Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki átjelentkeze...

Van itt olyan aki átjelentkezett egyetemi képzése alatt egyik egyetemről egy másikra? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Első éves vagyok Szegeden , és vagy az ELTE-re, vagy a Pázmányra jelentkeznék át.


1.) Mit kell tudni az átjelentkezésről? Melyik időszakokban van átjelentkezésre lehetőség? Minden új félévben?


2.) Milyen papírok kellenek? Érettségi bizonyítvány? Nem látnám magamtól sok értelmét, hisz ha már Szegeden egyetemi oktatásban részt vettem, akkor az magában foglalja a tényt hogy van érettségim.


3.) Mennyire macera a kreditátvitel, tantárgyak elismertetése?


4.) Ha ugyanolyan képzésre megyek (ugyanaz a szak), akkor az államilag támogatott félévek hogyan változnak?

Amit eddig itt elhasználtam (2) annyival lesz kevesebb a továbbiakban?


Egyelőre ennyi.

köszönöm



2019. máj. 6. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

a tanulmanyi osztaly tud mindent, nem itt a sok kiskamasz

es nyilvan nem te leszel az elso, aki ilyeneket kerdez toluk, ugyhogy nem ciki

az a ciki, hogy egyetemista letedre nem eleve ott erdeklodsz, ahonnan megbizhato informaciot kaphatsz

2019. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, vizsgaidőszak küszöbén este 7-kor nyilván felmegyek Bp-re Szegedről, 4000 forintért oda-vissza, és bemegyek a tanulmányira, ahelyett hogy itt megtudom ugyanazt az infót.


Sőt, valószínűsítem hogy még hasznosabb választ is fogok itt kapni mint egy TO-s nénitől, aki jellemzően három perc flegmázás után átküld egy tök másik helyre, mert hogy ő nem tudja.


Legalábbis nekem, és még kb 20 ismerősömnek ez a meggyőződésünk. A tanulmányi osztályon kb minden tizedik ügyet tudnak megoldani elsőre, információért akkor már inkább ide jövök.


De ugye belebizsergett a kis ujjacskád a lekezelő válaszod elküldésekor? Legalább élvezted ha már hasznosat nem tudtál mondani?

2019. máj. 6. 19:57
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy mi a francért kiskamaszok válaszolnának???


Najó, ezt a gondolatot a halandó agyam számára láthatatlan logikai kapcsok tartják össze, szóval inkább hagyjuk...


Hasznos válaszokért megy a zöld.

2019. máj. 6. 19:59
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy csak önköltséges képzésre tudnak átvenni, úgyhogy az állami féléveidet nem tudod ilyen formában elhasználni. Csak akkor ha újrafelvételizel és úgy vesznek fel államilag támogatott képzésre.

Milyen szakra szeretnél átjelentkezni?

Minden tavaszi és őszi félévet követően lehet átjelentkezni. Mindkét egyetemnél, mások az elvárások pl. hány kreditet kell teljesíteni, milyen átlag kell, kérnek-e nyelvvizsgát stb.

2019. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!