Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 16-17 éves még gyerek?

Egy 16-17 éves még gyerek?

Figyelt kérdés

2019. máj. 15. 04:21
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Milyen értelemben?
2019. máj. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Dugni mar tud, de agya nincs hozza :)
2019. máj. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még egyértelműen gyerek. De ez nem azt jelenti, hogy nem hozhat saját döntéseket.

Inkább kamasznak mondanám.

2019. máj. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalat híján igen.
2019. máj. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Hiszen nem tapasztalja az igazi felnőtt életet, teendőket.

Sok huszonéves is van, kikre simán mondani lehet a "gyerek" kifejezést 😉


+ a szülők számára mindig is gyerekek maradunk 😂


19-20évesen vágtam bele az életbe s próbálgattam szárnyaimat.

Szezonokra elmentem dolgozni, magamat tartottam el, egyre messzebb merészkedtem. Csak az első kilépéskor segítettek szüleim, amit első fizuból vissza is adtam.


3-4évig újabb helyekre utaztam, tapasztalatot szereztem, kialakítottam magamban, miket nem szeretnék s miket igen.

Kiépítettem célokat s haladtam utamon s megyek os felfele ahogy tudok.


Nem tudom te hogy vagy pl a pénzzel, de a fent említett 17éves koromban volt egy alkotási projektem, amivel a szüleim fizetését majdnem felül múltam - csakhát gyerek aggyal akkoriban feléltem.


Benőtt a fejem.

Vállalkozást indítottam s a célok milliós értékekben alakulnak.


Az átlag 16-17 éves tanulgat, a bulizósak össze-vissza járnak, a fiatalok zömében tartás nincsen, saját kis rózsaszín burokban élnek s szülő tartja el - persze, hogy gyerek.


Az más ha bizonyos dolgokban érettebben gondolkodik pár kivételes tizenéves, de ők is gyerekek, hiszen nem tapasztaltak a nagybetűs életben.


Pl egyik napról a másikra magukra maradnának, nem tudnának magukkal mit kezdeni.


A mentalitásról nem is beszélve.


Anno pl a fent említett bevételemet pár ismerőssel elnyaraltuk (1hónap) - találtunk olcsón a balaton mellett helyet. Fürödtünk, sportoltunk és esténként a kertben sütögettünk.

(míg az akkori korunk beliek be voltak állva, részegeskedtek..stb - ami belőlünk csak undort váltott ki. Ez miatt ki voltunk közösítve s egymásra találtunk.)


Mégkevesebben vannak azok akik tudják, nagyobb korukban pl mivel szeretnének foglalkozni.


Nagyon sok személyiség s gondolatmenet van jelen tizenéveseknél is, de a tényen nem változtat: Gyerek még.

2019. máj. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Manapság még a 26-7 évesek többsége is gyerek még.
2019. máj. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aha de némi életét tudnak élni már 15 évesen
2019. máj. 15. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!