Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan érzem ezt egy kicsit...

Jogosan érzem ezt egy kicsit sértőnek?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy nem állunk túl jól anyagilag, viszont idén végre sikerült összehozni egy nyaralás szerűséget Lisszabonba. Van egy barátnőm aki azonban eléggé el van eresztve, így rengeteget utazik.

Múltkor kérdezte, hogy na vannak e terveim, és meséltem neki Portugáliáról, hogy na most végre megyünk nyaralni ennyi év után, életembe kB először megyek külföldre és mennyire várom. Ő meg volt lepve persze, aztán mondta, hogy ott még sose járt. (Pedig kB egész Európában volt már, és más kontinenseken is.)

Rá pár napra meg jön és meséli, hogy vett magának repjegyet, és megy ő is 1 hétre egyedül Lisszabonba csakúgy, jövő héten indul.


Én nem tudom, lehet túl érzékeny vagyok, de ez kB olyan volt, mintha azt dörgölte volna az orrom alá, hogy hát ő mennyivel többet megtehet, mint én, mert csak gondol egyet, és utazik, és ő mindig mindenhol előbb lesz, mint én. Vagy nem is tudom. Mert egyébként az illető teljesen tisztában van az én helyzetemmel, és kicsit sértőnek éreztem ezt. Olyan kicsinek és bénának éreztem magam tőle. Ti mit gondoltok? Túlreagalom?


2019. máj. 14. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Tisztelt Kérdező!


Jól sejtem, férfi vagy? (Akkor szokott gond lenni inkább az anyagi különbség...)

2019. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nő vagyok. Csak az bánt, hogy tudja, hogy én is mennyire vágyok mindig az utazásra, de nem tehetem meg, és nem feltétlen csak anyagi okok miatt. És ez így elég bántón jött ki nekem.
2019. máj. 14. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez nem az anyagiakról szól, és nem azt akarta az orrod alá dörgölni, hogy ő megteheti bármikor, hanem inkább arról, hogy előbb menjen mint te, ha már ő ilyen nagy utazó. Viszont abból a szempontból szerintem kicsit túlreagálod, ha azt gondolod, hogy a helyzetedet ismerve illetlenség vagy sértő tőle hogy ő is oda utazik. Ettől a te nyaralásod kevesebbet ér vagy már nem fogod jól érezni magad?! Nem hinném.
2019. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Nem reagálod túl a barátnőd egy bunkó paraszt még veled szemben is, ami rá nézve gáz. Te annyit tehetsz, hogy vagy elviseled vagy nem beszélsz vele többet.
2019. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Túlreagálod. Tele vagy kisebbségi komplexusos sértettséggel és irigységgel, pedig okod sincs rá, mert te IS mész. Akkor lenne jogod megbántódni, ha te arról meséltél volna, mennyire szerettél VOLNA menni, de nem engedheted meg magadnak, ő pedig vesz egy jegyet utána.


A beszélgetésetek ébresztette rá, hogy ott még nem volt, és meg szeretné nézni a várost. Ne legyél már ilyen rosszindulatú.

2019. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet tényleg rosszindulató vagyok, mert ebben az emberben hajlamos vagyok sokszor a szálkát keresni, és bedumálom magamnak, hogy csak megbántani akar. Hiába is, a kapcsolatunknak hosszú történelme van, ami miatt kissé elfogult vagyok vele szemben a negatív irányban.

Nem tudom egyébként, sose voltam irigy típus, lehet csak az a baj, hogy Lisszabonba én akartam az "úttörő" lenni, aztán most nem így alakult. De fogalmam sincs, lehet eddig is irigy voltam, csak elfojtottam.

2019. máj. 14. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Óvoda. Nem mindegy, ki mikor megy? Akkor menj legközelebb az Északi-sarkra, és ne szólj neki. Ott te lehetsz az első.


Ha ennyire nem szereted őt, meg beképzeled, hogy csak megbántani akar, minek vagy vele? Tán csak nem azért, mert néha kölcsön lehet tőle kérni?

2019. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem, sose kérek tőle, ha megyünk valahova akkor is osztozunk a költségeken.

Nem vagyok vele konstans, csak néha összefutunk, alapvetően távolságot tartok vele.

2019. máj. 14. 22:54
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Jogosan érzed sértőnek, csak nem azért, mert a barátnőd bunkó lett volna hanem azért, mert baj van a fejeddel :D

Nekem is volt ilyen barátnőm, mint te. A hangsúly a "volt"-on van. Képtelen voltam normálisan élni az életemet mellette, mert akármit akármilyen megfontolásból tettem - és az ő neve általában még csak fel sem merült közben, nemhogy keresztbe akartam volna tenni neki -, ő valami elképesztően paranoid módon bemesélte magának, hogy én most direkt bántom őt, le akarom körözni őt, stb. stb. Csakhogy kettőnk közül nem én versenyeztem, hanem ő. Az a típusú ember vagyok, aki keresztben leszarja másnak mi van és mi nincs. Ergo nem irigykedem, nem versenyzem, nem hasonlítgatok ÉS nem fogom az egész életemet aköré fordítani, hogy melyik ismerősömnek milye NINCSEN, nehogy megbántsam szegénykéket. Merthogy ez nem tőlem indul, ők saját magukat bántják az ilyen idióta gondolataikkal és az idióta versengésükkel, én konkrétan fel sem szoktam venni az ilyet. Megbántódni se rajta, az illető fő a saját levében egy darabig, aztán téma lezárva. Biztosan megérte neki. Én nem fogom korlátozni magam, csak mert mások nem engedhetnek ezt-azt meg maguknak, akkor most ne egyek, mert afrikában éheznek?

Kérdező, szerintem menj el egy jó pszichológushoz, mert az a büdös nagy igazság, hogy ezzel az irigy, önző szemléletmóddal csak a saját életed fogod elcsezni.

A barátnőd pedig valószínűleg csak azért vett repjegyet magának, mert felkeltetted a figyelmét az adott hely iránt, neki is megtetszett és megteheti magának. Szerencsétlen még nem tudja, hogy az a "te területed". Menj, jelölgesd körbe, hátha észreveszi magát :D

2019. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Kerdezo,te beteg vagy. Ne keseritsd meg masok eletet a baratsagoddal.
2019. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!