Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen gyermekkori fantáziáito...

Milyen gyermekkori fantáziáitok, fóbiáitok voltak, amik szokatlanok vagy emlékezetesek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 31. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Imádtam kitalált állatokat fantáziálni akiket csak én látom, mert boszorkány vagyok. Még beszélgettem is velük, és órákig képes voltam csukott szemmel ülni és kitalálni ki mit csinál épp. Eskü voltak barátaim :D
2019. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Panelház legfelső emeletén laktunk, vagyis közel a liftházhoz, és sokáig azt hittem, az a fura zúgó hang az idő múlásának a hangja. :)
2019. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jók! :)

Én sokáig biztos voltam benne, hogy a tücsöknek igazi hegedűje van, méghozzá gyönyörű és én is ki akartam próbálni, pedig már nem voltam olyan kicsi gyerek.Mikor aztán valamelyik könyvben megláttam egy egyszerű izeltlábút, tücsökként elnevezve, hegedű nélkül, az nekem kb olyan csalódás volt, mint sok más gyereknek, mikor megtudja, hogy valójában apa a "mikulás"...

De ha már szóba került a mikulás, hát az nálam évekig mumus volt.6-8év körüli voltam, mikor egyszer anyu behívott a szobába, hogy van valami meglepi.Vidám hangulat volt, semmi rossz nem járt a fejembe...Mentem a komód felé, amin sorban álltak a nagy csokimikulás figurák és náig meg mernék esküdni rá, hogy az egyik "rám grimaszolt" ,egy pillanatra rút, eltorzult ábrázata lett.Én bőgőrohamot kaptam ijedtemben, anyám meg kisebb szivbajt, hogy mi a fene van?! Persze nem hitte el, de az után a mikulás és egyébb csokifigurák ha száműzni nem is tudtam őket, mert halomra hozták a szomszédok, rokonok, gondosan ügyeltem arra, hogy csakis arccal a fal felé sorakozhatnak a polcokon.Később a játékbabák is erre a sorsra jutottak, miután álmomban az egyik életre kelt és veszélyessé vált.Ha ki nem dobhattam, legalábbne nézzen...

Amugy nem horrorfilmek hatására, mert ez még a 70-es években volt, amikor maximum Columbo tipusú filmeket láthattam, az meg nem ilyen kategória..

Volt még olyan is, hogy mikor a fák levelei között, vagy az ablakon sugarakban jött a fény, akkor abból azt gondoltam, tündérek vannak jelen és a fényben táncolnak, alig látható, ködszerű lényként, attól van az a fény.

2019. máj. 31. 11:25
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem volt egy titkos helyem, a kék erdő. Oda csak akkor lehetett elmenni, amikor a nap még nem ment le de már nem is volt fent az égen és vissza is kellett jönni mielőtt teljesen sötét lesz. A kék erdő éjszaka veszélyes volt mert a fák mozogtak. Voltak jó fák és rossz fák, a jókat meg lehetett simogatni és akkor suttogtak, a rosszak pedig megharaptak. Soknak ki lehetett nyitni a törzsét és vagy süti vagy varázsvíz volt benne. A varázsvízzel ha megmosakodtál, láthatatlanná váltál de meginni nem volt szabad mert akkor elveszted az álmaidat. Volt egy tószerűség amibe csak világosban lehetett belemenni mert sötétben előjöttek belőle a fénymacskák, amik igazából nem macskák voltak hanem madarak de nyávogó hangjuk volt és világított a szemük. És voltak jó és rossz gyümölcsök amik vagy mérgezőek voltak vagy finomak. Az egyiknek dinnye és brownie íze volt :D álmomban még tizenéves koromban is el tudtam ide menni, csak elalvás előtt koncentrálni kellett.
2019. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban azt hittem, hogy a szarvasok a szarvasbogarakból fejlődnek ki.
2019. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban sosem értettem hogy kerül a tv újság a tévé mellé. Sosem láttam, hogy anyuék megveszik, ezért sokáig azt hittem, hogy valahogy az esti híradós néni csempészi a tévénk mellé az újságot. :D
2019. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiskoromban féltem a boylerek piros visszajelző fényétől, valamint paráztam, hogy leszakad a falról a kádba.
2019. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+1: akik elhunytak, azok éjjel felébrednek, és a temetőkben meglátogathatóak, ahová ekkor ételt szükséges nekik kivinni.
2019. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!