Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Aki tömegközlekedik annak nem derogál?

Egyszerűen elegem van, hogy nem érek oda sehova, kb használhatatlan, igénytelen, és drága...

Keress kérdéseket hasonló témákban: BKV, Budapesti Közlekedési Központ, tömegközlekedés, busz, metró, villamos

máj. 31. 14:46  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Nem derogált soha, bár sokszor frusztrált a hétköznapokban. Most viszont, hogy olyan országban/városban élek, ahol a tömegközlekedés sokkal, de sokkal szervezetlenebb és rosszabb, mint a BKV, vissza is sírom. Ettől függetlenül nem fogok autót venni, amíg nagyváros belvárosában élek, mert teljesen felesleges.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/26Időpont máj. 31. 14:55 Privát üzenet
Vegyél egy autót. Problem solved.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/26Időpont máj. 31. 14:57 Privát üzenet

Mivel mész te?

Én is BKVzok és nagyon ritkán romlik el bármi, 99%ban pontosan odaérek ahova akarok.

A havi 9500 meg nem egy nagy összeg.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/26Időpont máj. 31. 15:26 Privát üzenet

Nem derogál nekem a tömegközlekedés. Ha nem tetszik a bkv akkor vegyél egy autót és járj azzal. De aztán ne sírj hogy drága a benzin és nem futja audira csak egy szakadt suzukira amigel ülhetsz délutánonként a dugóban. Javaslom indulj el korábban (hogy ne késs el) és használd a bkk.hu utazástervezőjét a futárral kombinálva. Szerintem elég pontos.

Újpest - Kelenföld vonalon ingázom munkanap (3-as és 4-es metró). Háztól házig 45 perc a menetidőm. Reggel autóval 25 perc délután 40-60 perc a dugó miatt. Én BKV-zom havi 9500 Ft-ért. Néha a Deák térről a 49-es villamossal megyek ha jó idő van, mert szeretem a Dunát.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/26Időpont máj. 31. 15:34 Privát üzenet
Derogál és lealacsonyít, ezért váltottam belvárosban kerékpárra.

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/26Időpont máj. 31. 15:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, drága, ha azt vesszük h állok a megállóban, akkor igen nagyon drága.

Nem érek oda mert. A menetrend betartási érdekében várakozunk?? Hol? A végállomás előtt 5 méterrel?

Dugó: A busz is ugyanabban a dugóban áll, mint az autó.

Suzuki: Valszeg nem azt vennék...

# 6/26Időpont máj. 31. 15:41 Privát üzenet
Szerintem is drága, pláne azért cserébe, hogy a csövesek meg a cigányok ingyen felszállhatnak, így a tömeg összetétele szar, állóhely meg alig van.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/26Időpont máj. 31. 15:52 Privát üzenet
Akkor menj gyalog te veréb, az ingyen van!

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/26Időpont máj. 31. 16:13 Privát üzenet
Pedig autóval sem sokkal gyorsabban jutsz el Pesten bárhova. Nekem van kocsim, de általában csak a hévig járok, és azzal frankón elérek a metróig, amivel továbbmegyek, és az esetek 90%-ában még gyorsabb is, mint kocsival araszolgatni a dugóban. Belvárosi közlekedésnek szerintem az egyik leglassabb módja az autó, nem is beszélve arról, hogy hol találsz parkolóhelyet. Csak azért autóval járni, mert egyesek szerint az a "menő", és a tömegközlekedés pedig "gáz", szerintem ostobaság. Hétvégén még elmegy, de hétköznap, pláne a csúcsban elég sok idegeskedést okoz a pesti autózás.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/26Időpont máj. 31. 16:54 Privát üzenet
Belvárosban kocsival parkolóhelyet találni egyenlő Herkules egyik próbájával a 12-ből.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/26Időpont máj. 31. 18:25 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Állástalan tanárnak miért abszurd az ötlet hogy átmenetileg menjen el bármit melózni, akár pénztárosnak árufeltöltőnek takarítónak? Derogál neki?
Kedves Autósok! Nektek miért derogál elengedni a zebrán a gyalogosokat?
Miért akar mindenki énekes, híresség, eltartott, vállalkozó lenni? Kezdésnek miért derogál valakinek ha főiskola után 1-2 évet gyárban kéne dolgoznia?
Vajon önbecsülési gondom van ha diplomás emberként takarítok míg más hasonló végzettségű kollegáim nem hajlandóak rá? Mert "derogál" nekik? Hát nekem is de ők mertek szólni én meg nem.
Lányok! Ez tényleg ennyire derogál nektek? (sportnak a hiánya)
Egyes öregeknek miért derogál, ha nem végzek nehéz és veszélyes munkát?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!