Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel az orvos közli veled,hogy soha nem fogsz meggyógyulni.Kordában lehet tartani pár hónapig,de csak szenvedést fog okozni egész életedben.Olyan dolgokat vesztesz el,emiatt ami eddig normálisak volt az életedben.Ja és képzeld bele azt is,hogy 8 hónapig csak szenvedtél mire kiderűlt a dolog.Valamilyen szinten tudsz "normális" életet élni,de csak pár hónapig aztán visszaesel,szenvedsz,utána megkapod a "csodatevő koktélodat".A koktél jópár nap mire kifejti a hatását,aztán talán ismét tünetmentes vagy 2-2,5 hónapig és ez fog menni egész életedben.Bónuszként a húszas éveid elején jársz majdhogynem(lassan már a közepén),a"barátaid"egyáltalán nem keresnek,szülők azt sem tudják mi van vagy csak nem akarják magukat stresszelni.Tulajdonképpen egymagad állsz egy gödörben és soha sem fogsz tudni kimászni belőle.Amit eddig elterveztél az egy lepkefin*nyira volt tőled (remek munka,saját ház stb) és ez örökre szerte foszlott.Tulajdonképpen csak egymagad vagy és csak reménykedsz,hogy meghalsz.Nos eme roppant pozitív hangulatú iromány után TE,kedves olvasó mit tennél?
2019. máj. 24. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Mivel süt belőle az önsajnálat, így semmit.


Egyébként nagyon egyszerű alapkérdés. Az a gyógyszert miért nem lehet 3 havonta beadni, miért csak évente?

2019. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Először is felhagynék az önsajnálattal.

Utána meg élném a mindennapokat, ahogy lehet.

2019. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Igyekeznék megértő, elfogadó embereket találni akik ennek ellenére is melletted vannak. Kevés van sajnos, de köztünk vannak, csak rejtőzködnek, mert őket se fogadják el az emberek, ahogy téged se. De ha elég szemfüles vagy kiszúrhatod őket és megismerheted.
2019. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha ebben a helyzetben lennél szerintem te sem ezt írtad volna.Na mindegy, kár volt kiírni a kérdést.


Jelezném nem kell írnia senkinek.

2019. máj. 24. 14:26
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Én nem sajnálnám magam ennyire. Ilyenkor mindig eszembe jutnak azok az emberek akik helyében nem lennék, mert olyan betegségük vagy testi fogyatékosságuk van, mégis nevetnek, élvezik az életüket úgy ahogy van nekik. Én örülnék, hogy csak időnként tünetmentes vagyok.. Követném azok példáját akik maguktól is keresik a megoldást, küzdenek.

Mondjuk nem tudtam kitalálni milyen betegségről beszélsz, így nehéz bármit is írni vagy tanácsot adni.


De mindig ott van követendő példának a szomszédom fia, aki 18 évesen balesetet szenvedett, és deréktól lefelé lebénult. Ma már 24 éves, de életvidám srác.. A jót látja mindenben, és éli az életét. Van barátnője is, munkája is. Bírom nagyon az élni akarását..

2019. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lehet önsajnálatnak tűnik az egész,nem annak szántam és nem is sajnálom magam,mert közel 8 hónap kiölt belőlem mindent.Menthető lettem volna egyébként,csak az orvosok nem tudták mi lehet a bajom és csak küldtek össze-vissza.Lassan 2 hete tudtam meg az igazságot.Na mindegy további kommentre nincs szükségem,ha eddig megoldottam a problémáimat akkor most is menni fog.
2019. máj. 24. 14:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor beszéljünk egyértelműen. Milyen betegséged van?
2019. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is "csodatévő koktélokat" kapok egy gyógyíthatatlannak mondott betegségre. Rendszeres kezelés (heti szintű) mellett tünetmentes lettem, aztán azóta változó...

Amikor a legsúlyosabb volt és nem tudtam otthonról kimozdulni, távmunkát végeztem megtanultam még egy nyelvet hobbiként.

Szóval el tudtam foglalni magam.

Dolgokról persze most is le kell mondanom, pl. gyerekvállalás.

23 voltam, amikor diagnosztizáltak.

2019. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, és az, hogy akár 2,5 hónapig is tünetmentesen lehetnék két kezelés között, az isteni dolog lenne!!! Anyagilag, közérzetben is!
2019. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt a remek "betegséget" dystoniának hívják.Ez annyit takar,hogy 3 havonta beszúrnak az izmaimba (nyak,tarkó,csuklyás izom (több helyre)) idegmérget(botox) kb 10 nap mire kifejti a hatását.A visszaeséssnél kezdődnek a tünetek előlről ( beton kémény izom,fejremegés,alvás közben akaratlanúl mozog a fejem,erős fájdalom,hányinger,a fejemet nehezen tudom mozgatni(lefelé nem tudok nézni).Bónuszként a felső testem torzult.Kb 2-2,5 hónapig valamennyire enyhíti a tüneteket,de mivel felszívódik,ezért visszaesem a kezdeti állapotba,aztán várnom kell mire eltelik a 3 hónap és értesítenek telefonon,hogy mikor mehetek ismét megkapni a botoxot(egyszerre hívják össze a betegeket).Aztán várnom kell ismét kb 10 napot mire kifejti a hatását.Jelenleg 100 egységet kapok,de ha jól tudom egy idő után emelni kell és a maximális 300 egység ,utána passzolom mi lesz.Van még egy lehetőség azt mélyagyi stimulációnak hívják (DBS),de ahhoz el kell mennem elég messze.5 nap a kivizsgálás és ha alkamas vagyok rá akkor megműtenek.De a kezelőorvosom szerint nálam nem alkalmazható,de akkor is megpróbálom hátha.Lehet másnak nagyobb baja van és örülne ha a helyembe lehetne,de nem egy kellemes dolog amikor az izmaid megkergülnek.Lehet önsajnálatnak tűnik,de amikor alig pár hete szembesítik az embert mire számíthat az egy kicsit kellemes érzés és idő kell mire az ember felfogja és elfogadja ezt az állapotot,főleg úgy,hogy eddig semmi baja sem volt és szinte csak tanult és alig élt.Aztán nem is megyek bele milyen kellemes érzés volt tavaly október óta kínlódani.Mindegy ha eddig erős voltam és kaptam sok pofont az élettől,akkor ezt is feldolgozom.Ha valakit érdekel olvasson utána,nézzen róla videót és talán eltudja képzelni mi is ez,de leginkább angolúl írja be a yt-re neck dystonia,dystonia.
2019. máj. 27. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!