Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak ennyire ráizgulva...

Miért vannak ennyire ráizgulva az emberek a köszönésre?

Figyelt kérdés

Elősztorinak annyit, hogy régen eszméletlen szociális fóbiám volt, gyerekkoromban visszatartottak az oviban, mert egy trauma hatására nem szólaltam meg.


Azóta jártam terápiára, szerintem jól vagyok, de még vannak szituációk, amiket kínosnak érzek, pl. a köszönés idegeneknek. És nem arra gondolok, hogy boltban az eladónak, hanem pl liftben. Amikor felesleges.


Szoktam köszönni, ha köszönnek, de nincs nagy hangom. Egyszer a lépcsőházban (irodaház) elment mellettem két idegen lány. Az egyik nagy hangon köszönt. Visszaköszöntem a normál hangomon. A csaj hangosabban utánam szólt, "Mondom szia!!!". Erre hallom a másik lányt, "Köszönt, te süket."


Ma meg beszálltam a liftbe, ott állt már egy lány. Köszönt, visszaköszöntem. Gondolom, nem hallotta, mert elkezdett félhangosan nevetgélni lenézően, hogy "köszönni már nem divat".


Miért? Miért ennyire fontos ez? Alapból nem értem, miért kell a liftben, a lift előtt állva köszönni. Minden kínos lesz tőle, megnyit egy kommunikációs csatornát, amit utána nem használunk. A metrón sem köszönünk egymásnak.


Most ez komolyan ennyire fontos? Ezt amúgy eddig csak nőkkel tapasztaltam, férfiakkal nem.

N


2019. máj. 14. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek van valami vesszőparipája, hadd háborogjanak csak. Ezekben a szitukban tényleg nem aranyszabály a köszönés, te meg még meg is tetted, szóval innentől az ő problémájuk.
2019. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

"Ma meg beszálltam a liftbe, ott állt már egy lány. Köszönt, visszaköszöntem. Gondolom, nem hallotta, mert elkezdett félhangosan nevetgélni lenézően, hogy "köszönni már nem divat"."


Az illem szerint,ha te lépsz be valahova,neked kell köszönnöd előre.Gondolom ezt nehezményezte a lány.De ezzel ne foglalkozz,aki képes azon kiakadni,hogy nem köszönnek neki előre a liftben,annak elég sivár élete lehet.

2019. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Én sem szeretem amikor valaki nagyon motyogva halkan beszél, ugyanakkor azt sem ha ordít. Miért nem lehet normális hangerővel beszélni, köszönni? Nem fog megenni érte senki! Van egy ilyen motyogós osztálytársam és nagyon nem szeretjük. Nem csak azért mert motyog hanem azért is mert nagyon makacs és EXTRA antiszociális. Pedig én se vagyok akkora társasági ember
2019. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom mások miért izgulnak rá, de neked nem muszáj, ha nem akarsz, pláne ha idegenekről van szó.

Sosem értettem, hogy miért kellene idegeneknek ennyire megfelelnem, akikkel elsétálunk egymás mellett, nem az életem részei, szerintem tök mindegy, hogy mit gondolnak, ha be is szólt neked, nem mindegy az? Te is rá vagy izgulva erre eléggé.

2019. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Vannak olyan helyek, szituációk ahol illik sőt szerintem van ahol kötelesség lenne köszönni, pláne idősebbnek vagy fiatalnak, vagy egy tiszteletre méltó embernek.


Lakás-lépcsőház, lift, ha belépsz egy fontosabb helyre, eladónak, takarítónak, postásnak, munkahelyen, bárkinek akivel akárcsak közvetett kapcsolatod van stb. stb... Nem kell a napod elmesélni elég tisztán artikuláltan egy "Jó napot kívánokot" elmondani, aztán nem foglalkozni vele. Sok év alatt egyszer nem éreztem saját magam kényelmetlenül mert köszöntem valakinek a lépcsőházban, vagy munkahelyen, de már átéltem párszor olyat hogy tini/felnőtt lányok majdnem összecsinálták magukat mert azt hitték mentem megerőszakolni készülöm őket, mert egy Sziá-t kiejtettem a számon.


Miért fontos? Illendőség, megtanított rá anyu ha köszönnek, visszaköszönök.

2019. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én azért vagyok ráizgulva, mert hetekig lejátszom a fejemben a szitut, hogy mit csináltam rosszul, miért vagyok ekkora lúzer, a másiknak meg csak egy átlagos nap, amikor megint beszólhatott valakinek.


(Az illendőséggel csak az a bajom, hogy nem mindig logikus. Pl. férfi kinyitja nekem a lépcsőház ajtaját, megköszönöm, bemegyek, elindulok a szűk lépcsőn. Kicsi vagyok, rövidek a lábaim, saját tempómban mennék, de mögöttem a férfi sietne, így az első lépcsőfordulóban elengedem, megköszöni, és szinte szárnyal fel a lépcsőn... semmi értelme nem volt a táncot eljárni.)

2019. máj. 14. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!