Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Általában az öregek/nyugdíjaso...

Általában az öregek/nyugdíjasok nyerik meg a lottót miért?

Figyelt kérdés

2019. máj. 11. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Honnan tudod?

2. Ha tényleg így van, akkor valószínűleg azért, mert messze nagyobb számban játszanak, mint más korosztályok.

2019. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazából csak megöregedtek, mire megnyerték.
2019. máj. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert ők játszanak.
2019. máj. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Aránytalanul többen lottóznak közülük, mint bármely más korosztályból. Tehát a nagy számok törvény alapján.
2019. máj. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Biztos ugyanazokkal a számokkal játszottak huszonéves koruk óta. :D
2019. máj. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Clay Morrow ***** válasza:
0%
Őket a legkönnyebb eltenni láb alól és csak a jó öreg természetre fogni és így a pénzt visszanyerni :)
2019. máj. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire alapozod ezt a feltevést, de én erről még nem láttam akár csak félig hihető kimutatást sem.

Arra, hogy a Fókuszban kétévente meginterjúvolnak egy nyugdíjas egykori lottónyertest, ne alapozzunk. Az egy teljesen más kérdéskör, hogy egy nyugdíjas valószínűleg könnyebben fog kamera elé állni, mint mondjuk egy 30 éves fiatal családapa.

Az való igaz, hogy a lottózás a középkorú, és idősebb rétegek között népszerűbb (30 alatt inkább a Tippmix a divat, ha szerencsejátékról van szó), de az is tény, hogy az aktív keresők között jóval többet hajlandók szerencsejátékra költeni. Szoktam lottózókba járni, és mindennapos dolog, hogy egy-egy 30-40 körüli pasas 10 ezer fölötti összegben ad fel lottót. Egy nyugdíjas általában egy, vagy két szelvényt ad fel. Ja, és az egyetlen lottónyertes, akit ismertem, 30 alatti volt, és az Austria Lottót nyerte meg... (a '90-es években a nyugati határ mentén elég népszerű lottójáték volt), aztán a nyereményből vásárolt autóval 2 év múlva halálos balesetet szenvedett...

2019. máj. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy az idősebbek gyakrabban nyernek. Ez esetben még nem említette senki azt, hogy ennek lehetséges egyik oka, hogy már nincs mit vesztenie sok öregnek, így vannak közöttük, akik több pénzért veszik meg az aktuális heti lottót, tehát pl több szelvényt.


A többi lehetséges okot meg már külön-külön felsoroltátok, pl sokan lottóznak fiatal koruktól rendszeresen, ergo több ideig tartó tippeléssel valószínűbben lehet eltalálni több számot.

2019. máj. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!