Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan aki bírja a 1,5...

Van olyan aki bírja a 1,5 hónapos vizsgaidőszakban, hogy reggeltől estig csak kajaszünetekkel tanul minden nap? Vagy mindenkinek kell egy kis filmnézés/ youtubeozás/ zenehallgatás/facebookozás stb a nap folyamán?

Figyelt kérdés
2019. máj. 23. 00:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
,,Kell egy kis áramszünet... Időnként mindenkinek."
2019. máj. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Maltodextrin ***** válasza:
53%

Filmnézés - nem

Youtube - nem

Facebook - nem


Zenehallgatás - igen, de non-vokál (mixcloud)

Kaja - csak ha korog a gyomrom

Cigi - másfél óránként session megszakításkor

Kávé: egy bögre fekete kelés után 3 cukorral

Tea: napi 2-3 fekete pickwick gyümölcs


Amúgy kedv és motiváció kérdése, na meg, hogy mennyire haladok az anyaggal. Van, hogy jól, van, hogy kevésbé jól.

2019. máj. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Elcsépelt közhely, amire mindenki tojik nagy ívben, de ezért kell(ene) év közben is tanulni. Így a vizsgaidőszak nem arról szólna, hogy 45 napon át, napi 18 órában a könyvet bújod, és még pisálni is sajnálsz elmenni, mert azzal is kevesebb időd marad... hanem elég lenne már csak átnézni, meg rendszerezni az ismereteket.
2019. máj. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

En sosem tanultam 4-5 oranal tobbet egy nap, egyszeruen nem ment, raadasul így is a tanulasi idom 70%-a arra ment el, hogy leirjam amit meg akarok tanulni. Megis sikerult elvegeznem egy jo szakot egy jo egyetemen.


Szoval szerintem ez a reggeltol-estig tanulas nagyon nagy hulyeseg. Inkabb optimalizalnod kene a tanulasi modszereidet, mert a hatekonysaggal lehet sok idot sporolni es amugy is a hatekonysag az, ami szamit. Tanulhatsz akar 24 oran at, hogyha valaki akar csak 23 ora alatt megtanulja, akkor mar hatekonyabban csinalna, mint te.

2019. máj. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Én max 6-7 órát tanultam de ennek több mint a fele jegyzetelés volt amit aztán néhány este alatt kb 2-3 óra alatt betanultam mint egy verset (30 oldalat is akár). Bár mivel ezeket zh-hoz már kiírtam meg megcsináltam így vizsgánál kevesebb dolgom volt. Szóval nekem még egy kis kockulás is belefért (a saját letisztázott "csak a lényeg" gyöngybetűs jegyzetemből sokkal sokkal gyorsabban megtudtam jegyezni. Kellett vagy 2-3 év mire megtaláltam a technikám)

Még az államvizsgára is 1 hét alatt készültem fel kidolgozással együtt.

Egyébként mérnöki diplomám van.

2019. máj. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem eddig egyszer volt ilyen 10 napom egyhuzamban amikor egy olyan tágyra készültem, amiből egyáltalán nem jártam be és közöm nem volt a dolgokhoz.

Meg most lesz egy ilyen hetem, mondjuk ebből a tárgyból folyamatosan készültem, már 2x átértem az egészen de még mindíg nem tudom rendesen.

2019. máj. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Én vizsgaidőszakban nézem a legtöbb sorozatot.


Pl.: Janurában átmentem a Suits legtöbb évadján, talán be is fejeztem :D


... és egy mérnöki szakon vagyok, eddig normális eredményekkel.


Nem lehet folyamatosan tanulni.

2019. máj. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%

Mérnöki szakon leszek végzős következő évben. Sosem tanultam reggeltől estig, nemhogy heteken keresztül folyamatosan.

Szerintem ha valakinek ennyire nehéz elsajàitatni az anyagot, hogy 6 héten keresztül folyamatosan nappal tanulnia kell rá, az gáz.

Én kb heti 3 napot dolgozok vizsgaidőszakban is. A maradék 4 napban tanulok és vizsgázok. De hagyok magamnak pihenèsi és kikapcsolòdàsi lehetőséget is bőven.

Szerintem ez lenne a normális. Ráadásul háztartást is viszek, a családommal és párommal is töltök időt.

Szerintem egyébként ha valaki szorgalmi időszakban elkezdi a készülést, akkor meg főleg nem lesz szükség ilyen hardcore tanulásra.

Na meg logikusan kell tanulni, nem bemagolni mindent, hanem megérteni a dolgokat és tudni használni..

Én sem birnek ki egy napot sem úgy, hogy reggeltől estig tanulok és csak kajára meg WC-re megyek ki. Kb 1-1 órákat tanulok, közben több órás pihivel, fozessel, olvasàssal, sorozatnézéssel.

2019. máj. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sosem csináltam ilyet, nem is fogok és nem is akarok.

Szinte mindennap dolgozok 4-6 órát, sokkal jobban fog az agyam utána, utazás közben is szoktam olvasgatni a jegyzeteteim (napi 10perc-1 óra, attól függ). Ténylegesen tanulással 2-6 órát töltök, szöveg tanulásának többször állok neki kevesebb ideig, számolásnál akár 6 órát végig tanulom, 1-2 alkalommal szakítom csak meg, enni vagy csinálni 1 kávét.

2019. máj. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

En folyamatosan tanultam szorgalmi idoszakban is, minden heten volt 1-2 ropzh, jegyzokonyvek, es kb minden hetre jutott 1 nagy zh is, emellett termeszetesen bejartam minden orara annak ellenere, hogy 70 km-re lakok. Amelyik targynal ugyanaz a vizsgaanyag, annal tenyleg eleg csak atneznem, de pl muveletekbol, matekbol, szervetlen kemiabol a zh szamolasbol, a vizsga elmeletbol all. Namost nalunk a nagy szivacsagyu streberek se tudnak elore az elmeleti vizsgara tanulni, mert annyi dolog van evkozben, hogy eselytelen beekelni.

Alap, hogy beiktatok szuneteket, mert valamikor meg kell csinalni a hazimunkat, fozni kell, kutyat le kell vinni, ezen kivul meg netezek ugye. Mashogy nem is lehetne, en 1 ora tanulas utan besokallok. :D

2019. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!