Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért dolgoznak sokan 800-1000...

Feelgood35 kérdése:

Miért dolgoznak sokan 800-1000 forintos órabérekért? (építőipari segédmunkákra gondolok. Tűző napon, esőben hóban is kell dolgozniuk sokszor feketén. )

Figyelt kérdés
Az ország fejlett régiójában, ahol a gyárak úgy vadásszák le a munkásokat havi 230-250 000 forintos fizetésekért...de már simán elmehet gépkezelőnek, bolti dolgozónak, raktári munkára is mert szinte mindenhova keresnek embereket.

2019. máj. 18. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Hát... Talán azért, mert néhányuk még a gyárba se kellenek. Hiszed vagy sem, azért a gyárba is kell(ene) némi ész.

Éppen tegnap volt, hogy 2 dolgozó és három mérnök ült egy feladat fölött. A mérnökök csak azért jöttek oda, mert nem értették, hogy nem lehet adott rém egyszerű feladatot elvégezni és azon kellett dolgoziuk (amúgy ezer másik fontosabb dolguk is lenne), hogy a két agysejtű emberek is meg tudják csinálni adott feladatot, ami két mozdulatból állt. Csak arra jártam és megkértem, hadd próbáljam már ki. Megcsináltam elsőre, hiba nélkül

Leültem a mérnökök mellé értetlenkedni.

És ha ez csak egyszeri eset lenne...

Szóval kérlek ne promotáld úgy a gyárt hogy az minden hülyének való. Köszönöm. :)

2019. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Nulla tudással a napozásért mennyit kellene fizetni?
2019. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

#2

A napozás igen káros a bőrre, főleg nyáron.

Én azért nem tenném tönkre magam semmi pénzért !!

2019. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
napozásért? jahh persze közbe napoznak miközbe betonoznak... vagy épp gipszkartonokat adogatnak, falat vésnek, falat bontanak, aládolgoznak azoknak a mester úraknak, akik 80-100 000-eket keresnek NAPONTA...
2019. máj. 18. 20:15
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Segédmunkások sem ennyit kapnak már. Napi 16-18 ezret kapnak 8-12 óra fizikai munkáért. Naponta, zsebbe
2019. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten nem találsz olyan segédmunkást építkezésre 2000 Ft-os órabér alatt aki dolgozni is fog neked.
2019. máj. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen azmár korrektebb... de szerintem a 2000 forint per óra is kevés, ha valóban hozzáadott értéket végez a melós és nem szemetet szed egész nap vagy ácsorog...
2019. máj. 18. 23:37
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Segédmunkás azért segéd, mert legtöbb esetben nincs semmilyen szakképesítése. Akinek van az már többet kap.
2019. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Mellesleg a mester urak se keresnek 80-100ezreket naponta, vagy ha igen akkor amögött is több óra kemény munka van, csak nem fizikai.
2019. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem is erre voltam kiváncsi... mert nem erre vonatkozott a kérdésem, hanem arra, hogy


aki EnnyIért megy el az milyen megfontolásból teszi???


jó nem ért semmihez oké, a gyárba felvesznek tényleg bárkit és 2 perc betanítás után már dolgozhatnak is... csak jobb mint kinn a 40 fokban... az hogy valaki 2000-meg 3000 forintokért elvállalja az számomra érthetőbb.


Még azt se mondhatni, hogy nem kell figyelni az építkezéseken semmire. Hisz egy rossz mozdulat és beleléptél a szöges deszkába vagy féletlenül fejbevágtad a Józsit miközben fordultál a sarkon és a válladon vitted az 50 kilós vacscsövet. Szóval kell figyelni rendesen.


Másrészt ha más lehetőség nincs, akkor is mínuszos ez hisz az egészségünk is romlik munka közben, beszívjuk a cementport, a vakolóanyagot, esetleg belefurhatunk egy áram alatt lévő fali vezetékbe...

tudom etetni kell a családot meg minden, de ezzel se értek egyet mert akkor meg kicsit tovább kell keresgélni a jobb fizetésekért és elutazni messzebb, ha ebből nehezen élünk meg

2019. máj. 19. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!