Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A feministák miért nem ott...

A feministák miért nem ott tevékenykednek, ahol tényleg szükség van rá?

Figyelt kérdés

A Magyarországi és Európai, Amerikai feministák túlzásba viszik.

A fejlett országokban már bőven egyenjogúság, egyenlőség van.

Nincs diszkrimináció a nőkkel szemben.

Ezt csak a feminista nők képzelik be maguknak.


Számomra felháborító, hogy itt pampognak pitiáner dolgokért, míg egyes afrikai, közel-keleti országokban nyugodtan meg lehet erőszakolni a nőket, vagy savval leönteni, ha nem akar hozzámenni ahhoz az erőszakos férfihez, akit a családja választott ki neki.


De ők inkább hogy kiállnának ezen nők jogaiért, olyanokkal foglalkoznak inkább, mint az egyenlőtlen fizetés meg hogy nem vesznek fel anyukákat a munkahelyekre, meg hogy alig vannak női vezetők.


Szerintem ott kell előbb tevékenykedni, ahol a legnagyobb a szükség rá.



2019. jún. 7. 14:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%

"Az emberek képesek elhinni, hogy ha forradalmárnak öltöznek, már nem kell forradalmárként viselkedniük."

- Banksy

2019. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%
Egy "forradalmi tevékenységnek" mások a következményei olyan országban, ahol bárkit meghurcolnak, aki ezt nehezményezi, illetve olyan országban, ahol ezért korbácsolás (vagy egyéb erre felé nem elfogadott megtorlás) jár.
2019. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
Mert megtehetik hogy itt nyafogjanak pitiáner dolgokért. Mit vársz tőlük egyébként, hogy menjenek el iszlámföldre táblákkal hirdetni a nemi egyenjogúságot, nem telne el sok idő hogy egy kövezés céltáblájaként végezzék. Értem mit mondasz és egyetértek, de még a modern civilizált országokban, lehet hirdetni a nézeteidet különösebb következmények nélkül addig ott komoly büntetés jár érte, szóval nem sok mit tudnak tenni. Van néhány női országvezető de azok is mit csináljanak, üzenjenek hadat minden iszlám országnak a női egyenjogúság nevében? Amíg az ottani férfiak nagy része nem kezdik el támogatni a nők "felszabadítását" addig a nők önmagukban kevesek és erőtlenek tényleges célok elérésében, az arab ilyen népség, nekik rendben van és természetes ha megerőszakolhatnak és agyonverhetnek egy élő embert csak mert vagina van a lába között és nem pénisz. Most az a pár kövér hisztis amerikai femináci nem sok mit tud tenni az ügy érdekében.
2019. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

4


Csak én nem értem, hogy ez hogy kapcsolódik a feminizmushoz?

2019. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

38% Ez remélem irónia...ha nem akkor kezeltesd magad.

remélem nem arra akarsz kilyukadni, hogy a megvert nők tehetnek az esetről, mert nem tettek a férfiak kedvére?

2019. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
35%
Azt kérdezed miért nem ott tevékenykednek, ahol tényleg szükség van rá? Mert képmutatók, azért.
2019. jún. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

Egyszer olvastam egy (ha jól emlékszem) egyiptomi feminista nő írását arról, hogy észrevett egy jelenséget: az adott terület antifeministái mindig azzal jönnek "Miért akarsz jobbat, mikor örülnöd kéne, hogy legalább annyid van, amennyid?"

A nyugati férfi azt mondja a nyugati nőnek, hogy "nézd meg, hogy élnek a harmadik világbeli országokban! miért nem örülsz, hogy téged nem verünk halálra, amikor csak akarunk? miért nem vagy hálás? így is bánhatnánk veled, de nem tesszük, szóval mi lenne, ha inkább hallgatnál rólunk, és másokkal foglalkoznál?" Viszont az egyiptomi nő azt írta, hogy a szüleitől pont ugyanezt kapta meg,mikor az ottani nők sorsa miatt aggódott " Mit meltatlanokdsz? " kérdezték."Örülhetnél, hogy nem vagy közel keleti! Ha oda születsz, még annyi jogod sem lenne, mint itt!"

Mondják mindezt úgy, hogy Egyiptomban hatalmas probléma az FGM, és gyakorlatilag minden nőt zaklatnak életük során legalább egyszer.

De ez nem áll meg itt. - folytatta az egyiptomi nő.

Egy iráni nőnek meg azt mondják, hogy" örülj, hogy Teheránba születtél, és ne meltatlankodj a sorsod miatt! Ha az egyik szegény, visszamaradott faluba születtél volna, akkor lenne okod panaszkodni, hiszen ott tényleg szörnyű helyzetek vannak, de így nem! Neked nincs okod panaszra!" A falvakban pedig azt mondják a nőknek hogy örüljenek, hogy most születtek, és nem a nagyszüleink idejében, mert most minden ezerszer jobb a nőknek.



Nyugaton a tájékozatlan emberek (90%ban férfiak), akik nem ismerik sem a nyugati feminizmust, sem az Afrikai feminizmust, sem a keleti feminizmust hőbörögnek olyan dolgok miatt, amikről vagy fogalmuk sincs, vagy pedig szintén tájékozatlan, de dühös férfiaktól hallottak.

A lényeg egyszerű: figyelmen kívül hagyni a nyugati feministák keleten, vagy délen történő munkásságát, és az ottani nőkért létrejött segélyszervezeteket, és elérni, hogy az itteni nők befogják a szájukat.

Ki vagy te, hogy ilyen dühösen próbáld megszabni egy mozgalomnak, - egy olyan mozgalomnak, ami nem érted létezik - hogy mivel foglalkozzon? Az, hogy a nőket mondjuk megcsonkitjak bizonyos helyeken nem azt jelenti, hogy az itteni családon belüli erőszak kevésbé fontos.

Ezt kapd ki: mindkettő fontos, és mindkettővel foglalkozni kell.


Szerintem még te is be tudod látni, hogy mekkora nonszensz ez az érv ha így nézel a dolgokra: Afrikában az iskolákban sokszor még rendes tantermek, vagy tankönyvek sincsenek, sőt, a tanároknak sokszor a porba kell irniuk, mert nincs tábla meg kréta.

Erre mit látsz az önző magyar tanaroktol? Hogy a saját bérük miatt panaszkodnak, ami mellesleg sokszorosa az afrikai tanárokénak.

És mire fel pampognak?

Amíg Afrikában a porba írnak a tanárok negyedannyi pénzért, addig nekik nincs joguk panaszkodni! Oldják meg a tanárok helyzetét Afrikában!


Na, a tanárok sztrájkjait is hülyeségnek tartod, hiszen valahol rosszabb a tanárok helyzete, mint itt, vagy a hoborgest megtartod a feministáknak, akiknél kb ugyanez a helyzet?


Kell ide még feminizmus. Ez a fajta hozzáállás is mutatja.

2019. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

A kettő miért zárja ki egymást? Mármint hogy csak "itt", vagy csak "ott" lehet tevékenykedni? Amellett persze, hogy ennek nagyrészt földrajzi okai vannak (és meg mert az afrikai és közel-keleti nőjogi aktivistákat és feministákat egyáltalán nem prezentálja a nyugati mainstream média, így valószínűleg nem is jut el hozzád), te személy szerint mit értesz a "túlzásba viszik" alatt? Én tudom, hogy számos irányzata van a 21. századi feminizmusnak, képtelenség egy kalap alá venni az összeset, de ez csak az egyik dolog, a másik, ami lényegesebb, hogy Magyarországon például alig-alig van jelen, vagy inkább semennyire sem bármilyen feminista mozgalom, -emiatt aztán igazán nem kell aggódnod-, de úgy mégis, talán amiben képes egyetérteni a sok önmagát feministának valló ember, hogy a nők (és gyerekek) elleni erőszak erősen jelen van a nyugati társadalmakban is. Nézz meg nyugodtan pár statisztikát és olvass el néhány tanulmányt a családon belüli erőszakról, vagy nemi erőszakról és zaklatásról, vagy a -többek között Magyarországon is társadalmilag teljesen elfogadott- slutshamingről, vagy amit éppenséggel te is írtál, a munkaerőpiaci diszkriminációról. Elképzelni sem tudom, hogy hogy lehet ezekre mind-mind félvállról és érzéketlenül azt mondani, hogy hülyeségek és csak "túlzásba viszik".

Egyébként sehol nincsen egyenlőség, és ezt értsd szó szerint. A "fejlett társadalmakban" sem, bármennyire is szeretik néhányan az egekbe magasztalni a nyugati országokat.:)

A kérdésedben egyébként ellent mondasz magadnak. Leírod, hogy itt állítólag nincs diszkrimináció a nőkkel szemben, aztán pár sorral alább meg azt, hogy hiába van munkaerőpiaci diszkrimináció az anyukákkal szemben, nem ez a fontos. (A fontosság meg aztán igencsak szubjektív, neked, ha nem vagy az, elhiszem, hogy nem fontos, de tudod az ember azért ember, mert képes az empátiára.)

Én azt mondhatom, hogy igencsak kritikus vagyok a nyugati feminizmussal szemben, pont ezért, mert még pl. az Egyesült Államokon belül is csak a fehér, leginkább hetero és közép- és felsőosztálybeli nőkre koncentrál, holott nyilván nem ők vannak a legnehezebb helyzetben, pl. érdekérvényesítésben, diszkrimináció terén és reprezentáltságban sem. Ezért (is) érdemes minél több afrikai, közel-keleti és ázsiai feministát és nőjogi aktivistát, mozgalmárt megismerni, de én személy szerint mondjuk nagyon ajánlom a 20. századi Amerika számos kiváló fekete nőjét is, mint (csak néhány klasszikust megemlítve) Nina Simone, Angela Davis, Coretta King és Maya Angelou, mert elképesztően inspirálóak, és kellőképpen feministák, még akkor is, ha nem mindegyikük tartotta magát annak, mert nem is ez a lényege az egésznek. Persze, csak akkor, ha valóban érdekel az egész, mainstream feminizmuson túlmutató tevékenykedés is, és nem csak provokáció a kérdésed.

2019. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

,,Ki vagy te, hogy ilyen dühösen próbáld megszabni egy mozgalomnak, - egy olyan mozgalomnak, ami nem érted létezik - hogy mivel foglalkozzon? Az, hogy a nőket mondjuk megcsonkitjak bizonyos helyeken nem azt jelenti, hogy az itteni családon belüli erőszak kevésbé fontos."


Minden európai országban az alkotmány szerint EGYENLŐ jogaik vannak a nőknek és a férfiaknak. A Közel-Keleten és Észak-Afrikában ez nincs így, ezért Isten bocsássa meg, de a ,,tájékozatlan férfi" gondolkodásommal képtelen vagyok komolyan venni az itteni feministákat.


A családon belüli erőszakért pedig nem mindig a férfi a felelős, és még ha többnyire a férfiak a felelősek, akkor sem feledkezhetünk meg arról, hogy NEM MINDIG, de a nyugati feministák mégis ezt teszik. Előfordul bizony, hogy nem a részeg ,,tájékozatlan férfi" veri az asszonyt vagy a gyereket, hanem bizony a nő veri a gyereket. Vagy mindketten verik a gyereket. Ne csináljunk úgy, mintha erre nem lenne példa. A ,,férfierőszak" épp olyan primitív fogalom mint a ,,cigány bűnözés."


,,Kell ide még feminizmus. Ez a fajta hozzáállás is mutatja."


Éppen hogy nem kell, ez a fajta hozzáállás is mutatja. Finoman szólva átestek a ló túlsó oldalára, a 20. századi feministák tényleg csak egyenlő jogokat akartak, ma meg már ott tartunk, hogy a feministák szerint mindig a férfi a hibás a családon belüli erőszakért, mindig mindenhol kevesebbet fizetnek a nőknek mint a férfiaknak (ami szintén egy megalapozatlan állítás), meg női kvótákat követelnek a feministák, holott a kvóta éppen azt jelenti, hogy nem tartjátok egyenlőket a nőket és a férfiakat (más különben nem lenne szükség a kvótára, ez ellentmondás, és képmutatás), és még folytathatnám a sort.


Ti feministák bevágjátok magatok és a nőket úgy általánosságban az áldozati pózba, pedig NEM vagytok elnyomva.


De ezt egy hozzám hasonló ,,tájékozatlan férfi" nem értheti, te igen is el vagytok nyomva, Angela Merkel, Erzsébet királynő, Brigitte Bierlein, Zuzana Čaputová is mind elvannak nyomva. Elnyomja őket a ,,tájékozatlan férfi" patriarchátus, annyira, hogy államfővé degradálták őket, undorító, ez a jogaik sárba tiprása. Ja nem...

2019. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
24%

#9 Előre szeretném közölni, hogy ha nem tudsz higgadt hangnemben válaszolni, akkor ne válaszolj.

(És nem az általad idézett emberke vagyok)


Kívánom neked, hogy sose kelljen megtapasztalnod azt a különbséget, hogy mi van az alkotmányba írva, és mi a valóság. Mert ugye a gyerekedet verni is törvényileg tiltott, de én nagyon nem úgy látom, hogy ezt mindenki úúúgy betartaná, jó állampolgár módjára. Már csak azt tekintve is, hogy magyarok többsége szerint létezik olyan ok, amikor meglehet ütni a gyereket.:) Érzed azt, hogy miért butaság az alkotmánnyal érvelni?


Szerintem nem szükségszerű leírni állandóan, hogy nem mindenért mindig a férfi a felelős. Egyrészt ezt mindenki tudja, másrészt meg soha senki nem mondta (nyugodtan bizonyítsd be az ellenkezőjét), hogy mindig és mindenért a férfiak felelősek. Abba kéne hagyni végre a nyafizást, és nem mindent magadra venni. Továbbá belátni azt a tényt, hogy mindig is, és most is a zaklatások, kiváltképp a szexuális indíttatású támadások és az erőszakos bűncselekmények elkövetői túlnyomó többségben férfiak. Mi a konklúzió? Nem, nem az, hogy te is az vagy (mármint én nem tudhatom persze), hanem az, hogy ezeknek az elkövetői nagyrészt férfiak. Nem olyan nehéz ezt megérteni. Ne legyél óvodás, kis "tájékozatlan férfi". Hogy várod el egyáltalán így, hogy komolyan vegyelek? Mitől lettél ilyen frusztrált, vagy mi ez a sértettség?

2019. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!