Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó ötlet egy asperger szindróm...

Jó ötlet egy asperger szindrómásnak gyógypedagógusnak lenni az autizmus területén?

Figyelt kérdés
Vagyis autista gyerekekkel foglalkozni, fejleszteni stb.

2019. ápr. 27. 14:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne?
2019. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Öregem, ezzel tennéd talán a legnagyobb szolgálatot az emberiesség megőrzése érdekében. Hajrá!
2019. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

... Mert…

ha az ember esetleg még az általános világot sem érti mindig, és nagyon gyakran másolja mások viselkedését, stílusát bármit.. akkor nem biztos, hogy ez a legideálisabb munkaterület...

2019. ápr. 27. 14:58
 4/23 anonim ***** válasza:
45%

"Vak vezet világtalant."


Fel sem vesznek.

2019. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Metionin ***** válasza:
100%
Attól függ. Minden aspi más, én is az vagyok de gyerekekkel ki lehet kergetni a világból. Az is számít hogy az adott egyén mennyire terhelhető ilyen szintem, mennyire bírja ha rácsimpaszkodnak a gyerekek, ha hangosak, mennyire gyorsan reagál váratlan dolgokra baj esetén, mennyire bírja ha a saját jellemével tökéletesen ellentétes jellemű gyerekkel kell foglalkoznia. Pl. van ismerős gyerek aki szintén auti és hasonlít is rám, órákig tudok vele ülni és biszbaszokat összerakni. De régebben lakott a kolinkban egy aspi srác aki szemérmetlenül ment át mindenkihez és ölelgetni próbálta az embereket, na előle én aki érintésfób vagyok, menekültem.
2019. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#2 köszi! :) Még gondolkodom.


Voltaképpen még bőven pályaválasztás előtt állok. (g.9o)


Alternatíva még (akár mellette is) autistáknak, illetve más akár mentális zavarral (legyen az ADH[D], OCD srb.) élő gyerekeknek képes mesekönyv készítés, (írás, rajzolás) de szívesen tartanék foglalkozásokat is, megismerném, fejleszteném, támogatnám, segíteném őket, és már csak úgy szórakozásból meg is terveztem egy ideális tanulási környezetet...

Ellenben most valamiért megfordult bennem, hogy 1.) hatalmas felelősség egy életen át fejleszteni egy, sőt több porontyot, 2.) már a foglakozások kialakítása közben is érdekes a felállás, hogyha egy ingerszenzitív és egy plusszba ingerkereső kiskölyköt raknak össze, de annál már csak az lehet bonyolultabb, ha maga a fejlesztő pedagógus mondjuk 'ingerkereső', de a kicsik vagy nagyobbak netán hiperszenzitívek. Az pedig még extrémebb, ha az akármilyen fokú autizmussal ADHD (hiperaktivitás-figyelemzavar) is párosul, mert akkor sokkal nehezebb a környezetet úgy alakítani, hogy bármelyik is lép aktivitásba, jó legyen. És 3.)... néhány esetben, amennyiben mint folyamatos foglalkozásként csinálnám különösen nehéz lehet, ha maga a felnőtt akiben (jóesetben a szüleiken és mondjuk tanárain stb. kívül) megbízhat, maga sem mindig tudja, hogy mi is a pálya, és egy ingertelített ember nem biztos, hogy abban a helyzetben (jól) tud segíteni egy hasonló helyzetű gyerkőcnek, pláne a szülőknek! És az sem a legjobb ha valami olyamit is másol amit nem kellene. Ha pedig a gyógypedagógus másol. Na az már nem semmi.


Nem folyamatosan ill. egy életen át csinálni pedig valahogy cserbenhagyás lenne...

2019. ápr. 27. 15:22
 7/23 A kérdező kommentje:

#5 [Metionin], én nagyon szeretem a gyerekeket :)

Talán már óvodás korban is mindenkihez odamentem segíteni. :p :D Például ha valaki nem tudta felvenni valami ruháját (pl. kabátját) akkor csak odamentem, kivettem a kezéből és megpróbáltam ráadni :D Természetesen ő meg nézett mint borjú a Milka tehénre, hogy mit akarok én itt. Meg amikor utána vittem az eldobott szemetet a szemetelőnek :D Hát, zseni voltam. Már másfél évesen is. :D De aztán áltsuliban is 3.-ban az elsősökkel játszottam, és sárral akartam megtanítani őket olvasni, de nem nagyon értékelték. Ugyanakkor már gimnzaistákkal is el tudtam beszélgetni. Igaz, nem a molekuláris atomfizikáról... :D Csak az élet filozófiáról...


Igazából leginkább a korsztályommal sikerül legkevésbé dűlőre jutni, egészen kicsikkel, és felnőttekkel tökmag korom óta megvagyok :D

Lelkileg vagy 10 éves koromig 4 éves voltam, ugyanakkor már akkor 20. Így nem sokszor sikerül megütnöm azt a szintet ahol a korosztályom tart. 11 évesen pl. 16 éveseknek akartam egérkés rajzfilmsorozatot gyártani, ami nagyon menő mert... mert a szereplőknek van telefonja!

világéletemben érdekes figura votlam :D


----------------------

Mondjuk (különösen a hirtelen) érintésre sajnos én is elég hiperérzékeny vagyok.. A kisöcsém egyszer megpróbált megcsikizni én meg ösztönből/reflexből hasba rugtam!!! :[] Máskor meg Apukám, csak meg fogta a vállam, hogy észre vegyem és akkorát ugrottam (SZÓSZERINT) mint amikor egy macska elé dobnak egy uborkát...! :[]

2019. ápr. 27. 15:53
 8/23 anonim válasza:
100%

Ha érintésfób vagy, akkor semmilyen pedagógiai pályát nem ajánlanék... A gyerekek nem arról híresek, hogy tiszteletben tartják a privátszférát.


Viszont van egy aspi ismerősöm, aki edző, és szuperül tud bánni a gyerekekkel... Sőt sokszor jobban mint pár normál pedagógus.


Az, hogy Aspergeres vagy nem akadályoz abban, hogy felvegyenek...

2019. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha a személyiségeddel is összepasszol ez a terület. 34 éves vagyok, aspergeres. Én sokáig nyelvet tanítottam, nagyon élveztem, igaz, csak magánsuliban kisebb csoportokban meg privátban. A tanítványaim is szerettek mert átragadt rájuk a téma iránti lelkesedésem.

Jelenleg mentális problémákkal élő emberekkel foglalkozom, általában az a visszajelzés, hogy szeretik az őszinteségem, nyíltságom. Szerintem azért is szeretnek, mert nem kezelem le őket, mint egyesek. Úgy érzem, teljesen megértem, min mennek keresztül.

Nekem is nagy álmom, hogy csak autistákkal/aspergeresekkel foglalkozzam, így ez irányba tervezek most tovább tanulni. Az a véleményem, nekünk kell segíteni egymásnak, mert mi értjük meg egymást legjobban.

2019. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Autista vagyok, és kamaszként baromira örültem volna neki, ha lett volna előttem egy olyan példa, hogy egy felnőtt autista ember gyerekekkel/fiatalokkal foglalkozik és segít a hozzá hasonló nehézségekkel küszködő gyerekeknek. Az lenne a normális, ha az autista gyerekek azt tanulnák meg, hogy nem kell neurotipikussá válniuk ahhoz, hogy értékes ember legyen belőlük. E helyett viszont folyton azt éreztették velem, hogy úgy kéne viselkednem, mint a neurotipikusoknak, és ha ezt meg ezt nem tudom megcsinálni, akkor nem viszem semmire az életben és értéktelen ember lesz belőlem. Szerintem több autista gyerekekkel foglalkozó autista felnőtt kellene. Egy autistát senki nem érthet meg olyan jól, mint egy másik autista.
2019. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!