Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha minden rajtunk múlik,...

Ha minden rajtunk múlik, miért van az, hogy tanulok, sportolok, félreteszek és mégis sikertelen vagyok, rossz az életem?

Figyelt kérdés

Képzem magam, otthon rengeteget tanulok, tanfolyamra is járok.

A sportra is igyekszem odafigyelni és az étkezésemre is, annak ellenére, hogy alig van zöldség vagy gyümölcs, amit szeretek.

Egész jó az alakom is.

A legtöbb idő a tanulással megy el, de mégis igyekszem baráti programokat is csinálni, amiket sokszor én szervezek.

Mentális betegségem, vagy legalábbis állapotom van, igyekszem élni vele, ugyanakkor változtatni ott, ahol kell.

Majdnem folyamatos a rossz kedvem, a stressz viszont teljesen az, ezek ellen citromfűteát iszom, igyekszem kiírni magamból, magnéziumot szedek.



Ha tényleg saját magamon múlik a sikertelenségem, mit tegyek még máshogy?


2019. ápr. 26. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

A cél, hogy boldog legyél és ez nem biztos, hogy akkor következik be, ha hülyére tanulod magad.


Én pl anno mindig annyit tanultam h kb meglegyen a 4es, ez elég volt ahhoz, hogy felvegyenek egyetemre, majd késöbb jò munkám legyen. De közben nem voltam túl stresszes és volt idöm bulizni és barátkozni.

2019. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egy célt szeretnék elérni, ennek eszköze a tanulás.

A boldogtalanságom egyik oka, hogy azt a célt még mindig nem értem el.

2019. ápr. 26. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden múlik rajtad, tulajdonképpen ha hosszasan belemennénk semmi sem múlik rajtad, én azt mondom, hogy akkor vagy rendben, ha jól érzed magad, azt már csak te magad tudod, hogy ehhez milyen feltételeket kell teljesítened.
2019. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Olyan fizetést szeretnék, amiből legalább néha megengedhetek kiadást a hobbijaim és a sport miatt, nomeg végre olyan munkahelyet, ahol van tanulási, fejlődési lehetőség.
2019. ápr. 26. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt kellene eldöntened, hogy jelenleg haladsz-e a céljaid felé vagy stagnálsz.

Ha haladsz, akkor türelem és kitartás, és idővel eléred őket.

Ha stagnálsz, akkor pedig valamin változtatni kellene.

2019. ápr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyértelműen stagnálok.


Tény, hogy őrült sokat tanulok, de minimális agyi pihenőm van, pl most itt vagyok (mert nem jövök rá egy probléma megoldására).

2019. ápr. 26. 18:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd, ha őrülten tanulsz, akkor valószínűleg napról napra többet tudsz, egyre nő a tudásod, és valamikor a jövőben eléri a megfelelő szinten.

Én ezt nem nevezném stagnálásnak.

2019. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok benne biztos, hogy ezzel célt érek.
2019. ápr. 26. 19:23
 9/12 anonim ***** válasza:

A "tanulással" az a legnagyobb baj, hogy annak a tudásnak a 99 %-a semmit sem ér.

A maradék 1 %-ra kell koncentrálni, felismerni a helyzeteket (akár üzleti szinten, akár az embereket).


Ha szétnézel, láthatod, hogy aki elért valamit az életben (komolyabb szinten), az nem az iskolának köszönhető - persze ezer emberből egy van, aki képes rá :)

2019. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én se az iskolai anyag megtanulására helyezem a hangsúlyt.
2019. ápr. 26. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!