Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érti a pénzt, mit tehetek...

Nem érti a pénzt, mit tehetek vele?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék életévet sem nemet írni, egy fennálló probléma, hogy családban valaki nem érti, hogyan kell visszaadni, pénzzel bánni, kvázi 1 gombóc fagyiért ad 20 ezret holott van nála apró, de nem érti.


Mit tegyek? Próbálom tanítani, de matekból is fel van mentve, fejlesztésen meg törteket meg geometriát tanítanak neki. ( jó tudom, év év vége, de akkor is ).


Köszönöm a megértéseteket, ha lehet ne személyeskedjetek mert az nem túl nagy segítség.


2019. jún. 12. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Kevés az infó, kéne tudjuk a korát.


Autista? Vagy valami hasonló állapota van?


Miért van felmentve matekból?

2019. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se vagyok jó matekból,mégsem volt ezzel problémám. Tudok a pénzzel bánni. Szerintem ott nem a matek a gond.
2019. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Diszkalkulia. Oda kell rá figyelni, hogy lehetőleg ne legyen nála nagyobb mennyiségű pénz. Csak amennyi éppen kell. Nálunk idős rokonnál teljesen més okból (időskori demencia), de ugyanez a helyzet.
2019. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Matek felmentéshez nem elég, ha valaki simán gyenge matekból, ahhoz diszkalkulia kell, és abból inkább egy súlyosabb eset. Súlyos diszkalkulia esetén pedig sajnos van ilyen. Egyszerűen nem látja át az illető a nagyságrendeket. Nagyon mást nem lehet csinálni, mint receptszerűen, algoritmusszerűen megtanítani neki, hogy hogyan kell kiszámolni az ilyeneket, meg persze használjon az illető inkább bankkártyát, ott nem kell érteni, mi történik.


Hosszú távon meg egy olyan párra vagy segítőtársra van szüksége az illetőnek, aki átveszi helyette a pénzügyeket. Akkor sem biztos, hogy egy sima bevásárlás könnyű menet lesz, mert a mértékegységek alkalmazása, az árak összehasonlítása is gondot okozhat. Vagy mondjuk kiszámolni, hogy ha most 10 óra van, és délután 3:30-kor megy a vonatom, 45 perc az út, akkor mennyi időm van még a hátralevő feladataimra. Sajnos ha egy rosszindulatú pénztáros kifürkészi a dolgot, akkor szándékosan is rosszul adhat vissza, úgyse tűnik fel, de ilyenről konkrétan még nem hallottam.


Ideális esetben a fejlesztésen az illető számfogalmát igyekeznek rendbe hozni. Összeadnak-kivonnak 3-as körben (addig még nem szokott baj lenni, persze lehet nagyobb számokkal is, ha az illetőnek megy), eszközökkel kirakva számolnak, ha megy akkor nagyobb számokkal is stb. Jó esetben egy idő után megérti, hogy hogyan működnek a számok. A törteket meg geometriát annyira nem érdemes erőltetni szerintem, utóbbit esetleg móka gyanánt (az "ezt a matekot legalább értem" élmény érdekében).

2019. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Egy anonim oldalon azért - anoniman - nyugodtan írhatnál, ha mást nem, életkort.


Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy egy 10 éves gyerekről beszélünk, akinek menő cégeknél milliókat kereső szülei vannak, a gyereket nem nevelik, de megváltják a nevelést pénzzel, s megveszik neki a legújabb, legmodernebb, legnagyobb tudású, legdrágább tabletet, laptopot, vagy egy 86 éves bomlott elméjű néniről/bácsiról beszélünk, aki már alsó hangon minimum, legalább 15+ éve nyugdíjas, leélte az életét, megdolgozta a magáét... és szerencsétlennek élete alkonyára megbomlott az elméje.


Előbbin adott esetben egy elbeszélgetéssel, egy jó alapos fejmosással, adott esetben 2-3 jól irányzott atyai sallerrel és zsebpénzmegvonással, szobafogsággal, számítógép/tablet/telefonmegvonással (kinél mivel) lehet segíteni, utóbbi esetben meg egyszerűen bele kell törődni, hogy ilyen az élet, fiatalabbak mi se leszünk (ő se lesz), megyünk tökre, kinél 90+ éves korban jön elő ilyesmi, van, akinek már 75 után... és adott esetben a második helyzetben az lehet az egyetlen megoldás, ha te magad nem tudsz rajta segíteni (főállású gondozóvá válni, kilépni a munkahelyről és beáldozni az életedből 1-2-3-4-5-6... ki tudja mennyi évet Őrá, nos, akkor vagy megkérni valakit (bentlakásos ápoló, vannak ilyenek, van olyan is, aki lakhatásért, kajáért csinálja, mert neki nem telik erre, vagy telne, de inkább ápol, és a kapott kis pénzt inkább félreteszi, vagy elkölti magára, vagy tárgyiasult dolgokra költi )


Ilyen esetben mindenképp indokolt a gondnokság alá helyeztetés is, hiszen a saját anyagi helyzetét teszi a padlóra, ha 20.000-sel fizet egy fagyiért (mondjuk nyilván ez, amit írtál, még önmagában talán nem baj, ha mondjuk 19.200-at visszavár és eltesz,és 800-ból vesz fagyit (nyilván több gombócot) , én is szoktam nagy pénzzel fizetni, ha úgy van, csak pusztán egyszerűen azért, hogy felváltsam a nagypénzemet, ezzel nincs baj, a baj az, ha nem várja, nem kéri el, nem követeli ki határozottan a visszajárót)


Én pénzt egyáltalán nem adnék neki, vagy ha mégis, akkor max. 1-1 ezrest mondjuk x időre, azt is arra, ha mégis valami egészen rendkívüli van.


Szép,nem szép, néznék neki egy minőségi otthont akárhol az országban - már ha idős hölgyről/úrról van szó - és inkább az ellátó személyzetet fizetném meg, és persze cserében rendszeresen kontrollálnám őket, hogy azt kapom-e a pénzemért (kapja a gondozott hozzátartozóm), amit én ennyi pénzért arányosan elvárok.


A tanárnak meg meg kellene mondani, hogy vagy ne tanítson semmit, vagy olyan dolgokat tanítson neki, aminek az ő szintjén értelme van. Pont olyan hülyeség 2/3 és 4/5 összeadását tanítani neki, mintha a hatványozást, a logaritmust, a szögfüggvényeket, vagy épp irodalomból Shakespeare-t tanítanád neki. Felesleges. Értelmetlen. Kb. annyi, mintha a kutyádat tanítanád nyávogni. Halál felesleges.

2019. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, annyit hozzá, hogy én is fel vagyok mentve matekból, voltam.... nem érettségiztem belőle, nem is tanultam, de ha pénzről van szó akkor egyből ráérzek és gyorsan reagálok, már középső csoportba tudtam az órát, pl. de pl. tegnap tippmixnél kevertem két számot és Magyarország - Wales helyett amerikai focira fogadtam ami vasárnap lesz :(.


Viszont Ő sem az órát sem a pénzt nem ismeri és a következő országgyűlési választáson már szavazhat... , óra az nála úgy van, hogy csak a digitális megy... pedig számlaposon tanították. Nem autista, rendes iskolába jár, bár lehet Asperger-szindrómás. De se nem humán se nem reál beállítottságú, törit sem szereti , földrajzot sem, matekot egyáltalán, talán az idegen nyelv ami megy neki, de ott még a tanár is segít neki eleget..


Párt, meg segítő társ is rendesen átcseszné, pl. ha egy hagyaték útján komoly összeghez jutna, egyből venne ( vetetne ) felesleges dolgokat... vásárlásnál soha nem nézi az árakat, nem is érti szerintem...



JAJJJJJ!

2019. jún. 12. 15:10
 7/11 A kérdező kommentje:

Oké, de 86 éves néni nem jár fejlesztésre :D :D


( volt benne részem, képzeljétek amikor gazdag rokon néni elnéz egy nullát aztán odaadja a takarítójának, holott a néni a Te házadban lakik és takarítasz neki... )


Eme személy 17 éves és középiskolás, ha már anonim az oldal.. ( és leány ) és a tesóm... és nem kamu a sztori.

2019. jún. 12. 15:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon durva. Én mindig is sik hülye voltam matekból, àltalànosban is mindig csak kegyelemböl mentem àt. Emiatt rendes érettségim sincs, de az alapveto dolgok meg nekem is mennek. Szóval tudok bànni pénzel meg ilyen alapokat tudok pedig tenyleg hulye vagyok a matekhoz. Szoval a tesodnak mar valami komolyabb orvos kene mert igy nem tud boldogulni. Pedig am lehet tök okos làny màs területeken de ez annyira alap az ilyesmi hogy ezt mindenkepp meg kell tanulnia.
2019. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Emlékszem, még 6 éves volt és suli előtt tanítottam számolni, de inkább hisztizett, órát sem akarta, aztán gondoltam ,hogy akkor majd suliba megtanulja... persze nem.
2019. jún. 12. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy egy esetleges hagyatéki ügyben "kisemmizzék" azt valami előzetes jogi csűrés-csavarással ki lehet védeni. Hogy hogyan, azt nem tudom, de biztos van itt valaki jogász, vagy jogászhallgató.
2019. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!