredetileg a városi lakás árából vették volna meg a kertes házat.
2019. ápr. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Azert 45 km nem ilyan veszes:D...

Amerikaba azert ne koltozzenek a barataid. Ott tobbet is utazol a munkahelyedre ha jo helyen elsz es nem a gettoban ;)

2019. ápr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azert sokat számít az is hogy bepattansz a kocsiba, es 30 perc, vagy másfél óra forgalmi dugo. Elobbi biehato, utobbi csak kenyszermegoldas.
2019. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Évekig jártam 45 km távolságból suliba, majd dolgozni. Semmi extra. Utána beköltöztem a városba és a tömegközlekedéssel 1 perccel sem érek korábban a munkahelyemre, pedig a közel van és ugyanott dolgozom. Ez azért nem akkora táv, amitől sokkot kell kapni. Autóval kb fél óra.
2019. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal aglomerációról van szó, ahonnan mindenki egyszerre indul el a nagyváros felé és délután is dugóban kell hazajutni, így simán lehet másfél óra egy út (Göd-Budapest pl., és az csak 20 km), az napi három óra.
2019. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

55 kilométerről járok be, otthon lakom a családi házban. Tervezek közelebb költözni, de idegennel nem akarok együtt élni, akkor inkább már ingázom. Busszal járok, a munkahelyemen fizetik az utazás nagy részét, úgyhogy a fizetésemből csak kevés megy a bérletre. Időben nem kevés, de engem legtöbbször pihentet a buszon töltött idő. Addig azt csinálok, ami jólesik, olvasok, zenét hallgatok.

Nem a legkényelmesebb dolog, de ki lehet bírni, hozzá is lehet szokni.

2019. ápr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, mondasz valamit. Engem pl. az tudat nyugtatna, hogy nincs hitel a házon, kvázi nem azért kéne gürizni, s nyugodtabban aludnék el éjszaka is. Amúgy ilyen 4-5 millióért mennek abban a faluban a házak, a várostól 10 km-re ugyanaz 20 millió Ft. A cigányokkal meg nekem problémám soha nem volt.
2019. ápr. 24. 17:26
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Igen a házak ára sem utolsó szempont, főleg ha amúgy a környék rendben van. Én is szívesebben gyűjtök előre mondjuk egy lakásra vagy házra, mintha most az életem elején elrontanám a jövőmet hitelekkel, mikor azt sem tudom, hogy 5 év múlva is ott fogok-e dolgozni, ahol most, vagy az akkori helyzetben mást döntenék. Az albérlet meg sehol sem olcsó, még lakótársakkal is rengeteg pénzt ki kell rá fizetni, ráadásul a saját házra fizetett törlesztő előbb utóbb elfogy, az albérletet meg fizetheti valaki, amíg ott él.

Sok kérdést láttam itt is arról, hogy valakit azért szóltak le, mert otthon lakik, és nem kezdett még külön életet pénzbeli vagy más okok miatt, és sokan mintha azt támogatták volna, hogy inkább lakjon egy egérlyukban vagy költse a teljes fizetését a lakhatásra, csak költözzön el otthonról. Ezzel nem értek egyet. Szerintem nem éri meg az egész, ha utána valaki úgy él, hogy féretenni sem tud, és még mondjuk a lakótársak vagy a lakás sem a legjobb. Nekem is többen mondták már, hogy mennyivel jobb lenne a városba költözni, de a pénz mellett nekem az sem utolsó szempont, hogy nem szeretem a tömeget, nagyon jólesik este hazamenni a nyugis faluba.

Lehet, hogy kicsit hosszú lettem, bocsi. :)

2019. ápr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!