Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki jár innen pszichológush...

Valaki jár innen pszichológushoz? Van, akinek segít egyáltalán, létezik jó közülük?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert már kettőt is kipróbáltam, de egyik se tetszik. (később kifejtem, ha érdekel valakit, de egyelőre nem akarom offolni a kérdést)
2019. máj. 11. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én a pánikbetegségem miatt jártam pszichológushoz, kB 1 évig, havonta 1-2 alkalommal. Nekem szerencsére sokat segített. Előtte voltam pszichiáternél, meg valami másfajta terapeuta embernél, sajnos ok nem voltak megfelelőek nekem. Akkor én is le voltam lombozódva, de szerencsére rátaláltam a pszichológusomra, és sokkal jobb lett. Te se add fel a reményt! Ha gondolod, kifejtheted bővebben.
2019. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hú szóval lehet tényleg 3 a magyar igazság?

Igen már nagyon el vagyok keseredve...

2019. máj. 11. 23:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem elég kemény fóbiáim voltak, már a gyógyszerek se segítettek, és egy picológus rendbetett. Persze kemény volt mire rátaláltam, sok közülük csak a pénzt nyelte mint kacsa a nokedlit!
2019. máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Te is jártál többnél 3-as?
2019. máj. 11. 23:19
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze, volt hogy hónapokig, kiderült, h végzetsége sincs! Az aki rendbetett átlag 7 ezerrel kevesebbet kért alkalmanként, és 1.5 hónap alatt kigyógyotott. Pedig én már feladtam. Kemény antidepik meg szorongásoldók se segitettek, erre rátaláltam erre a tüneményre, és megoldott minden bajom 😊
2019. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem nem szabad összekeverni, hogy nem a pszichológus fog meggyógyítani, ő csak segít rálépni a te saját utadra. A fenti ábra jól illusztrálja. Ne csodaembert keress, hanem akinek olyan jó képességei, tudása van, hogy tud neked segíteni. #1 voltam.

2019. máj. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én is alapvetően egy bizonyos probléma miatt fordultam pszichológushoz(ezt inkább nem fejteném ki, de nagyobb volumenű az is), de akihez fordultam először már az elején nagyon távolság tartónak tűnt, nagyon figyelni kell a protokollra, no mind1 a lényeg a lényeg, hogy gyorsan rájött, hogy umblock nem jó az életem, nehezen találom a helyen minden téren, ezért mondta hogy a problémám csak a jéghegy csúcsa, más területekkel kellene előbb foglalkoznunk. Ezzel még nem is lett volna semmi bajom, de konkrétan most járok hozzá féléve és semmit nem haladtunk, minden alkalommal(3 hetente ad időpontot) csak ilyen feleltetős módon megkérdezi, hogy mi történt azóta, elmondom, mond róla vmi véleményt, nagy ritkán ad tanácsot, de azok működésképtelenek. Amikor régi emlékekről akarok beszélni vele, közli hogy ne foglalkozzak vele, engedjem el. Szóval gondoltam felkeresek egy másikat.

Ő már coachnak nevezi magát, bár mondta hogy tanult ő is pszichológiát, de szerinte, azok nem működnek a gyakorlatba és olyan dolgokat dolgozott ki, amivel lehet előre lépni. Hát rögtön megörültem neki, hogy ez akkor jó lesz: megvan az elméleti képzettség is, de segíteni is fog tudni. Szóval legelőször csak beszélgettünk kicsit, kiderült hogy ő kicsit kevesebbet is kér, mint az előző, mondta, hogy fog nekem segíteni pl. karrier terén is, kicsit közvetlenebbnek is tűnt, jól belelelkesültem.

Na hát a második találkozó már abszolút nem sikerült jól, eleve azzal kezdődött, hogy kitaláltam mennyi mindent elmondok neki, meg miről beszélek először, úgy éreztem meg fogok tudni nyílni, beszélni(gondoltam csak azzal lehet elrontani ha ülök mint egy kuka vagy nem az igazat mondom), de amint megérkeztem eleve valahogy olyan furán fogadott, abszolút nem volt közvetlen meg nem viselkedett természetesen, teljesen befeszültem tudjátok tipikusan olyan volt a hangulat, ahol nem igazán tudsz kinyílni, beszélni.....

A párkapcsolataimra kérdezett rá, ami meglepett nagy nehezen elmotyogtam, mik történtek velem, mi közbe ült kifejezéstelen arccal, azt amikor rákérdeztem mit gondol erről elkezdett mondani rólam dolgokat, hogy mi a véleménye rólam és mondott 5,6 olyan dolgot, amivel egyszerűen egyikkel se értek egyet és a másik pszichológus se mondta nekem soha.

Na már most simán előfordulhat, hogy ő lát vmit, amit én nem, vagy vmit tökre benézek, nincs normális egészség képem stb., de akkor is az összes dolog, amit mondott rólam nem passzol a 6-ból......, és az emberek vissza jelezéseiből se szűrtem le egyiket se(ezen gondolkozok azóta is), biztos nekem is vannak negatív oldalaim, kaptam már én is kritikát életembe, de ezek amiket mondott abszolút nem rám jellemző dolgok....bár én azon is kicsit meglepődtem hogy rögtön ennyire kielemzett....

Aztán mondta, hogy igazából ő már most tudja mit kéne csinálnom, de nem tudja szeretnék még magamról mesélni és akkor mondtam neki, hogy igen szerintem van még mit, hogy teljesen össze álljon a kép...

Na már most azóta a aztán még szarabb kedvem van mint valaha és ha rögtön ennyi lehangolót mond róla, kitudja mi lesz később, nem hiszem hogy ez fog segíteni, hogy plusz még lehúznak folyamatosan, még rosszabbnak érzem magam.....

A másikhoz pedig mondom félév alatt, alig jutottunk el vmerre, még mindig megvan a problémám, ugyanolyan szar a hangulatom folyton és azóta is minden amivel próbálkozok, teszek magamért az én fejemből pattan ki...

Teljesen kiakasztott ez, amúgy se szeretem azokat embereket, akik abszolút nem viselkednek természetesen meg semmi közvetlenség nincs bennünk, csak nem tudom hogy ez minden pszichológusra jellemző-e.....(Természetesen alap emberi közvetlenségről beszélek semmi többről)

2019. máj. 12. 02:42
 8/15 anonim ***** válasza:

Neeem, sajnos ez a nem-közvetlen stílus meg a fapofa nem jó jel... Így nem lehet lélekbúvárkodni.

Az én pszichológusom annyit beszélt sokszor, nekem az volt benne az egyetlen rossz. De legalább eltalálta, hogyan érzek. Néha azért úgy óvatosan beleszóltam a mondanivalójába, azokkal, amiket még feltétlen ki akartam adni magamból (vagy azért, hogy megkönnyebbüljek, vagy azért, mert a teljes képhez tartozott még), de ilyenkor készségesen meghallgatott, hisz a páciens az első...


Nem tudom, mi a problémád, de én is nagyon megszenvedtem a pánikkal (testileg, lelkileg, szellemileg), de csak azt mondom : ne add fel a keresést!

Esetleg helyi Facebook csoportba írj ki kérdést, hogy valaki ismer-e egy jó szakembert, kérdezd meg a háziorvosodat, több embertől próbálj meg érdeklődni, próba szerencse alapon.

2019. máj. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tudod nagyon sok féle terápia létezik, és nem minden pszichológus alkalmazza mindegyiket. Nekem nagyon úgy hangzik, hogy te nem a számodra megfelelő terapeutát találtad meg. Az a szomorú, hogy ezt neki kellene a legjobban tudnia, és átirányítania téged valaki olyanhoz, aki hatékonyabban tud rajtad segíteni. A coach pedig nem pszichológus. Akkor sem, ha tanult pszichológiát. Valószínűleg elvégezte az alapképzést, van valami fogalma az elméletről, de nem pszichológus. Aki végig csinálja a 3 év alapot, 2 év mestert meg még plusz x év mindenféle képzést, az valószínűtlen, hogy ennyi befektetett energia és pénz után mégis azt mondja, hogy "nem működik, amit tanult" (baromság) és "olyan dolgokat dolgozott ki, amivel lehet előre lépni" (ez meg elég elszálltnak hangzik, nehezen hiszem, hogy működik). Én azt javaslom, hogy ne add még fel. Keress egy másik pszichológust (nem coachot, az max életvezetési tippekre jó, nem komoly problémákra), mondd el neki őszintén ezt, amit ide leírtál, és remélhetőleg megérti, hogy milyen segítségre van szükséged, és ha ő maga nem tudja azt biztosítani számodra, átirányít valakihez, aki viszont igen.
2019. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én azért érzek némi ellentmondást. Egy egyik azért nem jó, mert látszólag nincs haladás, nem fogalmaz meg konrétumokat, a másik megfogalmazza, az meg azért nem jó, mert túl éles tükröt tart?


Egyébként ha a válaszolók kicsit konkrétabbak lennének, mire kell figyelni szakember keresésnél, valószínűleg többet segítene (Engem is érdekelne)

2019. máj. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!