Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki tömegközlekedik annak nem...

Aki tömegközlekedik annak nem derogál?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elegem van, hogy nem érek oda sehova, kb használhatatlan, igénytelen, és drága...

2019. máj. 31. 14:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Vedd meg a helyet, és nincs ilyen gondod :D
2019. máj. 31. 19:58
 12/26 anonim ***** válasza:
Ne, derogál, sőt tetszik. Rendszerint nem centizem ki, hanem előbb indulok.
2019. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Azért amikor kocsival útnak indulsz,azért gondold át,hogy hová,mert autóval nem tudsz lemenni a föld alá, nem tudod használni a zárt villamospályákat és a buszsávban sem haladhatsz és ha kifogy a 24 liter benzin az autódból,ami egy bérlet ára,akkor megállsz és nem mész tovább. Peremkerületeken jobb az autó,de ben a dzsungelban káosz.
2019. jún. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Eddig a tömegközlekedést csak az utasok oldaláról fikáztuk (lásd a kérdezőt) vagy dicsértük. De nézzük a bkv oldaláról.

Állami pénzből vesznek járműveket (most abba nem megyek bele, hogy olcsóny vagy drágán). Az új buszokon sokan megpróbálnak bliccelni. Odaküldik az ellenőrőket de utálják őket mint a kakit. Az utasok egy része nagyon bunkón viselkedik. Esznek isznak, hangoskodnak a jármüveken. Ha dugó van akkor a sofőrön kérik számon hőbörögve hogy késik a busz. Egyesek teszik mindezt alpári stílusban egy 9500 forintos bérlet tulajdonosaként és közben szídják a bkk-t.

Ha nem tetszik ne használd!

2019. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

Azért nem érsz oda sehova, mert nem indulsz el időben. Ma már elég profi az utastájékoztatás ahhoz, hogy meg tudd tervezni az utad szinte percre pontosan. Ha meg valahova sokat jársz, előbb-utóbb rutinszerűen menni fog. Sokkal pontosabbak most a buszok, mint 5-10 éve.


Pont annyira igénytelen a tömegközlekedés, amennyire az utasok azok. Talán nem kéne tönkrebaszni a vadiúj buszok/villamosok belsejét.


Drága? 2019-et írunk és még mindig csak 9500 a havibérlet, kb. egy fél tank benzin árából utazhatsz egész hónapban Budapesten.

2019. jún. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy derogál vagy sem, hamarabb beérek a belvárosba villamossal, mint autóval. Ráadásul sok egyirányú utca van, parkolóhelyet lehetetlen találni, a parkolás meg kb annyiba kerül mintha megvenném azt a pár db buszjegyet.


Autóval maximum akkor szoktam menni a városba ha szakad az eső vagy 200 fok van, mert akkor inkább tartson 1 órával tovább, de ne szagoljam más izzadtságszagát a buszon vagy villamoson (ahol mellesleg lehet hogy van klíma, de sosem kapcsolják be).

2019. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
64%

Egyszer azt hallottam, hogy nem az a fejlett ország, ahol a szegényeknek is autójuk van, hanem ahol a gazdagok is a tömegközlekedést használják.


Éppen ezért nem kéne, hogy derogáljon. Abban megy tönkre a bolygó, hogy mindenkinek derogál lemondani a kényelméről ahelyett, hogy négy keréken guruló erőműveket használna, amiben ráadásul egyedül ül. Ez a luxus fenntarthatatlan: [link]



Ha fővárosi vagy, szerintem amúgy a bp.-i tömegközlekedés általában nagyon jó, csak a járműállomány elavult. Gyakorlati okát se látom annak, hogy miért ne használná az ember, egyszerűen nem gyorsabb az autó. Próbáltál kocsival bejutni a belvárosba hétköznap és leparkolni? Ha valami miatt elkésel, hát az lesz az.

2019. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Parkolás ingyenes, kocsival fél óra, bkv-val: másfél.

A busz sem megy gyorsabban mint én autóval, érdekes lenne, ha igen :)

2019. jún. 6. 14:02
 19/26 anonim ***** válasza:

Parkolás ingyenes? Budapesten? Hol? Csepelen vagy Kaszásdűlőn? Kb. ezek azok a helyek, ahol még ingyenes, és ezek nagyon kint vannak. Már a városligeti nagy ingyenes parkolót is megszűntették. Vagy diplomata vagy és azért ingyenes?



Nem gyorsabb a busz? Szerintem meg a gyakorlatban gyorsabb. Alig tudsz ma már úgy bemenni a belvárosba, hogy ne kelljen dugóban vesztegelned. Nem tudom, te hogy vagy vele, engem megőrjít az elpazarolt idő és a sok szennyező gáz, amit ilyenkor kibocsátok. Akkor már ezerszer inkább bkv, de ha jó az idő, akkor még inkább elektromos roller, bicikli, vagy e-robogó.

2019. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
A busz a buszsávban tuti gyorsabban halad, mint az autó.
2019. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!