Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fel tudnék költözni Budapestre...

Fel tudnék költözni Budapestre 19 évesen?

Figyelt kérdés

2 év múlva érettségizem, utána szeretnék egyetemre menni, bölcsészkarra valószínűleg. Valamilyen nyelvszakra vagy egeszségügyre, esetleg rendészetre.

Debreceni vagyok, kollégiumba szeretnék menni. Mennyibe kerül az élet a kollégiumban? Nyáron diákmunkázok, lesz egy kevés megtakarításom.

Érettségim szerintem nem lesz olyan rossz, most keményebben fogok tanulni, a matekom viszont hármasnál jobb nemigen lesz.

Így lehetséges ez? Dolgozni tudnék egyetem mellett, ha nem levelezőn csinálnám?

Sajnos nincsen fogalmam ezekről a dolgokról!

Köszönöm a válaszokat.



2019. máj. 19. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Én azt nem értem, hogy a mai világban már egy szülő sem törődik a gyerekével? A normális az, hogy amíg a gyereke egyetemre jár, addig a szülő eltartja: kollégium, étel, tankönyvek, ruha stb. Ha a gyerek extra dolgokra vágyik, pl. méregdrága márkás ruha, ájfon, fesztiválok, akkor arra keressen magának pénzt. De milyen világban élünk már, hogy a szerencsétlen egyetemistáknak az amúgy is baromi nehéz iskola mellett még dolgozniuk is kell, hogy megéljenek valahogy?!
2019. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
13%

Vagy leérettségizel 2 év múlva, vagy nem.

Vagy felvesznek Pesten egyetemre, vagy nem.

Vagy felvesznek a koliba, vagy nem.

Vagy tudod finanszírozni a költségeket, vagy nem.


Persze majd költözz csak "fel" nyugodtan.

Sok vidéki parasztgyerek csinált már karriert Pesten!

És még több meg nem.

2019. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
Ha komolyan veszed és az órarended meg az egyetemi elfoglaltságod is megengedi, akkor az egyetem mellett lesz időd dolgozni is. Ha nem kapsz kollégiumot marad a társbérlet (80-130-ezer Ft, vagy e körül + létfenntartás). Étkezés menzán, ha ízlik. Nem egy sikeres esetről tudok, mert ismerem őket.
2019. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!