Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy szorult helyzetben, mikor...

Egy szorult helyzetben, mikor verekedésig fajul a provokálás, miért érzem ezt az érzést?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy amikor már verekedesig fajult a helyzet, es felszabadul bennem az adrenalin, azt érzem hogy az utéseim gyengék, próbálom erősebben, de nem megy, azt érzem hogy gyenge. Veletek is volt már igy? Most ez hogy van?

2019. jún. 13. 06:07
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Hát, vagy valóban gyengék az ütéseid, vagy valami pszichés gát miatt visszafojtod az erődet. Ha az utóbbi, akkor tudom, mit érzel. Egyszer koncerten egy részeg középkorú pasas elkezdett hátulról rám mászni - nő vagyok :D -, amikor még csak át akart ölelni, szimplán figyelmeztettem, de amikor konkrétan belecsókolt a nyakamba, akkor reflexből hátrafordultam és... meglegyintettem. Nagyot akartam ütni, de egyszerűen úgy éreztem, mintha valaki erősen tartaná és húzná visszafelé a kezemet. Szerencsére kívülről nem látszódhatott, mert pengetőt kaptam érte :P Meg ő is értett belőle, szóval ez most jól jött ki, de élesebb helyzetben nagy gáz lett volna.

Nekem pár kung-fu óra segített a feloldódásban, most már istenesen oda tudok vágni. Remélhetőleg nem kell majd soha.

2019. jún. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pontosan Ezt éreztem, mintha valaki húzná visszafelé a karomat, és egyszerűen nem birok olyan eroset ütni.
2019. jún. 13. 06:53
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Egyrészt el kellene kerülni az ilyen helyzeteket.

Én is így vagyok, azért nem tudok nagyot ütni mert valójában nem is akarok. Vannak helyzetek amire tanult reakcióink lennének, nem tudjuk hogy lehet megoldani a problémát, de azt láttuk másoktól, hogy pl. ütni kell, és akkor ütni fogunk, de valahol tudjuk, hogy nem ez lenne a legjobb megoldás. Eleve szemétség belekényszeríteni valakit abba, hogy összekoszolja a kezét mások arcával, meg hogy előszedje az ezer éves állatias ösztöneit, mikor így sem volt egyszerű emberséget és viselkedéskultúrát szereznie. Én valami olyasmit érzek, hogy le kellene mennem egy olyan szint alá, ami rám nézve megalázó. Szerintem erre találták ki a harcművészetet és a párbajokat, hogy ha már úgy kell megoldani a problémát ahogy az állatok szokták, akkor legyen annak némi emberi kerete, valami látszatméltósága. Úgyhogy biztos azért nem tudsz nagyot ütni, mert nem annyira vagy ösztönlény mint gondolnád. Másrészt az ütésnek kell hogy legyen végpontja, neked kell megállítani az ütést, nem annak a felületnek amibe csapódik. Amikor levegőbe ütsz, akkor sem elindítod a karod és repülsz utána, hanem megállítod, és ahol megállítod oda kell kifejteni a lendületből jött erőt.

2019. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Micsoda? Járjál boksz edzésekre, ott kiélheted a verekedési hajlamodat. Egyébként a normális életben a konfliktusokat az emberek beszélgetéssel oldják meg,kulturált vitákkal.
2019. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!