Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam? Egyedül...

Hogyan csináljam? Egyedül vagyok a babámmal mindennap. Szeretnék hasonló anyukákkal barátkozni.

Figyelt kérdés

Hogyan kezdjek neki?

Nem sok barátnőm volt amúgy sem, 3-4. Nekik is vannak gyerekeik, de ők "bezárkóztak" a családba. Nekik vannak testvéreik, anyukájuk és anyósuk, unokatestvéreik, akiknek szintén vannak gyerekeik. Nem kellenek nekik már barátok. Teljesen elég a család.

Ezt én meg is értem. De nekem nincsen senkim. Anyukám nagyon régen nincs már közöttünk. Anyósom sincsen. Egy lány unokatestvérem van, aki jóval fiatalabb nálam, 200 kmre jár egyetemre és éli a bulizós egyetemi életet. Két velem korú fiú unokatesóm van még akik gyúrnak és csajoznak. Rég eltávolodtunk egymástól.

4 hónapos a babám, 4 hónapja vagyok "bezárva" a lakásba vele, egyre depresszíó közelibb állapotban. Ami neki sem jó, mert játszani sem tudok vele. Nem tudok néha egy jó szót se szolni hozza, annyira boldogtalan és magányos vagyok.

Férjem 12 óras váltott műszakban dolgozik ha éjszakás, akkor 4 napig alig látom, csak alszik és hozzá sem lehet szólni mert fáradt. Ha nappalos akkor este segít megfürdetni a kicsit és ha rossz kint az idő akkor akár 10 percet foglalkozik is vele. Ha jó az idő akkor az udvaron van. Kocsit bütyköl, a peca cuccát pakolgatja, ha gondol egyet kimegy pecázni.

Vele sem vagyok kint a vízből.

Olyan anyukákat keresnék akiknek nem vagyok teher, akik hasonlóak hozzám.

Borsodban élek, faluban. Nem célom itt ismerkedni, inkább hátha tudtok valami jo kis oldalakat ahol lehet dumcsizni, vagy klubbokat ahová vihetem magammal a kicsit is.


2019. máj. 22. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Facebookon keress baba-mama csoportot a kozeledben
2019. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Először is arra kellene rájönni, hogy apuka miért menekül a családtól. Ha otthon van, akkor pecabot pakolgatás helyett nyugodtan elmehetnétek valahova hármasban kikapcsolódni.


De te is kimozdulhatsz: babakocsi, játszótér, park stb. Ott lehet emberekkel ismerkedni. Bár nekem apuka hozzáállása kicsit fura.

2019. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Babakocsizás szokott lenni. Játszótérre nincs a közelünkben.

Apuka hozzáállásával nem tudok mit kezdeni. Ez van.

2019. máj. 22. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

Amikor a férjedről kezdtél olvasni, talán kicsit a düh és undor miatt is, de az elején abbahagytam olvasni. Miért csinált gyereket, ha nincs vele?

Hadonló helyzetben vagyok, nekem 9 hónapos, és folyamatosan ketten vagyunk vele. Egy kicsit budget életmód, de mindenünk meg van anyagilag is, és a babánk eszméletlenül jól van, imád mindkettőnket. Nem értem a 'párod'. Szánakozom miatta. Én meg is akarnék halni, ha nem lehetnék a gyermekemmel. Ha találkoznék ilyen "emberrel", nagyon nagyon megaláznám, és elküldeném ahova nem süt be a szeretet. Tudom, a szerelmed, de undorító. Se neked, se gyermekednek nincs megadva általa semmiféle szükséglete. És ezt tudnám boncolgatni évekig, minden szemoontból, de csak ennyit írok, semmit sem ad nektek.

Ui, hogy ketten együtt olyan 10-20szor könyebb. Ez a tipikus.. ketgen valaménnyire nehéz, egyrdül konkrétan, túlzás nélkül hatványozottan.

Bár az én párom eléggé stresszes, nehezen bírja a dolgokat, de hogy ne legyek a gyermekemmel, és vele, akkor se fordulna meg a fejemben, ha egyedül is könnyen megbírkozna bármivel.


Gusztustalan. Inkább ennék szrt, mint ilyen embert tudjak ismerőseim közt. Egyszerűen csak szídni és elhordani mindennek vágyom, még ha nagyrészt nem is olyan.


Francért kell gyereket csinálni, ha le se fosod.. áh. Mindegy. Nagyin nagyon sajnállak titeket, téged sem a magányért. Van annál nagyobb hiányosságod, csak nem tudsz róla, mert ő sincs neked. Ha lenne igazi párod, és ahjoz képest lennél egyedül, tudnád, mi nincs meg most, amihez képest a magány csak gyerekjáték.

2019. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miskolc milyen messze van? Ott vannak baba-mama klubok!
2019. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen Miskolc lesz belőle. Mert itt semmi nincsen. Hetente 1-2 alkalom bele férne ha találnék valami jót.
2019. máj. 22. 15:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból írom, ha nem is most, de kicsi korában próbáljon meg az apuka valamilyen bizalmi szintet kiakalítani a gyerekkel mert már tinédzser korában rég késő lesz.


Az első egyébként jó tippet adott. Baba mama csoportok vagy járj olyan csoportos foglalkozásra amit a gyerekkel ketten is tudsz csinálni.

2019. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!