Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyan ember, aki a...

Létezik olyan ember, aki a múltbéli érzelmeit, érzéseit képes tökéletes átéléssel újra felidézni? Tehát mintha az agya a jelenben kapná a múltbéli ingereket, és ugyanúgy reagálna rá.

Figyelt kérdés
Ugyebár léteznek emberek, akiknek fotografikus memóriájuk van. Ránéznek egy képre vagy elolvasnak egy könyvet, és képesek utána tökéletes részletességgel leírni, visszamondani.

2019. ápr. 30. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem van ilyen, ha felidézek egy emléket. Olykor enyhébb, de ez normális.
2019. ápr. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt már ilyen, hogy újrajátszottam egy beszélgetést, vitát a fejemben és ugyanazt éreztem, volt, hogy ugyanúgy sírtam is. De örömteli emlékeknél is működik, akkor elönt a boldogság, valami jó érzés.

Nem gondolnám, hogy ez valami különleges dolog lenne.

2019. ápr. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
kb mindenki
2019. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A hangsúly a tökéletesen van. Az ember szereti újra és újra átélni ugyanazt a jó élményt. Egy egyszerű csoki evés, vagy bármilyen önkényeztetés, szórakozás, szenvedély, hobbi ilyen, amit visszatérően, rendszeresen végzünk, hogy a már megtapasztalt pozitív ingereket újra megéljük.

Ha az ember képes lenne tökéletesen felidézni a múltbéli érzéseket, élményeket, akkor nem volna szükség rá, hogy effektív elvégezze az azokhoz szükséges cselekvéseket.

2019. ápr. 30. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!