Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó annak akinek a munkája a...

Jó annak akinek a munkája a hobbija?

Figyelt kérdés
Egyszer beszélgettem valakivel. Mondta hogy sokszor hétvégén is otthonról dolgozik, (szabad napon) meg hogy a munkája a hobbija. Én meg mondom hogy az tök jó dolog ha így érez a munkája iránt. ő meg vissza válaszolt valami olyat hogy "dehogy jó ". Amit nem tudtam hirtelen mire vélni. Akkor én mi a francot szóljak, aki konkrétan utálja a munkát?
2019. jún. 6. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az sok mindentől függ, mert vannak tényezők, amelyek megkeseríthetik a legkedveltebb munkát is.


- hülye főnök vagy kollégák vagy ügyfelek vannak hülye elvárásokkal

- egyszerűen túl sok a munka

- nem úgy végezheti az illető, ahogy szeretné

- nem elég változatos

stb.

2019. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó annak aki a hobbijából él és ez nem jár nagy kompromisszumokkal. De ez a legritkább. Mindegy, hogy mibe vágsz bele. Ha elkötelezed magad valami iránt, az lemondásokkal fog járni és egyszer csak azt veszed észre, hogy amit régen szerelemből csináltál, az már szükség. Lehet bármilyen kreatív munkád, még ha nincs is főnököd előbb utóbb azt veszed észre, hogy az ügyfelek kötik meg a kezed, és akkor az önkifejezés átfordul kiszolgálásba, főleg ha még határidők is vannak. Nehéz dolog ez.
2019. jún. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha utálod a munkát akkor hagyd ott.

Minek olyan helyen lenni amit utálunk??

2019. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak, akik vagy az alapmentalitásuk-, vagy a megtanult szakterület végett valóban így gondolják, hogy "a munkája a hobbija", vagy mert valóban ért is hozzá, vagy mert jól keveri a kártyákat... Ez leginkább olyan ágakra vonatkozik, ahol dől a lé: coach, MLM-es, kereskedő, pénzes terület, biztosító, stb. Így nézve én is azt mondanám, hogy "a munkája a hobbija".

Viszont: aki benne van ebbe a mókuskerékben, az érzi, tapasztalja is ennek az árnyoldalát. Mert pl.: vagy mert a pínz elvakítja, így éjszakáig dorbézol, vagy mert állandóan csajozik, de egyet sem tud megtartani, és mondjuk emiatt sem tud/mer családot alapítani, esetleg beszólhat valami egyéb függőség is.

Azaz: hiába van nekem egy Maserati-m, ha boldogtalan vagyok benne.

2019. jún. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ilyen vagyok. 14 évesen magamtól kezdtem el programozással foglalkozni, végül programozó lettem, vagyis webfejlesztő. Ebben kezdtem el dolgozni, élveztem is sokáig, de a munka és a hobbi más. Pár éve játékfejlesztés a hobbim és ugye ez úgy megy, hogy eléggé hiány van programozókból és nem is kell keresnem munkát, inkább visszautasítani. Végül elvállaltam 1 projektet. Szeretek játékfejlesztéssel foglalkozni, de amikor meg van szabva, hogy mit KELL megcsinálni az teljesen más. Ha eléggé nagy szabad teret kapok és nem "kényszerítve vagyok" az tényleg jó. Általában szerencsére elég jó feladatokat kapok, de vannak azért unalmas, monoton, vagy épp számomra nem a legjobb feladatok is. Nekem ez nem okoz demotiváltságot, de másoktól hallottam olyat, hogy "30 év fölött már nem fogsz saját dolgokat csinálni, csak pénzért dolgozol".


Párkapcsolatokban nem épp előnyös az az életmód, hogy hajnalban kelek 2 óra út, 8 óra munka, 2 óra út haza és otthon még 5-7 óra munka/játék/megbeszélés/szórakozás...


Meg van ennek a dolognak az előnye és hátránya is, de inkább élvezze az ember azt amit csinál, főleg ha napi 8 órában csinálja. Viszont jobb mértéket szabni, mert kapcsolatok kárára mehet (egyeseknél egészségre is) a túlzott "munka".

2019. jún. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!