Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet számomra ha törölnek a nyilvántartásból?

Figyelt kérdés

Pályakezdő munkanélküliként vagyok regisztrálva január óta, semmilyen támogatást nem kapok.

Húsvét előtti nap kiküldtek egy közvetítői lapot amit nem tudtam átvenni ugyanis az ország másik végén tartózkodtam, húsvét után (23án) bementem a postára átvenni amit küldtek, kibontottam és határidőnek április 25 volt írva. A munkaadót nem lehet elérni se telefonon se e-mailben és a megadott telephelyen sem tartózkodott.. Közben érkezett egy másik lehetőség ami kifejezetten tetszik is de csak 2hónap múlva esedékes a munka kezdés. Ha nem tudom elérni azt ahova kiközvetítettek és nem lesz aláírva a papír akkor tudtommal törölnek az álláskeresői nyilvántartásból. Származik nekem ebből hátrányom? Vagy mit kellene tennem? Gondolom a munkaügyön ezzel a helyzettel nem foglalkoznának kifejezetten, egyszerűen rávágnák hogy az én hibám és törlés...



2019. ápr. 24. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi. Két hónap múlva visszaregisztràlhatsz. De nem érdemes ha úgyse kapsz tölük semmit. Ha akarod hogy fizessék a TB-d ahhoz pedig nem kell regisztràlni, nemrég hoztàk ezt be most màr nem kell regisztràlni TB-hez. Szóval azt kaphatsz igy is úgyis. Én max akkor regisztràlok vissza ha lesznek tanfolyamok, mert ha lesz köztük nekem való és még nem lesz munkàm akkor jelentkezek arra.
2019. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Menj be a munkaügyibe és mondd el nekik, hogy nem tudod elérni a munkáltatót, így látják, hogy próbálkoztál. Egyébként ha semmiféle ellátást nem kapsz semmi hátrányod nem származik belőle, ha esetleg törölnek a nyilvántarásból.
2019. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1.

a TB-s dolog alatt azt erted hogy sajat maganak fizeti az ember vagy az önkormányzat által igényelt tb finanszírozásra gondolsz?

(köszönöm mindkettőtök válaszát!)

2019. ápr. 24. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Onkormanyzat fizeti. De most mar nem elvaras hogy regisztralt munkanelkuli legyel. Nalunk a munkaugyi kozpontban kellett igenyelni de regisztralni nem kellett mivel nem ök adjàk a TB-t csak ott kell kérelmezni.
2019. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha bemész az önkormànyzathoz szerintem ott is lehet kérelmezni.
2019. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!