Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor elmondom valakinek...

Amikor elmondom valakinek azt, hogy antikapitalista vagyok miért kapom meg azt, hogy akkor egy bolsevista vagyok?

Figyelt kérdés

Szituacionista nézeteket vallok, aminek az az egyik főmottója, hogy "Ne dolgozz soha! S, ha mégis minél kevesebbet. Az öröm nem szégyen."

Nem látom annak az értelmét, hogy emberek milliárdjait kényszerítik munkára, karrier építésre, versengésre, iskolára. Ha nem lennének ezek a kényszerek sokkal jobb világban élnénk, mert mindenki azt tehetné amit szeretne. Hogyha valaki nem akar semmit se csinálni, akkor ne csináljon!


Miért kell ezek miatt kommunistának vagy jobban mondva bolsevistának nézni, mikor a bolsevista rendszerekben kötelező a munka én meg a munka ellen vagyok? Megvetem a tekintélyelvűséget, a hierarchiát, a neveltetéseket. A gyerekeket se kéne nevelni, mert ezzel megfosztják a szabad gondolkozásától.

Csak tudjátok mit kéne elfelejteni? Azt az ideológiát, hogy az emberi természet eredendően rossz és versengő. Ezt kukázni kéne és bízni kéne abba, hogy ennek az ellentettje az igaz. Mivel, ha szeretetről, együttérzésről és együttműködésről tanítanának és nem arról, hogy győzd le a másikat, akkor megszűnne az a hamis emberi természetről alkotott kép.


2019. ápr. 29. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval megveted a hierarchiát, a nevelést és nem akarsz dolgozni?

Szerintem költözz ki az erdőbe, ott egyik sincs, és meg is van az ideális álomvilágod! Szerencséd van, ez elég könnyen kivitelezhető! :)

2019. ápr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

*Ha valaki nem akar semmit csinálni, akkor ne csináljon.


Jó. De csak ha nem nekem kell utána enni adnom neki. Mert nem fogok. :)

2019. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyha valaki nem akar semmit se csinálni, akkor ne csináljon!"


és őket ki fogja etetni? ruházni? tetőt rakni a fejük fölé?



"A gyerekeket se kéne nevelni, mert ezzel megfosztják a szabad gondolkozásától."


szívesen bemutatnám neked az unokatesóimat, ők teljesen neveletlenek. kíváncsi lennék mennyi időt bírnál ki velük egy légtérben

2019. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amúgy hány éves vagy?
2019. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el nekik amit itt leírtál, és akkor nyilván nem fognak bolsevistának nézni. De azt ne várd hogy megértésre találsz, sőt azt se hogy konkrétan ne nézzenek sültbolondnak ha ezeket a nézeteket kinyilvánítod. Mindenkinek joga van a szabad véleményformáláshoz, de néhány esetben nem túl szerencsés valójában gyakorolni is ezt a jogot.
2019. ápr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alain Delon ***** válasza:
100%

Azért, mert csak pár szóra vannak betanítva az emberek. Az egyik ilyen szó a "bolsevista. Van még ezen kívül kettő-három, amit ismernek. Tudás alapú társadalom...

De azért azt a nemdolgozást végiggondolhatnád, mert az, hogy te itt kérdést tehetsz fel, rengeted ember munkájának az eredménye.

2019. ápr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég butácska naívocska álomvilágocskában élsz :D ezzel a gondolkodással simán kinyírnád magad de gondolom még anyád eltart
2019. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, kedves szituacionista barátunk, élni miből szeretnél?
2019. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

És hogy akarsz?

Szánalomból senki nem fog senki adni semmit, jó okkal.

Nem lesz házad, mert senki nem épített meg. Nem lesznek ruháid, mert senki nem csinálta meg.

Gondolkozz már picit.

Legyél remete valahol, aztán elélsz majd bogyókból.

2019. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert legtöbb esetben magukat komcsinak vallók panaszkodnak a kapitalizmusról. Különben meg senki nem kényszerít, hogy csinálj bármit. Égesd el a papírjaid és maradj távol az emberiségtől.
2019. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!