Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van rajtam kívül, aki...

Más is van rajtam kívül, aki nagyon magányos, és úgy érzi, már fiatalon szétcsúszott az élete?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, és öngyilkos gondolataim vannak, mert nem bírom elviselni a tudatot, hogy semmi nem lett belőlem. Nem tudom, ki vagyok. Kora kamaszkoromban megváltoztam, átestem néhány traumatikusnak nevezhető élményen, és azóta úgy érzem, hogy őszintétlenül élek, és mindent magamba fojtok. A szüleim gyakorlatilag nem neveltek, mindent rám hagytak, és nem tanultam meg, hogy mihez tartsam magam. Középiskolában még szorgalmas, sziporkázó tanuló voltam, 20 éves korom körülre ez megváltozott - nem az értelmi képességeim, hanem a motivációm tűnt el. Nem bírtam eldönteni, hogy mi legyen belőlem, annyira megrémültem attól, hogy egész felnőtt életemet meghatározó döntést kell hoznom. És pontosan ugyanígy vagyok vele most, hét év elteltével is. Olyan vagyok, mint egy kamasz, úgy is nézek ki, mint egy kamasz, és az élethelyzetem is olyan. Még olyan dolgokon se estem túl, mint első igazi szerelem. Olyan, mintha minden, amit csináltam volna, csak zárójelbe lett volna téve, mintha nem gondoltam volna semmit komolyan, mert vártam arra, hogy megjön valami igazi ihlet, amikor majd igazán beletehetem magam valamibe, de ez nem jött el. Semmi nem önazonos, amit csináltam/csinálok. A fejemben van egy kép, egy megérzés arról, hogy mi minden lehetnék, tudva azt, hogy mihez van érzékem és mi érdekel, és látom halványan, mint egy mozit, de ha a megvalósításra kerülne sor, ezer gátló gondolat jut eszembe, amik leginkább arról szólnak, hogy milyen hülyén nézek ki mások szemében meg mit gondol rólam a családom, és elgáncsolom ezekkel magam. Következetesen ellene megyek az érdeklődésemnek, és szép lassan meghalok belül. Ezzel oda jutottam, hogy most már semmi nem érdekel, fél napokat töltök ágyban, semmit nem mozgok. Nem is ismerek más ilyet, aki direkt nem azt választja, ami érdekli, mert bebeszéli magának, hogy nem lesz elég jó, mint életút, hanem rákényszerít magára olyasmit, amit utál. Nem tudom, mitévő legyek. Jártam szakemberhez, de őszintén nem látom, hogy érezné, mennyire szenvedek ettől, vagy hogy lenne megoldása. Nincs olyan ismerősöm, aki erőt tudna adni vagy emlékeztetne, ki vagyok valójában. Olyan, mintha kimaradt volna 10 év az életemből, amikor őszintén próbálgattam volna a korlátaimat. Én őszinte gyerekkorom óta nem voltam, mindig színleltem, és most el vagyok veszve, és senki nem érti, hogy hogy tarthatok még itt.
2019. jún. 9. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire vársz? Nem vagy te hülyegyerek. Változz. Légy öszinte nyitott kedves. Ahogy viszonyulás sz emberekhez, ők úgy viszonyulnak hozzád. Ezt tapasztalatból mondom. Figyelj 1x élsz, kezd el, ha sajnálod magad, az senkit nem érdekel. Mindenki magával foglalkozik.
2019. jún. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Óh, ez érdekes. Mert elég idős vagy már, és úgy sem tudod a dolgokat helyrerakni magadban.

Én is ilyen vagyok, hogy csinálnék valamit, aztan lebeszelem magam, mert hogy mit szolna a családom... (Amugy semmit, csak ez az én gátlásom, mindenben ez a godolat fog vissza). Csak hogy, en 18 vagyok, még tanulok, a szuleimnek eleg sok beleszolasuk van a dolgokba.

DE te már bőven felnott vagy. Senki nincs aki visszafoghatna teged, azt csinálhatsz amit akarsz, a családodnak sincs már beleszolasa a dolgokba.

Nekem is van egy ismerosom, akit a szulei kb. nem neveltek, mindig azt es ugy csinalt ahogy akarta. De most 18 evesen, o is rajott, h ezzel kb. elbaszták az életet.

Engem meg neveltek, de mások tiszteletén kívül mást nem tanultam toluk, amit ma is használnék. Csak lett egy szorongó, introvertált személyiségem, de qrva udvarias vagyok xD Ennyim van.

Keress olyan ertékeket/elveket amik alapján élheted az életed, ha nem mutattak neked ilyeneket, keress magadnak.

Na meg azert nem csinálsz semmit gondolom, mert nem várják el. És soha nem is vartak sokat, igy nem kellett sok mindent csinálnod.

2019. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Igen, és akár én is írhattam volna ezt a kérdést. Szintén elveszettnek érzem magam, bár én még nálad is fiatalabb vagyok. A középiskola utolsó évében nem tudtam választani, hogy mit tanuljak, ezért úgy döntöttem, hogy kihagyok egy évet. Elkezdtem dolgozni, és úgy gondoltam, hogy az egy év alatt majd kitalálom, hogy mi legyek. Nem sikerült. Már nem dolgozom és nem is tanulok. Úgy érzem, hogy kezdek meghalni belülről.

Többféle pályán, területen elképzeltem magam. Talán még képességem is lett volna hozzájuk. De én mégsem tudtam választani. Talán megijesztett a gondolat, hogy ez a döntés az egész életemet befolyásolhatja.

Mostanra viszont elvesztettem a motivációt a tanulás, a munka és talán az egész élet iránt is. Egy ideje csak itthon vegetálok, és a napjaim nagy részét a szobámban, az ágyamban töltöm. Az öngyilkos gondolatok engem is gyötörnek.

2019. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
Most én is magányos vagyok 24N
2019. jún. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudod ahhoz hogy Te válaszd amit szeretnél ahhoz olyan családba is kell születni, akiket én ismerek vegyes végzettségekkel ott a szülőnek is bele kellett nyomni a pénzt mondjuk egy idegennyelvbe, és akkor még nem is orvosi képzésről beszélünk.

Aki meg túlgondolja az életet és 30 éves korára sem csinált semmit, azokból lesz egy világtalan ember.


Nekem ilyen problémám nincsen, mert tudom hogy munka és munka között nincs különbség. Lehet egy diplomás keres idehaza annyit mint én külföldön fizikai melóval, de a komoly munkának általában nincs vége egy munkaidő leteltével, míg én lerakom a holmimat pontba X órakor, és előttem a szabadidő olyan fizetés mellett, aminél többet már csak egy kinti meló nyújtana.

Élem az életet, és nem hogy a kutya nem látja, de nem is foglalkozik vele senki hogy mit végzek, mert ízléses emberként nem mondja meg senki :)

Amit egy diplomás megengedhet magának azt ugyanúgy én is, akkor meg miről kéne beszélnünk? Itt már csak az önbecsüléssel lehetnek gondok ha nem azzá lettél, ami szerettél volna.


Ne azokkal próbálj azonosulni akiket tömnek pénzzel általános sulis koruk óta, mert azoknak már akkor látják a jövőjük főbb vonatkozásait, ezek a fiatalok már csak annyiban dönthetnek hogy mi érdekli őket jobban mondjuk 2-3 irányzatból.

2019. jún. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is elcsesztem..és már mindenféle korláttal is elvettem a kedvem a lendületes változtatástól. Voltam pszichonál is,de nem a megfelelő embernél. Keresek még másikat, de én addig is spirituális oldalról próbálom megközelíteni, mert kizárt dolog, h szenvedni kéne ebben a helyzetben, csak nem látom át teljesen. Pl legutóbb Tolle: Most hatalmát hallgatgatom. Csak azért írom, hátha így megtalálod magad
2019. jún. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!