Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A távolság tönkreteszi a...

A távolság tönkreteszi a barátságokat?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel nagyon jóban voltam, mindent együtt csináltunk, egy iskolába jártunk, minden nap beszéltünk, messengeren is, mindig volt témánk. De sajnos februárban elköltöztem a szüleimmel messzire, és azóta alig beszélünk, és ha beszélünk, akkor is csak a mizuig jutunk el. Ahogy elnéztem, ő már talált helyettem mást.Szó volt róla, hogy leutazom hozzá az érettségi szünetben, és mondta neki, hogy írja meg, hogy neki mikor lenne jó és nem írt semmit.

Nekem is jobb lenne tovább lépnem, vagy mit javasoltok?


2019. máj. 24. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem kéne. Nekem van barátom másik országból. Persze nem olyan mintha a szomszédban lakna, de működhet. És pont az az izgalmas része, hogy összehozzuk a találkozót.
2019. máj. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ennek vége.
2019. máj. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt,sajnos ennek vége :-(

Lassan már 1 éve.

Lépj tovább.

2019. máj. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, csak átalakul. Van olyan barátnőm, aki másik országba költözött. Hétköznapokban nem beszélünk rendszeresen. Meg nyilván nem együtt járunk el ide-oda. De minden évben egyszer jön haza, vagy én megyek hozzá. És akkor ugyanott folytatjuk, ahol abbahagytuk.
2019. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az igazi barátságokat nem feltétlenül, de azt el kell fogadni, hogy jelentősen átalakul a kapcsolat dinamikája. Miután elköltöztem külföldre, lett, akivel többszáz, lett, akivel többezer kilométer lett köztünk a távolság, de nem szakadt meg a barátságunk. Évente 1-2 alkalommal tudunk találkozni, ezen kívül van, akivel kéthetente, van, akivel havonta, de viszonylagos rendszerességgel beszélünk videochaten vagy írunk egymásnak. Ezen felül évente egyszer van egy nagy közös nyaralás a régi csapattal, ilyenkor mindenki szabaddá teszi magát, a párjaink/családunk otthon maradnak és eltöltünk valahol közösen egy hetet, ez már 10 éves hagyományunk. Viszont ha bármelyiküket felhívom hajnalban, hogy baj van, az első reggeli repülőn lennének, hogy segítsenek, fordítva ugyanez. Nem a beszélgetések, találkozások száma határozza meg számomra a barátságot, ez ennél sokkal mélyebb. Szerintem ha mindkettőtöknek fontos ez a barátság, akkor megtaláljátok azt a rendszert, amiben működhet, csak azt nem szabad erőltetni, hogy minden olyan legyen, mint régen, mert az már elmúlt.
2019. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálatok úgy tűnik igen, nekem és a pàromnak is igazi barátaink vannak akikkel a távolsàg ellenére sem változott semmi az èvek alatt
2019. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!