Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok szomorú/negatív...

Tudnátok szomorú/negatív jelentéssel bíró neveket mondani?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 24. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ilyen nincs nagyon, mert ki adna olyant a gyermekének.
2019. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sadie?
2019. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Júdás, Adolf,


De nem tudom, hogy ezek a neveket lehet-e adni agyermeknek.

Az tuti, hogy No-ban minden olyan név tiltott ami negatív képben jelentetné meg a gyermeket, pl Lucifer.

2019. ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Trisztán, a szomorúság az eredete.
2019. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenki maga tud az egyes nevekhez valamilyen szomorú/negatív dolgot kapcsolni, ha akarna, tehát így nem releváns a kérdés.
2019. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Omen ets nomen.


Ismerek néhány embert, aki úgy "kötődik" a nevéhez és emiatt az a név is hátborzongató számomra.

Pl.

Ödön - 50 éves, anyjával lakik egy egyszobás szükséglakásban, csendesen járja az utcákat és a kukákban turkál.

Gizi - Ha megyek vásárolni a boltba, hirtelen betoppan ez az alacsony 50 körüli nő, topog mögöttem, erre a pénztáros megkérdezi: "Gizi, mit akarsz?" - "Sört, sört, sört."

2019. ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen kontextusban.

Vagy arra gondolsz, hogy melyik neveknek van etimológiailag negatív jelentése, vagy arra, hogy én személy szerint milyen nevekhez tudok negatív személyeket társítani.


Dolóresz, Doloróza - fájdalom

Barbara, Borbála - barbár, idegen

Mária - bár etimológiailag még nem teljesen tisztázott, de keserűség

Dalma - testes

Klaudia, Klaudiusz - béna, sánta

Trisztán - szomorúság

Ábel - lehellet, pára, mulandóság

Líviusz - ólomszürke, kékes, irigy, rosszakaratú


Ami számomra negatív:

Erzsébet, “Bözsi” - Egy tudálékos öregasszony, vagy klimaxlady jut róla eszembe.

Cintia/Szintia - Valószínűleg az ilyen nevű ismerőseim miatt egy primitív cigánylányra asszociálok.

Jusztina - Egy “bögyösebb”, magas, göndör hajú, pöffeszkedő nő jut róla eszembe.

Dzsenifer, Gvendolin, a Georgina “Dzsina”-nak becézve - szintén nagyon primitív és kisebbségi hangzásvilág.

2019. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Zádor: erőszakos, heves

Zámor: pusztító, romboló

Zaránd: morgó, zsörtölődő

Lívia, Líviusz: kékes, irigy, rosszindulatú

2019. ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Enikő- szarvastehén ( ez nem tudom mennyire negatív én nem örülnék, neki ha ezt jelentené a nevem)

Ervin-örökségnyelő, hááát ez sem túl pozitív, ha engem kérdezel.

Káin- mindenki tudja kinek a neve, ettől függetlenül adható Magyarországon és nekem kifejezetten tetszik, ha elvonatkoztatunk a Bibliától

2019. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!