Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Katolikus kirándulásra nem...

Katolikus kirándulásra nem hívőként?

Figyelt kérdés
A családom egyik tagja egy katolikus intézményben dolgozik (amúgy szintén csak papíron hívő) és mindig kapnak infókat szervezett kirándulásokról, ha van valami jó zarándokút, kirándulás, csapatépítő vagy bármilyen esemény. Most is kaptak, Írországba. Tök jó helyeket fognak meglátogatni, tök jó programok vannak, jó csoportvezetővel. Én is szívesen elmennék, viszont abszolút nem vagyok vallásos. Valamilyen szinten érdekelnek ezek a dolgok, sőt, viszont nem vagyok hívő és nem is tartozom semmilyen felekezethez. Ez az egy bökkenő, mivel a programban szerepelnek szertartások látogatása, imádság, csendes percek, elmélkedés stb. is, amihez én igazából nem tudnék hozzászagolni. Szemlélni, meghallgatni érdekes, de én már nem tudnék úgy részt is venni benne. Ez pedig lehetséges, hogy nem lenne korrekt a többiekkel szemben vagy azokkal, akik mondjuk helyemben el tudnának menni. Csak mert valószínűnek tartom, hogy inkább olyanok jelentkeznek akik maguk is vallásosak.
2019. máj. 22. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj. Mindenki máshogy éli meg a hitét a vallásos emberek között is. Lehet, hogy te nem hívőként sokkal jobban át tudsz "szellemülni", mint pár hívő. Pl megragad a táj, az épületek, vagy mások hangulata. Csendes percek és elmélkedés minden embernek kell. Nem hinném, hogy kikötés lenne a hit, és a motivációt sem kérdezik. Ha mégis, mondd az igazat, hogy szimpatizálsz ezzel a közösséggel és a kirándulás témájával. Üdv: egy szintén nem hívő
2019. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlandó vagy csendes szemlélőként részt venni a vallási programokon, szerintem nincs akadálya, hogy elutazz. Elmélkedni, lelkiismeretet vizsgálni egy nem hívőnek is hasznos. Legfeljebb nem Szent Patrik csodatetteiből fogsz kiindulni, és nem a szentháromság jeleit keresed az életedben, hanem a saját céljaidat, nehézségeidet gondolod végig.

Nem fogják elvárni, hogy hangosan imádkozz, gyónjál vagy ilyesmi. De ne jelentsd ki, hogy neked eleged volt az ájtatoskodásból, te inkább sörözni mész. Ha meg mégis odamennél, akkor különösebbb feltűnés nélkül válj el a csoporttól, és a megbeszélt időben józan állapotban csatlakozz hozzájuk ismét.

2019. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj. Igazából ezzel is csak tanulsz.
2019. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érződik rajtad, hogy nem vagy vallásos (értsd: úgy reagálsz, türelmetlen vagy, hangot adsz a szkeptikusságodnak, bár nekem úgy tűnik, hogy nem vagy ilyen) én hívőként azt mondom, hogy menj el.


Csendes percek, misék, szentségimádás "túléléséhez":


Az első szerintem abszolút jó, nem hívőként is. Nem tudják min gondolkozol, és nagyszerű élmény egy kicsit elmélyülni magadban.


Misék: mivel nem ismered a szertartást számodra az újdonság varázsa is segíthet, plusz biztos szép templomokban fordultok meg, ott meg van mit bőven nézni, persze kultúrált keretek között. Ha magyar pap megy veletek, és prédikál, arra azért lehet figyelni, mert általában "életvezetési tanácsokat" osztogat, amik vallásosság nélkül is elég hasznosak tudnak lenni.


Szentségimádás: na ez az, amikor a hívők 90%-a se tudja, hogy mit kéne csinálnia. Ezt is csendes percként fogd fel, szerintem lesz olyan, aki szintén rövid ideig vagy egyáltalán nem vesz részt rajta.

2019. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!