Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy ha megválaszthattad...

Hogy ha megválaszthattad volna, hogy melyik országba születsz, akkor Magyarország hányadik helyen szerepelt volna a listán?

Figyelt kérdés

Nálam jó pár ország előrébb szerepel ezen a listán, persze nem mindegy adott ország melyik régiójába születik az ember, de most vegyük alapul a fejlettebb régiókat.


Európa: Németország, Ausztria, Csehország, Svájc, Liechtenstein, Monaco, Hollandia, Luxemburg, Egyesült Királyság, Írország, Izland, Svédország, Norvégia, Dánia, Finnország, Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország


A spanyolokat, portugálokat, olaszokat, franciákat, belgákat, görögöket azért hagytam ki, mert nekem nagyon nem jön be a mediterrán térség, a latin embereket nem csípem és az éghajlat sem fekszik nekem. Talán egy-egy fejlettebb, északi fekvésű, germán többségű francia vagy belga régió szóba jöhetne.


Észak-Amerika: USA, Kanada

Azt hiszem ez egyértelmű válasz, persze az USA-ban sem valami gettóba vagy latinok által lakott környékre születtem volna.


Ázsia: Japán, Dél-Korea, Taiwan, Szingapúr, Kína (bizonyos részei pl. Hongkong vagy Makaó)


Ausztrália és Óceánia: Ausztrália, Új-Zéland


Szóval körülbelül a harmincadik helyen szerepelne Magyarország, persze rengeteg országról nem sokat tudok, de elsőre ezeket tudtam felsorolni.


2019. máj. 20. 08:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és átlag családot tekintve az adott országban.
2019. máj. 20. 08:39
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország 1. helyen szerepelt volna nekem.
2019. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem valahol a lista vegen szerepel, de a szuleim miatt orulok, hogy ide szulettem.
2019. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy ide születtem, a szüleim szorgos, értelmes emberek, így bármilyen országban tudtak volna jólétet teremteni, jólétben is nőttem fel. Nem a körülményekre kell fogni a helyzetedet, hanem te magad teremtsd meg a körülményeidet.


Azért is örülök, hogy ide születtem, mert tudom értékelni azt, amim van. Éltem már Svájcban és Angliában babysitterként nagyon gazdag családoknál, hát olyan búvalb*szottak, hogy nem igaz...mivel mindenük megvan, el is felejtik értékelni. Viszont ha én egyszer odaköltözök, tudni fogom értékelni a luxust, a tiszta utcákat, a pontos vonatokat stb.

2019. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Nem a körülményekre kell fogni a helyzetedet, hanem te magad teremtsd meg a körülményeidet."


Ja persze, ha ez csak így működne, akkor nem lennének gazdagabb és szegényebb országok...sajnos nagyon sokat számít, hogy hova születsz, nagyon sok mindent meghatároz, aztán valaki vagy ki tud mászni a szar helyzetből is vagy éppen nem. Nem mindenkinek sikerül. És ebben szerepet játszanak a körülmények is, kár lenne tagadni hogy nem.

2019. máj. 20. 10:10
 6/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk aki már eleve jólétben nőtt fel, annak felesleges ecsetelni, nem fogja megérteni..
2019. máj. 20. 10:10
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
#6 A szüleim mindketten a nulláról kezdték, szegény szülők gyerekei voltak, mégis kemény munkával és tanulással megteremtettek maguknak mindent. És itt Magyarországon, nem Svájcban. Persze ők is nyafoghattak volna meg szidhatták volna a rendszert, csak azzal nem lesznek előrébb. Ha neked meg nem tetszik itthon, hát költözz külföldre. Nyilván mindenki gazdag országban akarna élni, de ott sem tesznek semmit a segged alá, ugyanúgy meg kell dolgoznod a sikerért.
2019. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja, szóval a szüleid teremtették meg, nem pedig te...
2019. máj. 20. 10:22
 9/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem ez a kérdés lényege, tehát én továbbra is tartom, hogy majdnem 30 országot előbb választottam volna. Eleve az éghajlatot is rühellem Magyarországon, az életszínvonal tekintetében az utolsó helyeken kullog Európában (persze egy átlag családot tekintve), óriási a korrupció, továbbra is működik ez az undorító urambátyám rendszer, munkahelyeknél a protekció és pofára történő felvétel / előléptetés, az emberek mentalitása és műveltsége szánalmas.
2019. máj. 20. 10:31
 10/16 anonim ***** válasza:
Bőven nem az utolsó lenne, vannak ennél sokkal szarabb helyek is a világon, de azért nem is első helyen állna...
2019. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!