Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha hirtelen,...

Mit tennétek ha hirtelen, minden előjel nélkül összeomlana az eddig megszokott világunk?

Figyelt kérdés

Ha hirtelen összeomlana a jelenlegi társadalmi-, gazdasági rendszer...

Bezárnánk az üzletek és az emberek egymást ölnék meg némi élelemért, felszerelésért. Vagy ha esetleg elfogyna az ivóviz. Káosz lenne az utcákon...


Tudom, elég filmbeillő, de akkor is megtörténhet.



2019. máj. 24. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Állítom, hogy sokkal emberségesebb, és fenntarthatóbb lenne egy olyan világ, mint a mostani.
2019. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Zombi apokalipszisre be van készítve a felszerelésem merem azt állítani, hogy egy kis ideig nem lenne gondom.
2019. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hànyszor kérdezed még meg ezt??
2019. máj. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez az első ilyen kérdésem.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. máj. 24. 22:34
 5/14 Maltodextrin ***** válasza:
83%

Nem hiszem, hogy túlélnék egy ilyet, de azért így próbálnám meg:


- eloszor is: a terben legkozelebbi es legfontosabb hozzatartozoimhoz mennek el biztositani, hogy rendben vannak. Megkernem oket hogy tartsunk egyutt.


Az én stratégiám 1 főre:

- tartanék magamnál mindig 2 napra elegendő élelmet és innivalót

- vinnék egy edényt egy kanalat egy villát és fémpoharat

- a menedékhelyem távol lenne a bajtól, lehetőleg hegyekben, erdőben vagy egy kietlen puszta közepén

- a menedékhelyeket hetente cserélgetném óvatos felderítéssel megelőzve a bajt. sátorban laknék, elektromos indukcióval tölteném fel az eszközeimet: rádió, zseblámpa

- betáraznék öngyújtókból

- szereznék vadászkést

- készítenék egy íjat, hozzá vesszőket

- megtanulnék íjjal mozgó célra halálos lövést mérni

- szereznék távcsövet

- oda mennék élelemért ahova a tömegek nem mennek: kerülném a szupermarketeket, benzinkutakat.

- élelemért falukat kutatnék (házakat, kisboltokat) ahol nem sok ember van

- közlekedés gyalog vagy biciklivel mert a benzines gépjarmuvet tankolni kell, ahhoz meg üzemanyagot rabolni ami növeli a kockázatot

- közlekedés vasúti sínek mentén

- idővel megprobálnék betársulni valami klánba


Egyik lépés sem lenne könnyű, és mindenhol veszély leselkedne. Ultra paranoiás lennék ha meglátnék egy embert, ezért megpróbálnék úgy közlekedni mint egy árnyék.


Csakis fényes nappal lennék úton, éjjel letáboroznék a fent megjelölt helyek egyikén és módja szerint

2019. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
felélném azt a 3 babkonzervet ami itthon van, utána éhen halnék, vagy elkezdenék füvet legelni mint Bartos
2019. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
6. Detto :DD
2019. máj. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Semmit, örülnék neki...
2019. máj. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre, hogy manapság kevés embernek van meg az ilyen helyzetekhez szükséges tudása, tapasztalata. De ha kevesebben maradunk, az csak előny azoknak, akik túlélik.
2019. máj. 25. 10:02
 10/14 anonim válasza:
69%
Szia! Tök jó a kérdésed en is mar többször gondolkodtam ilyenen. Nekem nem lenne sok esélyem.. Világ életemben irodaban dolgoztam, paragrafusokat tudok es a külsőmmel lavíroztam. Ilyen helyzetben ezek a képességek nem sokat érnek.
2019. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!