Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez az extrovertált-introveetál...

Ez az extrovertált-introveetáltság mióta divat itt, ha valaki othhon ül az egyből introvertált?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egy baromság, nem lehet felosztani így az embereket

2019. jún. 10. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem pedig de.
2019. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Király. Köszönjük a véleményed, bizonyára a tiédet jobban figyelembe vesszük, mint értelmes emberek kutatásainak az eredményét. Azért próbálkozz még gyakorin osztani a tudásod, hátha valaki megjutalmaz valamivel. De talán te is megjutalmazhatod magad egy könyvvel, mert hogy nem tudod mi az az introvertált és extrovertált, az biztos.
2019. jún. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Köszönjük építő jellegű megmondásodat.
2019. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kellene így felosztani az embereket, ettől még lehet. :) Vannak akiknek biztonságot ad, segít az, ha meg tudják nevezni a jellemzőik egyes részeit és besorolhatják valahova. Segít abban is, hogy jobban megismerjük magunkat, vagy akár megértsük azt, hogy mások miért reagálnak másképp adott helyzetekben mint ahogyan mi tennénk.

Rólam még mindezek előtt megállapították, hogy zárkózottabb, komolyabb vagyok, és egyszerűen nem is értettem honnan veszik ezt, mert sok barátom volt, jártunk mindenfelé, és rengeteg hülyeséget csinaltunk, de így utólag már felfogom hogy ezen belül is láthattak zárkózottnak, egyszer meg durván le lettem eminensezve, akkor is értetlenkedtem, hogy akkor hogy lehet két hármasom... Szóval mióta tesztek vannak, én töltöm amit csak lehet, mert talán nem olyan vagyok mint amilyennek gondolnám hogy látszok, és ott is introvertált és még három betű vagyok. Nem kell ennek akkora jelentőséget tulajdonítani szerintem, mert a teljes személyiség sokkal komplexebb ennél, nem fogja az egészet lehatárolni egy-egy erősebb jellemvonás. Viszont sokaknak ez lehet egyfajta segítség, hogy behatárolják magukat, belehelyeződjenek a világba.

2019. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy hangzott, mintha introvertáltnak lenni sértés lenne. :D


Ezt nem úgy kell elképzelni, mint két elkülönülő dobozt, ahol az egyikben az introvertáltak vannak, a másikban meg az extrovertáltak. Inkább úgy, mint egy vonalat, aminek az egyik végén az extroverzió, a másikon az introverzió van és a két vég között egy csúszka jelzi, hogy az illető személyisége melyikhez áll közelebb. Mindenkiben van ez is, az is, de mindenképpen közelebb áll valamelyik szélhez, mégha ez az eltérés csak mikroszkopikus is.


Nálam a csúszka annyira egyértelműen az introverzió irányába van elcsúszva, hogy sosem tudnék azonosulni olyan emberekkel, akik ugyanilyen mértékben az extroverzió oldalra csúsztak.

Tehát igencsak fel lehet osztani így az embereket. Nem végletesen és nem csak ez határozza meg őket, de attól még ez egy fontos jellemvonás.

2019. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vree ***** válasza:

Teljesen igazad van. A fenti első ikúlájtosok meg hozzák a szokott GYIK színvonalat. :D Nyugodtan hátbaveregetheted magad, hogy önállóan is rájössz dolgokra, nem csak beállsz a hívő sorba.


Létezik egyébként olyan megnevezés is, hogy “ambivertált”. Ez ismerősökkel nyitott, idegenekkel zárkózottabb, és egyaránt értékeli a társaságot és a magára fordított időt. Azaza mint...Kábé mindenki?

Ha kedves elsők a fejüket is használnák néha, talán szöget ütne, hogy milyen fura, hogy két szélsőség közül kötelezően az egyikbe kell esni.


(4-5nek köszi a rendes válaszokat, ezekkel értek én is egyet. Ez lényegében csa’ egy általánosító mutató.)

2019. jún. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Igaza van a kérdezőnek,ugyanis ma úgy is lehet szociális életet élni,hogy ki sem kell mozdulnod.


Neten beszélgethetsz emberekkel.


Most akkor ki az introvertált?Az,aki 0-24-ben facebookon dumál a haverjaival,vagy aki egyedül járja a természetet?


Másrészt ha én a városban sétálok egész nap egyedül,akkor extrovertált leszek?

2019. jún. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!