Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen következményei vannak?

Milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy kiderül 2 kollégámról hogy melegek és együtt vannak. (Ápolók) milyen következményei lehetnek ennek? Gondolok itt rájuk, hogy kirúghatják őket vagy valami bajuk ebből lesz? Mert nagyon nem szeretném, mert jó és okos emberek!

2019. máj. 13. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Törvényesen semmi. Munkáltató szexuális orientáció miatt nem alkalmazhat hátrányos megkülönböztetést, az Egyenlő Bánásmód Hatóság autonóm állami szervként, az emberi méltóság garanciális intézménye. A Ptk. pedig egyneműeknek bejegyzett élettársi kapcsolatotok is lehetővé tesz.


Persze magánemberként sokan ódzkodhatnak melegtől (én is egy kicsit), de a munkahely nem az a terep, ahol magánemberként kell viselkedni a munkatársakkal.

2019. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan semmilyen.
2019. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincsen következmény.
2019. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak az égvilágon semmi köze a dolgozó magánéletéhez. Persze ha a főnök egy irdatlan nagy g**i, akkor megpróbál majd keresztbe tenni nekik.
2019. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "kiderül"? Mert én már láttam olyan orvos házaspárt is egy kórházban, akikről több mint 10 év mindennapos együtt dolgozás után sem "derült ki", csodálkozott aki csak hallotta.

Tessék akkor más munkahelyen dolgozni, ha nem tudnak nem párként viselkedni.


Nekem már azzal is problémám volt, amikor egy férfit küldtek műtét után ágytálazásra, és külön kérni kellett, hogy ápolónőt küldjenek, ne férfit. És nekem volt kellemetlen, hogy kérni kellett.

2019. máj. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!