Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Szüleim lelki terroroztatnak, mit tegyek?

Félévkor kibuktam az egyetemről, apám utál engem, azzal fenyeget hogyha átsorolnak vagy megbukok valamiből megint, kidob a házból és elkült segédmunkásnak. Mérnökit tanulok, nehéz a matek meg a programozás, de szeretem amit csinálok, de apám már azóta gyűlöl, amióta mérnökit választottam az orvosi helyett,pedig apám is mérnök, meg a báttyám is azt tanulta, mégis jobban szereti, mint engem. Otthon nagy a nyomás, lelki terror meg minden van, ami már idegesít. Elköltözni tudnék, csak nincs annyi pénzem és nem tudnék dolgozni egyetem mellett. Magyart se beszélem meg nem is értem jól, mert külföldi vagyok. Mit tegyek? Tudtok javasolni valamit, mert a szüleim a rosszélethez húznak engem, minthogy a jóra, amit nem érdemlem meg.

Keress kérdéseket hasonló témákban: egyetem, család, probléma, élet, lelki terror, mérnök, orvosi

jún. 10. 22:09  Privát üzenet  

A válaszok
Mennyi idős vagy? Apádnak sem jötelessége 30 évig eltartani... ha valami nagyon nem megy, azt nem kell erőltetni, ha pedig annyira az az álmod, akkor csináld munka mellett. A tesóm jogi diplomát szerzett úgy, hogy közben dolgozott egy irodában, szóval olyan nincs, hogy neked kizárt a munka.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jún. 10. 22:14 Privát üzenet
nagyon szomorú lettem.. miért nem engedik a szülők, hogy megtalálj a saját útját az ember? Próbáld meg nyugodt időszakban megbeszélni - anyukáddal is , hogy ez érdekel, ezzel szeretnél foglalkozni. Egy betegnek sem jó, ha olyan orvos foglalkozik vele, aki nem szereti a hivatását. Nem fog gyógyulni. Hova jársz? BME?

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jún. 10. 22:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

20 éves.. És BME igen..

De szüleimmel nem lehet beszélni, látni se bírnak

# 3/5Időpont jún. 10. 22:37 Privát üzenet
Te egyébként ázsiai származású vagy?

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jún. 11. 13:53 Privát üzenet
Én orvosira jártam, nem jöttem ki a szüleimmel, elköltöztem. Dolgoztam mellett, meg eleinte koli (kb 15e Ft/hó) aztán albi barátnál (30e Ft/hó) + egyéb költségek. Nem mondom, hogy könnyű volt, de a büzskeség nagy úr.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jún. 11. 14:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az egész életem szociális szorongásban telt el, pedig a szüleim mindig is szerettek, dicsértek. Miért lettem ilyen?
Ha nem értek gyermekkori sérelmek, sőt a szüleim szeretnék, miért vagyok önbizalom hiányos, lelki beteg?
Szerintetek hogyan fogadnák a szüleim, hogy ha megölném magam?
Sok helyen olvasom, hogy sok ember el akarja venni a gazdagok pénzét. Na most ezért a pénzért én is meg szüleim is megdolgoztunk. Mit lehet tenni?
Nem értek lelki sérelmek, mégis mulya, esetlen, zárkózott, félénk ember vagyok, aki soha nem járt el semmilyen társaságba. Mi az oka hogy ilyen lettem, pedig a szüleim szeretetben neveltek fel?
Erre mi lehet a magyarázat? Ha a szüleim elmennek vendégségbe egy bizonyos emberekhez, másnap olyan mintha sokkot kaptak volna. Többit alább.

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!