Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szeretsz olyan nemű...

Miért szeretsz olyan nemű lenni, amilyen vagy?

Figyelt kérdés

(vagy ha nem szeretsz:mik a pozitívumok a nemeddel kapcsolatban?)

Bármi, ami eszedbe jut. Kort (és nemet) írjatok légyszi!



2019. máj. 24. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Nő vagyok és nem sok pozitívumát látom ennek. Van bennem egy rakat megfelelési kényszer, leginkább abból fakadóan, hogy milyen legyen a külsőm és milyen kisugárzást kell vetítenem kifelé.

- akkor lehet jó nőnek lenni, ha szeretnél gyermeket. Akkor elviseled a menstruáció nyűgjeit, a terhességet, a szülést.

- Lehetsz csinos. Húzhatsz szoknyát.

- Előzékenyebbek veled, mert nő vagy.


Azt gondolom ma már teljesen irreleváns egy ilyen kérdés, mert a nemi szerepek hasonlók. Egy férfi is maradhat otthon gyesen az újszülöttel, lehet műkörmös, vagy sminkelheti magát, és egy nő is tarthat el családot, lehet tűzoltó, vagy férfiasan kopasz.


N 23

2019. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
hat a pozitivumok (csak mert nem szeretek fiu lenni), hogy eros vagyok (viszonylag), meg kitudok enekelni mely hangokat is. meg nem kell megfelelnem olyan tarsadalmi elvarasoknak, mint amit a noknek kell (nem lehetsz ribi pl). ja es nem kell szulnom, ez pozitiv elegge
2019. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Dominancia, társadalmi normák. Ha ugyan azt csinálnám csajként mint most srác ként k*rvára meg szólnának érte( talán jogosan).
2019. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Jó annyibann, hogy nem kell szülni es havonta átélni azokat a napokat. Van orgazmusom ha szexre kerül a sor.


Rossz, hogy kevesebb a szex, viszont élvezem. Pasiként nem elég szexelni ha valamit akarok, hanem dolgozni is kell... Pedig mennék dubaiba ha csaj lennék... :)

2019. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Miss Endzsi ***** válasza:
66%
Előnyösen áll a smink, vehetek fel szoknyát, egybe ruhát, magassarkút.
2019. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Társadalom kicsit meg mindig férfiak által van dominált, ebből a szempontból hálás vagyok, hogy férfinak születtem. Külalakomra épp csak annyira kell figyelnem, hogy ne legyen igénytelen, és elég is a legtöbb társaságban. Nincs az, hogy idegenek végignéznek, és egyből az jut eszükbe, hogy de megqrnánakvagy
2019. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

(Folytatom bocsi)

Vagy milyen ronda vagyok.

Nálunk munkahelyen is a férfiak szava nagyobb súlyú mint a nőké valamiért. Kapcsolatban is én döntök, én vezetem a kocsit, nem kell félnem végigmenni sötét utcán, kissebb az esélye hogy rossz alakok leszólítanak. Munkát is egyszerűbb tálalnom, igaz nehezebben jutok feljebb mint egy nő, és többet kell dolgoznom érte. Kevesebbet kell bizonyítania egy férfinek, hogy komolyabban vegyék .

Az élet kevéssé problémás a barátnőm alapján a mindennapokban, könnyebben készülök el reggelente, sokkal kevesebb dologra kell odafigyelnem. Kevesebb illemszabalyra kell figyelnem, ha megszegem őket az sem akkora cucc, mint egy nőnél.

Ha barátok jönnek, és én hátradőlök és felrakom a lábam az asztalra akkor max azt mondják h laza vagyok, egy nőtől "csúnya"

A szex részét jól leírtak előttem.

+bónusz tudok állva pisilni 😂


Összességében nem lehet egyszerű nőnek lenni, legalábbis ezt vettem észre a társamon, szerintem ez egy sajnálatos dolog.

2019. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem menstruálok. Ennyi. Más előnye nincs annak, hogy férfi vagyok. A felettem lévő közhelydzsungel és felpontozása tökéletes példa arra, hogy miért.

Nőként a sikertelenség minden részét átlehet hárítani olyan szövegekkel, hogy a férfiak szava nagyobb súlyú.

2019. máj. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Lány vagyok, de nem igazán tudnék pozitívumokat mondani. Talán annyi, hogy nem velem cipeltetnek nehéz tárgyakat, hanem a jelen lévő férfiakkal.

21L

2019. máj. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Igen, 21 éves férfi (sokak ezt még fiúnak hívnák, de 95kg hobbi testépítő vagyok viking szakállal és tetoválásokkal, plusz mérnökinformatikát tanulok szóval férfi nem fiú :D ) és szeretek férfi lenni.


Pár dolog van ami nem a legjobb férfiként.


-Átlagosan kevesebb ideig élünk


-A társadalom szemében megkell felelnünk egy képnek. Azaz nem sírhatunk, nem viselkedhetünk publikusan elesetten és picit így belénk nevelnek kicsit félelemből egy férfiassági szintet.


-Más értéke van az életünknek, mint egy nőnek. Nekünk kell feláldozni magunkat szó szerint és átvittértelemben.


-Jogilag a nők előnyben vannak váláskor...


-Nem fejtem ki, mert hosszú de nőknek egyszerűbb az ismerkedés.


-Nőkre más szabályok vonatkoznak. A mostani progresszív világban sokszor az egyenlőségen felül kedveznek a nőknek, mert nagyon liberális képet akarnak magukról festeni a cégek. Ezt momentumos ifjúsági párttagként mondom, azaz nem anti feminista vagyok vagy éppen konzervatív.



Amiket szeretek férfiakban:


-Fizikai erő. Tetszik, hogy 150kgot tudod deadliftelni meg 120kgot fekvőpadon kitolni. Ezek nem nagy számok férfiként, de egy nőnél már profi sportolói státusz.


Plusz ha megfelelő fizikumunk van nem kell félnünk az utcán, hogy megtámadnak.


-Nem esünk teherbe, nincs menstruáció.


-Szakállat tudunk növeszteni.


-Ha megfelelő fizikumunk van nem kell félnünk az utcán, hogy megtámadnak


Most kb ennyi jut eszembe. Meg persze a lányokat szeretem és jobban elfogadotabb a hetero kapcsolatok, mint a leszbikusak így nőként nehezebb dolgom lenne :D.

2019. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!