Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen munkát keressek Budapes...

Milyen munkát keressek Budapesten, ha ott folytatnám a következő éveket?

Figyelt kérdés

Röviden:


2017 szeptemberében leköltöztem Szegedre Budapestről mert elegem volt az ottani életemből.

2018 szeptemberében meg tudtam kezdeni a Szegedi Tudományegyetemen a tanulmányaimat biológia szakon.

ezzel párhuzamosan ismét összejöttem azzal a lánnyal, akivel még budapesti éveim alatt jártam.


A következők vannak bennem:

-Hiányzik a heti rendszerességű személyes találkozás barátnőmmel

-Javult a viszonyom sok régi ismerőssel, baráttal, valahogy már közelebbnek érzem magamhoz őket, és szerintem ők is örülnének ha többet láthatnának. És mivel itt Szegeden nem jött be az ismerkedés, így teljesen elmagányosodtam itt.

-Ez egyáltalán nem biztos, csupán 2 forrásból hallottam, de mintha Szegeden szigorúbb lenne a szakom, mint mondjuk az ELTE-n. Olyannal még nem találkoztam aki mindkét helyen végezte volna a bioszt, szóval ez ilyen vagy elhiszem vagy nem.


Rengeteg lehetséges opció közül a következőhöz kérnék tanácsot:


1.) Ősszel érettségizés újra, felvetetem magam az ELTE bioszra.

2.) Valószínűnek tartom (még nem tudom, majd utánajárok) hogy csak a 2020-21-es tanévre vennének fel.

3.) Valamit dolgozni kéne azalatt a kb 11 hónap alatt, amikor már nem vagyok SZTE hallgató, de még ELTE-n sincs jogviszonyom.


Egyelőre a következőket tudnám felvillantani egy önéletrajzban:

-érettségi

-1 év biológia szak SZTE-n

-Összesítve kb 10 hónap munkaviszony diákszövetkezeteken keresztül több helyen. Legtöbbet egy GLS csomagelosztó üzemben húztam le, de voltam kb 3 hónapot Szegeden kórházi élelmezésben dolgozó diákmelós (én toltam ki és be a teherautóból a benn fekvő betegek ételét+mosogatás), de volt még vagy 15 féle másik munka is. Pl poharazás, mosogatás budapesti kocsmában, ékszerekkel kereskedő cégnél rendelések szerinti csomag készítés, meg miegymás.


Milyen munkát tudnék találni, aminél nem kell nagyon durván éjszakázni, nem kemény gyári meló, és legalább 110-120 ezret fizetne havonta 22 munkanappal számolva?


Gyorsan tanulok, jók a kommunikációs készségeim (szerintem az egyetem igazolja hogy nem vagyok hülye egy batanított munkához).


Külsőleg: hosszú összefogott hajú 21 éves srác vagyok, most pl szakállam van, de volt már hogy kétnaponta borotválkoztam, 185 magas, 75 kilo.

Szerintem beillenék valami alter-rocker kocsma pultja mögé :D


Bocsi, hosszú lett mint a fene, de ez még így is a tömör lényeg.


Megyazöld!



2019. máj. 9. 23:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Na sikerült még egy fontosat kifelejteni: Nyáron vagy ősszel tervezek megszerezni egy B2 angol nyelvvizsgát is.

Magyarországon nyelvvizsga fétis van, az már csak említésnek is jó az önéletrajzban.

Egyébként meg egész jól tudok angolul ha intenzíven rá vagyok kényszerítve.


Melóztam Balatonon, ott egész sokat kellett használnom.

Bár a javarészt német, lengyel és orosz turistákkal nehéz volt így is, de megszólalni meg tudok.

2019. máj. 9. 23:10
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Tudod ki olvassa el ezt a regényt amit idehánytál.
2019. máj. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem te. Köszke ;)
2019. máj. 9. 23:22
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

Én szerintem próbálj eladótól a csomagkiirón át dolgokat ügyfélszolgálaton meghalnak az angolosokért

Váltókban és recepción is de recepcio szétosztott idő

Londíner ha jó a fizikumod

Csak jött fejből még fél éve nagyon sokat kerestem állást a páromnak B2 nyelvvizsgával +érettségi és egy okj de az csak hajóra jó

B2vel jött össze a munkája is ezt nagyon ki kell használni. Ha jogsid van kb lecumiznak :F

2019. máj. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jogsi sajna nincs, és egy jó darabig nem is lesz. :/
2019. máj. 10. 01:28
 6/8 A kérdező kommentje:
De köszi az ötleteket :)
2019. máj. 10. 01:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha meglesz a hallhatói jogviszonyod, kedves Kérdező, akkor segít a diákmunka szövetkezet. Amíg nincs még meg, addig pedig nyitott számodra a munkaerőpiac: ott és annak adod el a munkaerőd, aki a legjobb feltételekkel veszi meg. És értelemszerűen Bp-n nagyobb merítésből választhatsz magadnak, mint Szegeden.


Sok sikert!

2019. máj. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menjél el programozónak vagy szoftverfejlesztőnek, ha ügyes vagy kapásból megvágnak 700 e nettóval, csak legyen anyanyelvi szintű angolod. Mi húszévesen már szenior Java fejlesztő programozó mérnök-informatikusként már havi 1,5 M fizetésről beszélgetünk, de otthon és hétvégén is programozunk, sőt szex közben is.
2019. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!