Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dilemmában vagyok, a kutyám...

Dilemmában vagyok, a kutyám sorsa fontosabb az én helyzetemnél, jól gondolom?

Figyelt kérdés

Helyzetem : úgy néz ki hamarosan ki kell költöznöm az albérletemből,és másikat kell keresnem.

Ezt nagyon jó áron béreltem eddig,egyedül valahogy kijöttem eddig a fizetésemből.Viszont van egy kutyám is,9éves,kb. akkora mint egy cica,és miatta nem tudom hogy legyen.

Egyedül nem tudok kivenni albérletet,mert min.120 plusz rezsi áron mennek 1 szobás lakások.Ha keresek albérlőtársat egy 2 szobás lakásba,gond lenne a kutya a másik illető részéről is tuti,meg ugye mindenhol ki van kötve hogy háziállat nélkül kiadó.Ha ilyenbe belemegyek,a kutyámat oda kellene adnom valakinek.Anyámat szereti a kutya,de anyám nem igazán akar plusz gondot,van elég baja.Idegennek nem adnám oda,mert törést okozna a kutyának.Nem beszélve magamról,mert egész életemben bűntudatom lenne ez miatt.Azt se akarom hogy 1 lakásban,ami felújított,szép,másodmagammal élek,és megjelöljön valamit,mert abból is csak a gond van.Rendszertelen az életem,mert dolgozok nappal,délután,éjszaka.

Arra gondoltam hogy mindenképp a kutyát nézem elsősorban,és próbálok a város mellett kicsi házat bérelni,ez mindkettőnknek jó lenne.Mindent megpróbálok,csak sajnos kevés az esély erre.És ha nem találok véletlenül,akkor leszek nagy gondban hogy mi legyen.

Ez a kis kutya,mindig velem volt,sok mindenen keresztül mentünk,nem akarom élete utolsó éveire magára hagyni.

Tanácsot szeretnék kérni,hogy csináljam.Megpróbálok mindent hogy egy pici házat kibéreljek,de ha nem tudok,mert nincs ,mit csináljak ? Eddig egyszer volt olyan életünkben,hogy 1 hónapig máshol kellett lennie,de megviselte teljesen,legalábbis az illető részéről boldog volt a kutya,de szerintem meg nem,mert elég sokat fogyott az idő alatt.


2019. máj. 30. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem, rengeteg albérlet van, ahol szívesen látják a kisállatokat. Keresgélj a facebookon (asszem kutyás albérlet néven van) vagy tényleg bérelj valami kis házat az agglomerációban. Azok olcsóbbak is és kb ugyanannyi idő bejutni vonattal, mint ha Pesten belül közlekednél BKK-val.


De kirakhatsz a facebookra is egy hirdetést, hogy albérletet keresel a kutyáddal. Szerintem nagyon sok van.

2019. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsöt még kiegészíteném annyival, hoyg vannak olyan lakótársak is, akiket nem zavar a kutya, föleg, ha kicsi.
2019. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Drámázol.

Sok helyen nem gond a kutya (sokat segíthet, ha felajánlasz +1 hó kauciót, hogy a tulaj megnyugodjon).

Lakótársat sem lehetetlen találni, akit nem zavar, főleg, ha ilyen kis szobacirkáló.

Barátnőmnek nagy keverékkel még szobatársa is van, nem hogy lakótársa!

2019. máj. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem Pesten élek.Minden hirdetésnél itt oda van írva,hogy állat kizárt.Meg kizárt a dohányzás,gyerek,stb.,szóval minden.Most titkoljam el akkor a kutyát ?
2019. máj. 30. 09:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem, van az a pénz, aminél nem problémáznak a kutyán.

Plusz 1-2 havi kaució, esetleg plusz 20/30 havonta és egy szót nem fognak szólni.

2019. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is azt mondom, a plusz kaució sok tulajnál bejöhet (az én tapasztalatom szerint)
2019. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idod van ra, de szerintem ne add fel rogton. Nehezebb, mint kutya nelkul, sok penzzel, de igy se lehetetlen. Egy ismerosom 25!! Macskaval talalt hazikot Gyalon. Ha neki sikerult, neked is fog, csak bizz benne, es persze keress, ami meg jonak tunik, csapj le. Nehany agglomeracioban levo helyrol konnyebb bejarni, mint pest egyik felebol a masikba.
2019. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érdemes rákérdezni attól még, hogy azt írják, nem lehet (vagy nem szerepel kitételként). Mi macskával élünk, ugyanez a szitu volt. Én mindenhol írtam, hogy lehet-e mégis, mert most is albérletben élő, nem kaparós csendes stb.... Több helyről kaptam olyan választ, hogy na jó, hát végül is ha tuti nem okoz kárt, akkor esetleg..... innentől meg úgyis a személyes szimpátia dönt, ha elmész megnézni.

(Persze nem hazudok, volt nemleges válasz is, de sokkal több volt a pozitív igazából.)

Ahol végül vagyunk, ez is olyan, hogy hirdetésben nagy betűkkel tiltották. És nemhogy macskával jöttünk, de azóta van még egy, persze a tulaj engedélyével. :)

Én beleírattam a szerződésbe pluszban, hogy a macska által okozott károkèrt a kaució X százalékáig felelünk. Ez sztem mindenkinek korrekt.

2019. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondd el mindenképp, hogy kicsi, szobatiszta, nem rongál meg semmit, stb. Vidéken még könnyebb albérletet találni, olcsóbbak is mint Pesten. Szerintem túl sokat gondolkozol és túl sok kifogást gyártasz.


Simán fel kellene raknod a facebookra egy ilyen hirdetést es akkor lehetne válogatni. Nagyon sok van.

2019. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kutyásként kutyás lakótársat kerestem, így még egyszerűbb az életünk, tudunk egymásnak ebben is segíteni. A plusz kaució nálunk is bejött (mindketten bérlők vagyunk) a tulaj eleinte húzta a száját, de a plusz pénz mindig bejön. Mindig meg lehet találni az ideális megoldást, de például gyerekes bérlőt sem akar sok tulaj, mégsem passzolnád le a gyerekedet soha. A háziállat nyilván nem ugyanaz, de ugyanúgy felelősséget vállaltál érte, tőled függ az élete, nem hagyjuk őket cserben, csak mert akadályt gördít elénk az élet. Utálnád a hiper-szuper új albérletedet, ahol minden folyamatosan a kutyád hiányára emlékeztet.
2019. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!