Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan fogadnák a...

Szerintetek hogyan fogadnák a szüleim, hogy ha megölném magam?

Figyelt kérdés
Sajnos még mindig a szüleimmel élek, az egyetem befejezése óta nem találtam munkát (5 hónapja), nagyon nagyon sok helyen próbálkoztam már, végigjártam az összes gyárat, szuper- és hipermarketet, gyorséttermet, boltot, bankot, biztosítót, SSC-t, raktárt, labort, irodát, üzemet, de sehova nem hajlandóak felvenni, eddig összesen 6 helyre hívtak be, de ott is azzal kezdték, hogy ne nagyon reménykedjek, mert 10+ embert hívtak be rajtam kívül és ez csak az első kör a 3 körös interjúból. Szóval nem hiszem, hogy valaha is fogok munkát találni, viszont a szüleim is unják már, hogy nem tudok mihez kezdeni. Ezért arra gondoltam, hogy egyszerűen megölöm magam, hogy ne legyek tovább a terhükre, nem látok esélyt arra, hogy munkát kapjak, kereshetek akár az idők végezetéig, nem jó a végzettségem és nem vagyok szimpatikus az emberek számára (csúnya vagyok és önbizalomhiányos). Már egyszer-kétszer pedzegettem, hogy ez lenne a legjobb megoldás, nincs már mire várni, de nem nagyon reagáltak semmit. Ez azt jelenti, hogy már nem is érdekelné őket, csak valahogy szabaduljanak meg tőlem? Eddig részben ez tartott vissza, de kezdem azt érezni, hogy nem nagyon viselné meg őket. Mintha eddig is csak abban reménykedtek volna, hogy majd jól fizető állásom lesz a diplomával, aztán visszaszolgáltatom a pénzt amit eddig rám költöttek. De mivel mostanra bizonyossá vált, hogy még egy utcaseprő munkáért is vért kellene izzadnom, csak szabadulnának tőlem kézzel-lábbal.
2019. ápr. 30. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Felesleges hiszti. Ezért nem kell öngyilkosnak lenni. Ebbenaz országban csak az nem dolgozik manapság, aki nem akar. Ha sehova nem vesznek fel, lehet veled van a baj. Add egy kicsit lejjebb az igényeid, jelentkezz oda, ahova keresnek érettségivel embert. Takarítót bárhova felvesznek, pékség, cukrászda, meg fogsz lepődni, vasút... Pénztárosból is hiány van a kereskedelemben. Nem olyat kell keresni, amivel egyből 300 ezret keresel,mert olyan úgy sem lesz.
2019. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egészen egyszerűen nem vették komolyan. Biztosan összetörnének.

Fogsz állást találni, ne add fel, mindig nagyon nehéz. El kell adnod magadat az interjún. Esetleg át tudom nézni a CV-d, ha gondolod.

2019. ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

Nem hinném, hogy ez felesleges hiszti. Jelentkeztem én már takarítónak, eladónak és a vasúthoz, postához is, mégsem vesznek fel. A diplomát bele sem írtam inkább, nehogy az legyen a baj, de semmi. Már nem tudok mit kitalálni, mindent végigjártam.

2019. ápr. 30. 09:16
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

"de sehova nem hajlandóak felvenni" - én valamiért úgy gondolom, hogy inkább te hőköltél vissza, mert nem tetszettek a feltételek. Ami nem is csoda, tekintve hogy a munkavállalót leginkább rabszolgaszámba veszik. És ez diplomás embernek meg külön fájdalmas. Viszont egyrészt nem olyan szörnyű dolog dolgozni, mint hinnéd... másrészt nem kell mindenkinek alkalmazottnak lennie.


"Ez azt jelenti, hogy már nem is érdekelné őket, csak valahogy szabaduljanak meg tőlem?" - nem látunk el odáig, de azért megintcsak valamiért úgy érzem, hogy nem erről van szó. Ha a szüleid azt szeretnék, hogy a saját lábadra állj, azzal a javadat akarják hiszen ha nem teszed, előbb-utóbb amiatt leszel depressziós. Felnőtt ember vagy, és jobban is jársz ha nem kezelnek gyerekként. De ha már ennyire rosszhiszemű vagy velük szemben, az is egy intő jel, amire figyelni kell. Az öngyilkos gondolatok és ezek említése is jel arra, hogy ideje lenne mentálhigiénés szakember/pszichológus/pszichiáter segítségét kérned.


Végezetül annyit, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával, sok ilyen kérdést tesznek fel itt. Nagyon sok fiatal nehezen indul el, nehezen áll a saját lábára. De előbb-utóbb azért sikerülni szokott a dolog.

2019. ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem hőköltem vissza sehonnan, teljesen megfelelt volna az összes feltétel.
2019. ápr. 30. 09:34
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Volt rokonom, aki fiatalon öngyilkos lett, még évekkel ezelőtt. A szülei szerintem már soha nem lesznek a régiek, már tudnak nevetni, stb, de van bennük egy állandó végtelen szomorúság mögötte. Rettenetes. :(


Kissé ízléstelen ilyennel szórakoznod egyébként. Egyrészt munkaerőhiány van, másrészt ha ezért öngyilkos akarsz lenni, akkor nem vagy komplett.

2019. ápr. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

De gyűlölöm az ilyen energiavámpírokat, akik öngyilkossággal fenyegetőznek. Van bőr a képeden, hogy pont saját szüleidet terrorizálod ezzel. Mit vártál, hogy leborulva-zokogva kérlelnek, hogy ne tedd? A gyerekkori hisztis “világgá megyek” műsort is ignorálni kell, úgy látszik te még ugyanezen a hároméves szinten vagy, hát ugyanúgy bánnak veled, mint ovis korodban: ignorálják a hisztikét, akkor hamarabb abbahagyja a kicsi.


Soha többet ne add elő ezt a zsarolást se nekik, se a partnerednek, se senkinek, mert ennél undorítóbb, jellemtelenebb viselkedés a világon nincs.

2019. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én ugyan nem zsarolok ezzel senkit, egyszer mondtam csak, hogy ha nincs más megoldás, akkor ez is szóba jöhet, mert már nem tudok mit tenni.
2019. ápr. 30. 12:09
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
Mert életképtelen vagy...
2019. ápr. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Diplomával küldd el a jelentkezésedet, mert hogy máshogy számolnál el azokkal az évekkel. Találni fogsz valamit. Nyelvtudassal akar kulfoldi betanitott munkara is tudsz menni
2019. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!