Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Testvéremmel felére örököltük...

Testvéremmel felére örököltük a szüleink házát, ahol én lakok a családommal. Követeli a testvérem, hogy fizessem ki, de arról hallani se akar, hogy az én nevemre hitelt vegyek fel a házra, hogy fizetni tudjak. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kell az ő belegyezése akkor is ha csak a saját részem /1/2 rész/ lenne megterhelve?

Azt modja, hogy vigyázzak, mert lehet hogy ő fog kifizetni engem. Akaratom ellenére megveheti tőlem a fele részt és kirakhat családostul? ő a saját házában él, gyermek nélkül. Ilyenkor a bíróság dönt, hogy ki fizet ki kit?


2019. jún. 1. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy vehetsz-e fel hitelt a házrészedre, a banktól kérdezd meg, ehhez nem valószínü, hogy kell bármiféle beleegyezés a társtulajdonostól.

Ha nem akarod eladni, akkor erre nem kötelezhet. Viszont - elég sok jogi huzavona után - kérheti a közös tulajdon megszüntetését és az ingatlan elárverezését.


Javaslom, hogy keress meg egy ügyvédet, és töle kérj mindenre kiterjedö infomációt.

2019. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%
Remélem addig is fizeted neki a lakbért, vagy csak úgy ingyen laksz az ő tulajdonában is? Ha van esze, ezt is behajtja rajtad.
2019. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Haszonélvező vagy? Akkor kuss a neve a tesókának. Nem tehet semmit. Szerencsére.
2019. jún. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kettesnek: nem fizetek lakbért, képzeld el, mivel ő meg nem fizet semmit a javításokba, még az adót sem fizeti, mert mint sokan ő is elfelejti, hogy nem csak jogai, hanem kötelességei is vannak. A házban 6 szoba van, amiből mi csak 3-at használunk, a másik 3 kulcsra van zárva és a tesóm lomjaival van tele, tehát a fele házat használja.
2019. jún. 3. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy eladjátok, vagy ki fizeted a részét. Ez a két lehetőség van csak. Szerintem ha hitelt veszel fel rá, és kifizetés a részét ahoz már neki semmi köze,mivel a te házad lesz, annyi jelzàlogot veszel fel rá amennyit akarsz. Vagyis jogilag lehet, de nem értem mi problémája vele ha úgy is ki lesz fizetve és mehet a dolgára, utána meg a tiéd lesz a ház. De mindenképp egy ügyvédhez kell fordúlnotok. Még azért azt megkérdezném, biztos hogy szükségetek van 6 szobás házra? Nem lenne érdemesebb eladni? Érzelmileg kotődsz a házhoz? Mert ilyen esetekben nem szabad értelmileg döntéseket hozni.
2019. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ő 20 éve elköltözött, azóta én csinálok mindent egyedül a házon, hát sajnálnám eladni.Ahhoz hogy kölcsönt vehessek fel kell az ő beleegyezése is, mert a fele ház az övé. Az alacsony kamat miatt vennék kölcsönt ingatlanvásárlásra, és nem egy általános kölcsönt bármire magasabb kamattal.viszont nem hajlandó velem bejönni a bankba aláírni a papirokat, és elmagyaráztatni magának a dolgokat. Elég jól keresek, így a kölcsön nem lenne probléma, meg már van egy kevés pénzem megsporolva is.
2019. jún. 20. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!