Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Fel tudnék költözni Budapestre 19 évesen?

2 év múlva érettségizem, utána szeretnék egyetemre menni, bölcsészkarra valószínűleg. Valamilyen nyelvszakra vagy egeszségügyre, esetleg rendészetre.

Debreceni vagyok, kollégiumba szeretnék menni. Mennyibe kerül az élet a kollégiumban? Nyáron diákmunkázok, lesz egy kevés megtakarításom.

Érettségim szerintem nem lesz olyan rossz, most keményebben fogok tanulni, a matekom viszont hármasnál jobb nemigen lesz.

Így lehetséges ez? Dolgozni tudnék egyetem mellett, ha nem levelezőn csinálnám?

Sajnos nincsen fogalmam ezekről a dolgokról!

Köszönöm a válaszokat.

Keress kérdéseket hasonló témákban: levelező, egyetem, továbbtanulás, költözés, Debrecen, Budapest, kollégium, pénz, munka, élet

máj. 19. 11:53  Privát üzenet  

A válaszok
Én azt nem értem, hogy a mai világban már egy szülő sem törődik a gyerekével? A normális az, hogy amíg a gyereke egyetemre jár, addig a szülő eltartja: kollégium, étel, tankönyvek, ruha stb. Ha a gyerek extra dolgokra vágyik, pl. méregdrága márkás ruha, ájfon, fesztiválok, akkor arra keressen magának pénzt. De milyen világban élünk már, hogy a szerencsétlen egyetemistáknak az amúgy is baromi nehéz iskola mellett még dolgozniuk is kell, hogy megéljenek valahogy?!

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont máj. 19. 12:09 Privát üzenet

Vagy leérettségizel 2 év múlva, vagy nem.

Vagy felvesznek Pesten egyetemre, vagy nem.

Vagy felvesznek a koliba, vagy nem.

Vagy tudod finanszírozni a költségeket, vagy nem.

Persze majd költözz csak "fel" nyugodtan.

Sok vidéki parasztgyerek csinált már karriert Pesten!

És még több meg nem.

A válasz 14%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont máj. 19. 13:23 Privát üzenet
ssaa nevű felhasználó válasza:

Ha komolyan veszed és az órarended meg az egyetemi elfoglaltságod is megengedi, akkor az egyetem mellett lesz időd dolgozni is. Ha nem kapsz kollégiumot marad a társbérlet (80-130-ezer Ft, vagy e körül + létfenntartás). Étkezés menzán, ha ízlik. Nem egy sikeres esetről tudok, mert ismerem őket.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont máj. 21. 14:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vidékről Budapestre költözni? Mik a tapasztalatok?
Budapestre vagy Győrbe érdemesebb költözni?
Szerintetek jó ötlet Budapestre költözni?
Van e értelme Budapestre költözni ha nem vagy egyetemet végzett ember?
Van itt valaki, aki jövőre Budapestre szeretne költözni?
Ha Budapestre szeretnék költözni, melyik kerületbe érdemes?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!